ما افتخارات فعال حقوق Jalila حیدر بین المللی زنان از شجاعت جایزه

فعال حقوق بشر و وکیل Jalila حیدر. عکس: فایل

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه مفتخر پاکستانی فعال حقوق بشر و وکیل Jalila حیدر در میان دیگران بین المللی خود را با زنان از شجاعت جایزه برای سال 2020 .

با توجه به بیانیه ای آپلود شده در وب سایت رسمی خود این جایزه را به رسمیت می شناسد زنان در سراسر جهان که نشان داده اند استثنایی شجاعت و رهبری در دفاع از صلح و عدالت و حقوق بشر, برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان در معرض خطر شخصی.

این گروه گفت که حیدر بود و به “بانوی آهنین” از بلوچستان که تا به حال تاسیس یک سازمان غیر انتفاعی برای بلند کردن جوامع محلی با تقویت فرصت ها برای زنان آسیب پذیر و کودکان است. “او تا به مبارزه در برابر خشونت علیه زنان در فضاهای عمومی” در این بیانیه اضافه شده است.

“او دارای تخصص در دفاع از حقوق زنان فراهم می کند و رایگان مشاوره و خدمات حقوقی به فقر متاثر از زنان است. اولین زن وکیل از او هزاره, جامعه, حیدر رهبری صلح آمیز اعتصاب غذا به رسمیت شناختن حق زندگی برای هزاره” آن اشاره کرد.

زنان دیگر به نام در این لیست عبارتند از Zarifa Ghafari (افغانستان) لوسی Kocharyan (ارمنستان) شهلا Humbatova (جمهوری آذربایجان), Ximena گلرزا (بولیوی), Claire Ouedraogo (بورکینا فاسو), Sayragul Sauytbay (چین) سوزانا Liew (مالزی) و Amaya Coppens (نیکاراگوئه).

که Jalila حیدر?

حیدر است یک وکیل حقوق ارائه خدمات حقوقی رایگان به زنان در فقر است. در ماه اکتبر سال گذشته حیدر نامگذاری شد در میان 100 زن تاثیر گذار ترین زنان در سال 2019 توسط بنگاه سخن پراکنی بریتانیا (بی بی سی).

علاوه بر اینکه آوازی فعال برای حقوق زنان او همچنین بنیانگذار ما انسان ها, یک سازمان غیر انتفاعی کار با جوامع محلی به ارائه فرصت ها برای زنان آسیب پذیر.

با توجه به پلت فرم شبکه های اجتماعی توییتر پس از سی اعلام سال گذشته حیدر حال ابراز شادی عمیقی در حال نام در لیست گفته او توسط افتخار اشاره کرد.

“این یک افتخار برای من است که من در میان @BBC100women لیست 2019 از Paksitan. من می خواهم به تبریک می گویم پروین Ahanger @_APDP نیز به میان لیست. قدرت بیشتری به زنان شجاع کشمیر” او در توییتر نوشت.

“به دنبال بازگشت به گذشته منجر به تحقق است که سیاست های جنگ, جنگ و نابودی است که در ارتباط تنگاتنگ با مردسالاری. این زمان در حال حاضر که دنیا باید بپذیرد آینده به عنوان زن” حیدر گفت.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>