Uttarakhand HC هدایت مطالعه از ظرفیت توریستی در محیط زیست-مناطق حساس

بیان اخبار سرویس

دهرادون: این Uttarakhand دادگاه عالی روز دوشنبه به کارگردانی و دولت برای تعیین ظرفیت حمل توریستی کشور است که دروغ در یک تنوع زیستی حساس منطقه از جمله ‘Auli’.

دادگاه همچنین دستور تشکیل یک کمیته متخصص’ ظرف چهار هفته آن را بررسی خواهد کرد که آیا نیاز به شناسایی تنوع زیستی میراث در Uttarakhand.

تقسیم نیمکت از قضات Sudhanshu Dhulia و رامش Chand Khulbe مشاهده است که دولت در قبر خطا در دادن اشاره ای به این رویداد بدون داشتن هر نوع ارزیابی از زباله است که می تواند تولید با توجه به این رویداد می گوید: “این (دولت) موفق به هر گونه چک برای وثیقه آسیب های ناشی از این رویداد به محیط زیست است.”

جهت آمد در حالی که شنیدن منافع عمومی دادخواهی مخالفت عروسی بزرگ از فرزندان Gupta برادران – آجی گوپتا و Atul گوپتا در Auli bugyals در Chamoli منطقه در ارتفاع 12000 فوت. هزینه عروسی بود که solemnized در ژوئن 2019 شد و تخمین زده می شود بیش از Rs 200 کرور.

Bugyals هستند مراتع در ارتفاع بالا از ارزش زیست محیطی. قضاوت محفوظ بود در 6 مارس سال 2020 بود که تلفظ در 27 ژوئیه سال 2020 است.

یادآوری است که این اولین سوالی است که می آید به ذهن است و به همین دلیل هر کسی می خواهید به نگه داشتن یک عروسی در چنین مقیاس بزرگ بر روی یک کنترل از راه دور, ديد کوه, بالا, دادگاه شگفت زده شد به دولت “از همه مهمتر چرا در تمام این اجازه برای برگزاری این عروسی بزرگ!”

نیمکت رعایت این که هرگز در گذشته انجام شده است گفت که Auli است, بعد از همه, ورزشی و ماجراجویی مقصد با برف پوشیده شده شیب ملایم مناسب برای اسکی گفت: در نظم “توسط زمان مراسم عروسی بودند بیش از آلودگی به عنوان آشکار است باعث شد با توجه به هفته مراسم عروسی و حوادث است.”

دادگاه بیشتر اضافه شده است که لازم است که دولت با محدودیت فعالیت خود را در Auli تنها در زمینه ورزش و ماجراجویی گردشگری و سرمایه گذاری در هر نوع فعالیت دیگری است که سازگار با اصول ‘گردشگری پایدار’.

تاکید این واقعیت است که دادگاه به هیچ وجه قصد تضعیف گردشگری در Uttarakhand, دادگاه اضافه شده در این حکم است که دولت باید به یاد داشته باشید که گردشگری باید دیده نمی شود صرفا به عنوان یک توسعه فعالیت و یا به عنوان یک درآمد بخش درآمد. “جهانگردی به معنی “گردشگری پایدار’. ما می توانیم به چشم پوشی از این اصل تنها در هزینه از محیط زیست ما. ما باید در حفظ و بالا کوه موقعیتهای خود بکر شکوه و زیبایی گفت:” نیمکت.

به نقل از یک اللهبد بالا حکم دادگاه که گفت: “Bugyals: متعلق به مردم نیمکت اظهار داشت: “طبیعت را متناسب با آن است. آن است که برای انسان به ساییده شدن حرمت این منطقه است. باید آن را بازگشت به طبیعت, برای ارائه, برای آنها آن را به معنای شد; گوسفند چوپان وحشی گل های میکرو-orgams و گیاه و حشرات زندگی در زیر چمن و درختچه ها در آن ارتفاع است.”

ذکر یک ضرب المثل آفریقایی “زمین مال ما نیست, آن را یک گنج ما در اعتماد برای نسل های آینده” دادگاه اظهار داشت که ما نیاز به حفاظت و حمایت از ما بیولوژیکی منابع است.

“هند یکی از 12 مگا تنوع کشورهای ثروتمند در جهان است. کوه هیمالیا یکی از اصلی مخزن از تنوع زیستی ثروت این کشور و ‘Auli’ نهفته در زیر منطقه آلپ هیمالیا در حوضه آبریز از Dhauli Ganga حوضه. اهمیت ‘Auli’ و مناطق اطراف آن دیده می شود در درجه اول از این جنبه. ‘Auli’ هرگز نمی تواند به عنوان عجیب و غریب یک مقصد توریستی یا یک عروسی مقصد اظهار داشت:” دادگاه.

یادآوری این واقعیت است که هند یک امضا به سازمان ملل متحد کنوانسیون تنوع زیستی (معمولا شناخته شده به عنوان Rio de Janerio کنوانسیون 1992-93) که تأکید اولا حفاظت از تنوع زیستی و در مرحله دوم استفاده پایدار از مولفه های آن و ثالثا منصفانه و عادلانه از مزایای ورود از استفاده از مواد بیولوژیکی منابع دانش و مسائل متصل با آن دادگاه مشاهده “وجود دارد هیچ قانون در برابر برگزاری یک مراسم عروسی در ‘Auli’. اما قطعا وجود دارد یک قانون در برابر آلودگی محیط زیست است. نیز وجود دارد یک قانون در حال حاضر اجرا در دولت Uttarakhand که حکم دولت به منظور حفظ و حفاظت از تنوع زیستی آن و آن را پایدار تر.”

روی نیمکت در این حکم همچنین افزود که هر گونه رویداد, فعالیت, طرح یا طرح که نقض این مقررات می آید در تضاد با قانون است.

دادگاه یادآوری است که در حالی که در حال توسعه بخش گردشگری این جنبه محیطی و اجتماعی و نیاز به زیبایی از افرادی که در این مراکز گردشگری در حال توسعه است به حساب گرفته شود بیشتر گفت: “برای باغچه و زیر مراتع کوهستانی که سرشار از تنوع زیستی مانند ‘Auli’ است که در مجاورت و حاشیه ‘ناندا دوی ذخیره گاه زیستکره’ دولت شده اند باید بیشتر هوشیار قبل از دادن آن برای تصویب این مگا عروسی.”

لاغری دولت با بیان این که شده است وجود دارد هیچ برنامه ریزی قبلی طرح و یا حتی یک روش استاندارد با دولت برای برگزاری یک رویداد از این طبیعت سازگار با محیط زیست-منطقه حساس نیمکت اضافه شده است که این رویداد در سمت چپ یک دنباله طولانی از ضایعات و زباله است که 32.6 تن و ut این 15.41 غیر-زیست تخریب پذیر زباله.

“این نتیجه فقط یک رویداد منفرد در ‘Auli’. در صورت چنین رویدادی مجاز توسط دولت در آینده چه سطح از زباله ها و مواد زائد خواهد شد که در نتیجه دشوار است تصور کنید. به ما می گویند این که ما نیز آگاه است که وجود دارد هیچ علمی مکانیزم های موجود در ‘Auli’ یا تقریبا در Chamoli منطقه که ظرفیت برای بازیافت این مقدار زیادی از زباله. نیز وجود دارد هیچ ساز و کاری در محل برای جلوگیری از آلودگی آب و هوا که در نتیجه به عنوان یک نتیجه از این نوع فعالیت ما در حال حاضر در برخورد با” دادگاه گفت.

در نظر گرفتن مرجع از یک دستی Booklet11 (که یک کتابچه راهنمای کاربر در CBD دستورالعمل) دادگاه ذکر آن مقدمه نوشته شده توسط Jochen Flashbarth که یک زیست است.

او می نویسد: “گردشگری مانند آتش: شما می توانید طبخ مواد غذایی خود را با این, اما اگر شما مراقب باشید آن را نیز می تواند سوزاندن خانه خود را! و یا به آن را قرار داده راه دیگر: گردشگری ارائه می دهد فرصت های اقتصادی و اجتماعی و زیست محیطی توسعه, اما تنها در صورتی که خطرات درگیر هستند نادیده گرفته شده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>