‘ما خسته از اتهامات’: وکیل زینب مزاری می پرسد امور خارجه برای پاسخ به سوال MSR ناعادلانه بازداشت


دولت باید پاسخ برای بازداشت های غیر قانونی از Jang/Geo Editor-in-Chief میر شکیل-ur-Rahman را بازداشت Imaan, زینب مزاری, یک وکیل و فعال گفت: در روز چهارشنبه.

زینب, در یک پیام ویدئویی پرسید: “آیا ملل متمدن همیشه در حال پرداخت به کسانی که خود را در خدمت کشور تمام زندگی خود را در چنین شیوه ای?”

“این سوال را باید جواب داد:” او در ادامه اضافه کرد: “… [آنها را] به عذر خواهی برای میر شکیل-ur-Rehman را غیر قانونی و ناعادلانه بازداشت.”

وی در ادامه خواستار آن شد که دولت پاسخ برای عق زدن مطبوعات و غیر قانونی نظارت قضات — دوم در مرجع برای این مورد در برابر عدالت قاضی Faez Isa دیوان عالی کشور است.

“ما خسته از اتهام خیانت و فساد” او گفت:. “مادر ملت, Fatima Jinnah, برای اولین بار بود [به متهم بودن] اتهام خائن و عامل.”

وکیل اشاره کرد که آن را به حال شده است بیش از 100 روز پس از MSR بازداشت اما نه هر مورد آورده شده است در برابر او و نه او متهم شده اند.

“من می توانم به شما اطمینان دهم که هیچ موردی خواهد بود ثابت در برابر او است یا نه.”

“این مورد به زودی پایان خواهد رسید و پس از او و خانواده اش در حال ذهنی شکنجه, فقط مانند ریاست جمهوری ارجاع در برابر عدالت Isa لغو شد, توسط دیوان عالی کشور” مزاری گفت.

“عزت نفس این یک حق اساسی است اما در کشور ما [پاکستان] مفهوم بشریت به سرعت در حال محو شدن است و ما می توانیم شاهد نمونه هایی از این هر روز” او پشیمان.

به طور غیر مستقیم اشاره به این های اخیر اخراج یا حذف برخی از شناخته شده معلمان از موسسات خود را, او گفت: دانشگاهیان هستند که اجازه دهید چرا که آنها تشویق دانش آموزان به “فکر می کنم به طور مستقل”.

“آنها در واقع می ترسم از آن روز که آزادی بیان خواهد شد بازسازی در این کشور است. این ثابت خواهد کرد که آخرین ضربه را به این فرو ریختن دیوار” او گفت:.

“فقط خدا می داند که چگونه بسیاری از خانواده ها رنج می برد با توجه به این دیکتاتوری نگرش” او به این نتیجه رسیدند.

مخالفت با سیاستهای دولت بیش از MSR بازداشت

در روز سه شنبه وزیر کشور در مجلس شورای ملی به توصیه دولت برای جلوگیری از victimising مخالفان سیاسی و تمرکز بر بهبود اقتصاد ملی در حالی که در نظر گرفتن بخشی در بودجه بحث است.

PPP را شازیه ماری ابراز امیدواری کرد که دولت را متوقف خواهد کرد و با اشاره انگشت در اپوزیسیون و ارائه کمک به توده ها. او نیز آمد و سخت بر دولت برای نگه داشتن MSR در بازداشت است.

“لازم به ذکر است که دولت نیز در ساخت Mir شکیل-ur-Rahman هدف خود از قربانی,” ماری گفت. او گفت: PTI دولت ساخته شده است که ادعاهای توخالی و وعده های دروغین به حال نا امید توده ها با عملکرد آن است.

او پرسید: وزرا برای پاسخ به انتقاد از مخالفان اما نه یک نقطه انگشت در آنها. “شما نمی تواند کمک به توده ها در حالی که با اشاره انگشت در مخالفت اعضای” حزب مردم نماینده مجلس گفت:, و اضافه کرد که PTI رهبران آموخته بود هیچ چیز در حالی که نشسته در مخالفت نیمکت برای مدت پنج سال.

PML-N MNA Kheal دس کوهستانی گفت که MSR بود که برای حفظ آزادی بیان است.

این نماینده مجلس گفت که آزادی بیان تحت محدودیت تحت حاکمان فعلی و بشر حقوق نقض. وی افزود: دولت برای اولین بار قرار دادن سیاستمداران در زندان و در حال حاضر آن را تبدیل به تفنگ خود را به سمت رسانه ها.

کوهستانی در ادامه گفت MSR بود که به اخراج روزنامه نگاران مستقل مانند انصار عباسی, Saleem Safi, Arshid وحید چودری, Umar Cheema, Steve Khanzada و دیگران. او تعجب که حقیقت را بگویید اگر پیشرو رسانه ها افراد در حال اخراج و روزنامه ها سانسور.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de