چه جدید در آموزش و پرورش سیاست: نکات برجسته کلیدی

توسط ANI

دهلی نو: جدید آموزش و پرورش ملی و سیاست (NEP) تایید شده توسط اتحادیه کابینه در روز چهارشنبه تنظیم شده است به طلیعه چیزی بودن در یک کشت از تغییرات با چشم انداز ایجاد یک سیستم آموزش و پرورش که منجر به طور مستقیم به تبدیل این کشور ارائه با کیفیت بالا و آموزش و پرورش به تمام و ساخت هند یک علم جهانی ابرقدرت.

پیش نویس NEP تشکیل یک پانل به رهبری سابق اروپا (ISRO) رئیس Kasturirangan و ارسال به اتحادیه توسعه منابع انسانی وزیر رامش Pokhriyal زمانی که او در زمان شارژ سال گذشته است. جدید NEP جایگزین یکی فرموله شده در سال 1986.

برخی از نکات برجسته کلیدی جدید سیاست آموزش و پرورش عبارتند از:

  • این سیاست با هدف فعال کردن یک فرد برای مطالعه یک یا چند زمینه تخصصی مورد علاقه در یک سطح عمیق و نیز توسعه شخصیت علمی و خوی و خلاقیت و روحیه خدمت و قرن 21 قابلیت های سراسر طیف وسیعی از رشته ها از جمله علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی در میان دیگران.
  • آن را شناسایی عمده مشکلات پیش روی سیستم آموزش عالی در کشور و پیشنهاد تغییرات مانند در حال حرکت به سمت چند رشته ای در دانشگاه ها و کالج ها با بیشتر موسسات در سراسر هند است که ارائه متوسط آموزش در محلی/هند زبان های چند رشته ای در مقطع کارشناسی آموزش و پرورش, در میان دیگران. حکومت از جمله نهادهای مستقل تخته داشتن علمی و استقلال اداری و نیز پیشنهاد شده است.
  • در زیر پیشنهادات خود را برای نهادی بازسازی و تحکیم آن پیشنهاد کرده است که توسط 2040, تمام موسسات آموزش عالی (HEIs) باید هدف برای تبدیل شدن به چند رشته ای نهاد که هر یک از آنها را به هدف باید از 3000 یا بیشتر دانش آموزان و تا سال 2030 هر یک یا در نزدیکی هر منطقه در کشور وجود خواهد داشت حداقل یک HEI.
  • هدف خواهد بود برای افزایش ناخالص ثبت نام نسبت HEIs از جمله فنی و حرفه ای آموزش و پرورش از 26.3 درصد (2018) به 50 درصد تا سال 2035.
  • در جریان تک HEIs خواهد شد از رده خارج در طول زمان و حرکت به سمت تبدیل شدن به پر جنب و جوش چند رشته ای موسسات و یا نقاط پر جنب و جوش چند رشته ای HEI خوشه.
  • آن را نیز هل می دهد به صورت جامع تر و چند رشته ای به آموزش های ارائه شده به دانش آموزان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de