یمن متجاوزین به عنوان جدایی طلبان اعلام خودگردانی

عکس: AFP

یمن طلبان اوایل روز شنبه اعلام کرد خود حکومت این کشور را به عنوان یک توافق صلح با دولت هم پاشیده پیچیده و درگیری جداگانه با سران شورشیان که کنترل زیادی از شمال.

جنوبی شورای موقت (STC) دولت را متهم به عدم انجام وظایف خود و از “توطئه” علیه جنوبی علت و گفت: حکومت خود را آغاز کرده بود در نیمه شب.

دولت محکوم به حرکت می کند و گفت: جدایی طلبان — که به مدت طولانی آشفته برای استقلال در جنوب خواهد بود مسئول این “فاجعه بار و خطرناک” نتیجه.

تفکیک بین یک بار متحدان می آید به عنوان یک ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که پشت این در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در یک نبرد در برابر ایران حمایت سران شورشیان تمدید یک طرفه آتش بس با هدف دفع بیماری همه گیر کوروناویروس — یک حرکت رد روحانی تسلیت گفت.

یمن و جدایی طلبان امضا یک قدرت هسته ای در ریاض در ماه نوامبر گذشته که quelled — نبرد لقب “یک جنگ داخلی در یک جنگ داخلی” — برای جنوب بود که در ماه اوت دیده می شود آنها دست گرفتن کنترل دومین شهر عدن.

ریاض پیمان به سرعت تبدیل شد که در دنیا شکست به دیدار با ضرب العجل برای کلید اقدامات از جمله تشکیل یک کابینه جدید با مساوی نمایندگی برای جنوبی ها و ساماندهی نیروهای نظامی.

STC اعلام کرد در بیانیه خود که آن را اعلام “حکومت خود در جنوب شروع نیمه شب روز شنبه 25 آوریل سال 2020 است.

“خود حاکم کمیته شروع خواهد شد کار خود را با توجه به یک لیست از وظایف تعیین شده توسط شورای ریاست جمهوری” را گفت.

شاهدان عینی گزارش داد سنگین استقرار STC نیروها در شهرستان و تجزیه طلبان منبع به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها تا به حال راه اندازی ایستگاه های بازرسی “در تمام امکانات دولتی از جمله بانک مرکزی و بندر عدن”.

وسایل نقلیه نظامی را از طریق شهرستان با STC, پرچم, پرواز در هوا.

چشم انداز سیاسی در جنوب پیچیده است و با وجود STC اعلام برخی از شهرهای جنوبی گفت: آنها نمی دانیم تماس به خود حکومت باقی خواهد ماند و تراز وسط قرار دارد با دولت مرکزی است.

یمن را به وزیر خارجه آل محمد-Hadhrami گفت: STC حرکت بود “ادامه شورش مسلحانه در ماه اوت گذشته و اعلام رد” از ریاض توافق.

اختلافات عمیق

دهها هزار نفر از غیرنظامیان کشته شده اند و بیش از پنج سال گذشته در جنگ بین دولت و شورشیان Huthi.

در اوایل این ماه, یمن گزارش داد که اولین مورد از coronavirus نشینی کردند در جنوب تحت کنترل دولت در استان افزایش ترس از شیوع.

ترکیبات این کشور مشکلات حداقل 21 نفر کشته شدند در جاری شدن سیل در این ماه با عدن در خیابان های مستغرق و خانه های تخریب شده.

امارات متحده عربی مانند STC یک سیاست تحمل صفر نسبت به اخوان المسلمین و یمن و اخوان المسلمین تحت تاثیر Al-حزب اصلاح است که نمایندگان در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است.

آخرین اوت مرگبار درگیری آغاز شد و بین دولت و STC نیروهای که در تصرف و کنترل عدن برکناری اتحادیه نیروهای که در حال راه اندازی پایگاه وجود دارد که رئیس جمهور ربه منصور هادی فرار کرد همشهری-برگزار پایتخت یمن در ماه فوریه 2015.

این کشمکش برای کنترل جنوبی در معرض تفرقه بین شرکای ائتلاف — عربستان سعودی که پشت دولت و, امارات متحده عربی یک حامی و حامی مالی از STC.

ریاض توافق مورد استقبال قرار گرفته به عنوان جلوگیری از تکمیل تجزیه یمن و رسما به عنوان امکان پذیر است سنگ پله به سمت پایان دادن به درگیری گسترده تر در یمن.

اما ترک ها به زودی ظهور با شکایت بیش از کمبود مواد غذایی در جنوب استهلاک شدید نرخ ارز و کمبود منابع مالی برای پرداخت کارکنان بخش دولتی.

STC بیانیه اعلام شده است کاهش مشخص از خدمات عمومی که “به وضوح منعکس شده در آخرین بارش باران های سیل که باعث شد مردم در عدن عمیق رنج می برند”.

دولت با استفاده از قدرت خود به عنوان “یک سلاح را به جنوبی ها به زانو زدن” آن گفت:.

در حالی که دولت و STC فنی متفقین در جنگ علیه از ایسنا ، این در مورد تجزیه طلبی باور جنوب باید یک دولت مستقل — به عنوان قبل از آن بود وحدت در سال 1990.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de