کنگره آمریکا از هند می خواد که حقوق بشر را برای کشمیری های تحت ظلم تضمین کند

دیوید ترون از هند خواست تا اطمینان حاصل کند که شهروندان یوک همان حقوق و امتیازاتی را که شهروندان دیگر دارند و رفتار برابر با قانون دارند، به آنها داده می شود. عکس: پرونده

ديويد ترون، عضو کنگره دموکرات آمريکا و عضو کميته امور خارجه مجلس سنا، از هند خواست حقوق بشر کشميريان تحت ستم را در دره اشغالشده تضمين کند، يک سال پس از آن که دهلی نو وضعيت جداگانه خود را لغو کرد و سرکوبی در کشمير اشغالی هند را شدت بخشيد.

در ۵ اوت ۲۰۱۹، دولت هند اعلام کرد که وضعیت ویژه جامو و کشمیر را در داخل قانون اساسی تغییر خواهد داد و آن را به عنوان یک قلمرو اتحادیه ای هند در نظر می آورد. در آن زمان ارتش هند ۴۵۰۰۰ سرباز اضافی را به منطقه منتقل کرد، اینترنت و سرویس تلفن را به حالت تعلیق در می آورید و هزاران نفر را بدون افشای کامل اتهامات دستگیر می کرد.”

در بیانیه مطبوعاتی کنگره آمریکا گفته شده است که ائتلاف جامو کشمیر جامعه مدنی و انجمن والدین ناپدید شده ها اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۰ تا کنون ۳۲ غیرنظامی کشته شده اند.

Trone گفت که پزشکان بدون مرز گزارش کرده اند که “45% از جمعیت در جامو و کشمیر دچار پریشانی روانی و بسیاری دیگر از خشونت دست اول”.

کنگره از این کشور خواست که به شهروندان یوک حقوق و امتیازات یکسان شهروندان دیگر داده شود و با آن ها برابر رفتار شود. “این احترام به عزت باید قابل احترام باشد، “آن را بیان کرد.

در ماه ژانویه، دولت هند شروع به بلند کردن برخی محدودیت های ارتباطی کرد و اجازه دسترسی به اینترنت 2G در سایت های تایید شده را داد. از زمان شروع همه گیر COVID-19، منطقه قفل دیگری را با محدودیت های بیشتری در حرکت تجربه کرده است.

سیستم بهداشت و درمان در جامو و کشمیر بیش از حد کار می کرد مانند آن است که در بسیاری از مناطق دیگر. هستند محدود تجهیزات حفاظت شخصی و کمبود پرسنل پزشکی وجود دارد. عدم سرویس اینترنت قابل اعتماد مانع از دسترسی سریع کشمیری ها به اطلاعات سریع در مورد منابع کوروناویروس شده و هرگونه تلاش برای ارائه خدمات بهداشت از راه دور را با مانع روبه رو کرده است.”

ترون گفت که او گزارش هایی شنیده است که پزشکان در دره اشغالی احساس می کنند قادر به ابراز نگرانی های خود از ترس از اینکه مقامات هند ادعا می کنند که آنها مخالف دولت هند هستند. “واضحاست که همه گیر در بالای ناآرامى های مدنی در منطقه لایه بندی شده است و زندگی و معیشت ساکنان جامو و کشمیر را بیشتر تهدید می کند.”

سال گذشته، دولت هند با عجله از طریق فرمان ریاست جمهوری برای لغو ماده 370 قانون اساسی که به کشمیر اشغال شده توسط هند اعطا شده بود، منجر به افزایش تنش در دره شده بود.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im