#WPFD2020: پاکستان انتقاد شدید از نخستوزیر عراق برای ‘muzzling صداهای مستقل’ از رسانه ها و روزنامه نگاران

AFP/پراکاش سینگ/فایل

اسلام آباد: پاکستان در روز یکشنبه ناودان نارندرا نخست وزیر هند دولت برای “muzzling صداهای مستقل” از رسانه ها و روزنامه نگاران گزارش از اشغال کشمیر که در آن رسانه ها خاموشی ادامه داد: برای ماه آزار و اذیت خبرنگاران در حال افزایش است و کسانی که صحبت می کنند تا در صورت ارعاب و تهدید.

در یک بیانیه صادر یکشنبه روز جهانی آزادی مطبوعات در سال 2020 وزارت امور خارجه گفت: آن را محکوم کرد دولت هند-تحریم سرکوب و اشاره کرد که “در حالی که بینائی خود را استثنایی شجاعت ما نیز افتخار قربانی از کسانی که کشمیری روزنامه نگاران که گذاشته اند جان خود را در حین انجام وظیفه”.

“آخرین در میان کسانی که شهدا بود شجاعت بخاری در ژوئن 2018” بیانیه اضافه شده است. “ستوده است که کشمیری روزنامه نگاران همچنان به کار با اعتقاد راسخ و حرفه ای با وجود سنگین از نیروهای اشغالگر اقدام با مصونیت از مجازات تحت سخت گیرانه امنیت عمومی عمل می کنند (PSA) نیروهای مسلح قدرت های ویژه ای عمل می کنند (AFSPA) و فعالیت های غیر قانونی پیشگیری از عمل (UAPA).

“رسانه های جهانی ناظران هندی و بین المللی و گروه های حقوق بشر و سازمان های جامعه مدنی ابراز نگرانی بی سابقه ای محدودیت های اعمال شده بر رسانه ها گسترده ارعاب کشمیری روزنامه نگاران و دولت لرزان خود را در محیط کار” این اشاره بیشتر است.

وضعیت ‘نگران کننده’

نخست وزیر هند نارندرا دولت به رهبری جناح راست Bharatiya Janata Party (BJP) و با الهام از Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) — خم شد روی “پنهان آن آشکار نقض حقوق بشر در [هند و کشمیر تحت اشغال] و خم در muzzling صداهای مستقل از رسانه ها و روزنامه نگاران” وزارت امور خارجه گفت:.

“وضعیت تبدیل شده است بیشتر نگران کننده پس از هند را غیر قانونی و یک جانبه اقدامات 5 مرداد 2019” هنگامی که آن اوراق را اشغال کشمیر را در وضعیت ویژه ای در قانون اساسی و تحمیل حکومت نظامی.

“پاکستان را محکوم کرد این کمپین هند از آزار و اذیت و ارعاب و تماس بر هند بلافاصله پس از رفع تمام محدودیت های ارتباطی در IOJ&K; برداشت بیهوده و بیمعنی موارد مطروحه علیه کشمیری روزنامه نگاران و بازگرداندن تمام آزادی های اساسی کشمیری مردم” در این بیانیه اضافه شده بیشتر است.

نقض کنوانسیون چهارم ژنو

اواخر ماه گذشته نخست وزیر عمران خان گفته بود دولت مودی بود ارتکاب جنایات جنگی در اشغال کشمیر تحت پوشش این ویروس همه گیر است و دهلی نو شد نقض کنوانسیون چهارم ژنو با ادامه نسل کشی کشمیری.

“تحت پوشش COVID19 جهانی همه گیر به مودی دولت با آن فاشیست Hindutva Supremacist RSS محور ایدئولوژی خود را ادامه می دهد جنایت جنگی در IOJK” PM عمران گفته بود در توییتر.

برتر اضافه شده بود که سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده اشغال کشمیر به عنوان یک سرزمین مورد مناقشه است و جامعه بین المللی به مسئولیت به توجه داشته باشید از هند جنایات جنگی وجود دارد.

گزارش از کشمیر ‘تقریبا غیر ممکن’

در مارس گزارش خبرنگاران بدون مرز (RSF) گفته بود آن را به حال تبدیل شدن به “تقریبا غیر ممکن” برای روزنامه نگاران به گزارش از اشغال کشمیر, هل, هند, دو لکه را از سال گذشته به 142.

این RSF گزارش نیز اشاره کرد که هند را نمره به شدت تحت تاثیر این وضعیت در کشمیر تحت اشغال. این گروه به نام منطقه یک “گسترده باز زندان” با توجه به تعطیل از خط ثابت و تلفن همراه قابلیت اتصال به اینترنت توسط مودی به رهبری دولت است.

این RSF نیز اظهار داشت که وجود دارد ثابت آزادی مطبوعات نقض حقوق بشر در کشور از جمله پلیس خشونت علیه روزنامه نگاران کمین توسط فعالان سیاسی و اقدامات تلافی جویانه تحریک توسط گروه های جنایی و یا مقامات فاسد محلی است.

‘به خصوص تلخ’ کمپین

“از زمان انتخابات عمومی در بهار سال 2019 موفق به کسب اکثریت توسط نخست وزیر نارندرا Bharatiya Janata Party فشار بر رسانه ها به پا هندو ملی دولت خط افزایش یافته است” گفت: این گزارش.

هماهنگ متنفرم, کمپین راه اندازی در رسانه های اجتماعی در برابر روزنامه نگاران که صحبت یا نوشتن در مورد موضوعاتی که آزار Hindutva پیروان شد, هشدار دهنده به آن اضافه شده و اشاره کرد که این مبارزات را نیز نگران روزنامه نگاران به قتل رسیده است.

“مبارزات به خصوص تلخ زمانی که اهداف زنان” در این گزارش اشاره کرده بود. “تعقیب کیفری هستند و در عین حال اغلب استفاده می شود برای تهوع روزنامه نگاران انتقاد از مقامات با برخی از دادستان با استناد به بخش 124a از قانون مجازات اسلامی که بر اساس آن ‘فتنه’ است که مجازات حبس ابد.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im