چرا پلاسما درمانی تنها به نفع برخی از بیماران COVID-19? معما ممکن است در هفته

حل شود

خدمات اکسپرس نیوز

نو دهلی: پلاسمای نوآموز به نظر می رسد که در برخی از بیماران COVID-19 اثر تقریبا جادویی ایجاد می کند اما سود زیادی به دیگران نمی دهد. پاسخ به این سوال حیله و تزحیر که از کدام دسته از بیماران از نظر پزشکی واجد شرایط برای بهره مندی از این درمان می تواند چند هفته دور است.

گروهی از پژوهشگران وابسته به بیمارستان ID&BG و مرکز تحقیقات علمی-هندی در بیولوژی شیمیایی در کلکته، یک کارآزمایی جامع تصادفی کنترلی (RCT) را به منظور بررسی اثربخشی پلاسمادرمانی و جنبه های ایمنی شناختی آن در بیماران COVID-19 انجام داده اند.

تجزیه و تحلیل موقت بر اساس 20 بیمار متوسط تا شدید- 10 نفر از آنها پلاسما درمانی دریافت کرد در حالی که نیمه دیگر مراقبت های استاندارد را دریافت کرده است- آماده شده توسط این محققان و ارائه به دولت ایالتی چند روز قبل می گوید که درمان نگاه “امیدوار کننده است.”

دکتر دیپیامن گانگولي متخصص ايمني شناس که محقق اصلي در دادگاه است به “نیو اينديان اکسپرس” گفت: “نتايج اوليه اميدوار کننده است و اميدوارم که همچنان ادامه داشته باشد و محاکمه با مجموع 80 بيمار پيشرفت کند.

مهم تر از همه، ما نه تنها به دنبال نتایج بالینی بلکه برای تغییرات سیستم ایمنی در گیرنده های پلاسما – برای تولید داده ها در مورد چگونگی و چرا پلاسما است و یا نه ایجاد تفاوت در بیماران COVID-19، او گفت:

دکتر گانگولي گفت که محاکمه احتمالا تا پايان سپتامبر تموم ميشه

نتایج این آزمایش بسیار مهم می تواند پیامدهای سیاست های عمده ای داشته باشد و به شرکت در پایه علمی که پزشکان می تواند تصمیم بگیرند که کدام بیماران واجد شرایط بهره مندی از درمان هستند کمک خواهد کرد.

پلاسماتراپی نوآموز شامل انتقال آنتی بادی از خون افرادی است که از COVID 19 بهبود یافته اند — حداقل 14 روز پس از بهبودی کامل آنها — به افرادی که با عفونت بسیار بیمار هستند یا حتی افرادی که در معرض خطر بالای یورش به ویروس هستند.

تا کنون هیچ مدرک روشنی برای اثبات این که کار می کند اما محاکمه در چندین سایت در سراسر جهان، از جمله در هند، نشان داده اند که می تواند برخی از بیماران COVID-19 در مراحل پیشرفته بیماری کمک کند وجود دارد.

در این کشور، وزارت بهداشت اتحادیه و شورای تحقیقات پزشکی هند، که همچنین رهبری RCT چند مرکز در درمان که نتایج آن در انتظار است، نشان داده اند که درمان تنها برای اهداف تحقیقاتی است اما درمان بی داد در بیمارستان ها در سراسر ایالات است.

یک فراتحلیل RCTs در پلاسما درمانی در آمریکا چند روز پیش عمومی شد نشان داد که بیماران COVID-19 بستری شده که تزریق خون پلاسمای غنی از آنتی بادی از بیماران بهبود یافته دریافت کرده اند، میزان مرگ و میر خود را حدود 50 درصد کاهش داده اند.

تجزیه و تحلیل موقت توسط پزشکان در AIIMS، دهلی، انجام RCT، با این حال، گزارش شده است هیچ گونه سود مرگ و میر در بیمارانی که درمان را پیدا کند. تجزیه و تحلیل اولیه از برخی مراکز دیگر در کشور، از سوی دیگر، نتایج را به خلاف پرتاب کرده اند- بیشتر تقویت دیدگاه های پزشکی که بیماران با برخی نشانگرهای بیولوژیکی هستند، بیشتر احتمال دارد از این درمان بهره مند شوند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>