*زارداری امروز در پارک لین مرجع


اسلام آباد: رئیس جمهور سابق، عَیف علی زرداری امروز (دوشنبه) در مرجع پارک لین که از طریق لینک ویدئویی (NAB) ثبت شده است، از دادگاه پاسخگویی به اتهام متهم خواهد شد.

دادگاه از قبل به دیده بانو مبارزه با فساد هدایت کرده است تا ترتیبات را برای حضور متهم در دادگاه برای جلسه امروز فراهم کند. NAB ترتیبات را برای رئیس جمهور سابق برای کیفرخواست از طریق یک لینک ویدئویی از محل اقامت خود را – خانه Bilawal – در کراچی ظاهر می شود.

NAB، زرداری را متهم کرده است که از قدرت های ش به عنوان رئیس جمهور سوء استفاده کرده و باعث از دست دادن بیش از ۴ میلیارد تومان به بانک ملی پاکستان شده است. مرجع همچنین اَنوَر ماجِید گروه اومنای و دیگران را به پولشویی در این پرونده متهم کرده است.

مرجع می گوید وام به پارک لین شرکت بدون نام Parthenon و آن را در دستورالعمل رئیس جمهور سابق انجام شده بود.

محمد اعظم خان قاضی دادگاه پاسخگویی پس از رد درخواست وی برای رد این پرونده، روز جمعه تصمیم خود را به اتهام اتهام یدک زن به ضردری اعلام کرد.

زمینه مرجع پارک لین

گزارشی در این خبر نشان داد که یک شرکت خصوصی مستقر در کراچی به نام پارک لین استیتی پی و تی ام دی، تقریباً ۲۵۰۰ کیلونال زمین در نزدیکی سنگجانی از شهر فیسال سخی بوت خریداری کرده است که خود او این زمین را از یک آمریکایی پاکستانی ساکن هیوستون تگزاس در ایالات متحده آمریکا خریداری کرده بود که محمد نسیر خان را صرفاً به قیمت آراس۶۲ میلیون رصد کرده بود.

نصیر خان در سال ۱۹۹۴ خریدار اصلی این سرزمین بود و در سال ۱۹۹۷ توسط NAB به عنوان پیشتاز زردری در دفتر Ehtesab مرجع ی که علیه او در سال ۱۹۹۷ ثبت شده بود، ادعا شد.

با این حال، تمام الزامات قانونی در خرید و انتقال این زمین از یک مرد به مرد دیگر و سپس به پارک لین املاک Pvt Ltd، که یک شرکت مستقر در کراچی بود، برآورده و دنبال شد. با توجه به فرم-A سالانه بازگشت شرکت، سرمایه سهم آن، همان طور که در رکورد SECP آن زمان منعکس شده بود، نشان داد که ۱۲۰ هزار سهم از آن را در خود دارد که هر کدام از آن ها، آسیف علی زرداری و بیلاوال بهتو زرداری صاحب ۳۰ هزار سهم هستند.

زرین داری به عنوان کارگردان نمایش داده شد و پسرش عضوی با چهار نفر دیگر بود که به عنوان عضو و دارندگان دبنچر ظاهر می شوند.

در سال 1997 اداره ی احسان میان سیفور رمن، پرونده ای را علیه آقای ضردری آغاز کرد در حالی که سازمان اطلاعات و اطلاعات سازمان اطلاعات و اطلاعات، برخی افراد این پرونده را دستگیر کرده بود. رسانه ها در سال 1997 گزارش داده بودند که در سال 1997، زردری به اشدبار این 2500 هزار کیلو نراق زمین را به دست آورده بود که 300 خانواده را ریشه کن می کرد تا یک زمین چوگان و غرفه سواری در سنگجانی، 25 دقیقه از اسلام آباد راه اندازی کند.

رئیس سابق اداره اتساب، سایفور رهمن در ۱۰ ژوئن ۱۹۹۷ در یک کنفرانس خبری گفته بود که رئیس وقت CDA که اکنون مرحوم شفیع سهوآنی، یک منصوب PPP است نیز در کلاهبرداری زمین ها نقش داشته است. •برخی از ساکنان محلی از جمله سردار ایشاک، رجا مهبوب الهی و حاجی بشیر در پیش روی خبرنگاران ظاهر شده بودند و ادعا کرده بودند که در سال ۱۳۷۳ مجبور به فروش زمین خود به قیمت پرتاب شده اند و ضریری می خواست در سنگجانی زمین چوگان بکند.

پس از آن ادعا شد که یک مقیم آمریکا، “نسیر خان” به عنوان جبهه دار توسط “زرداری” استفاده شده است. بنابر گزارش خبری در سال ۱۹۹۷، در انجام معاملات با مالکان، که زمین های آن ها به زور توسط اداره درآمد اسلام آباد نه برای هر پروژه رسمی بلکه برای مالکیت خصوصی بر سر کار بودن به دستور ضراردری، به دست آمده بود، نقش داشت.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de