زلمای خلیل زاد گفت: کشورهای همسایه افغانستان نقش عمده ای در روند صلح افغانستان — فایل عکس

اسلام آباد: ما نماینده خاص امریکا برای افغانستان زلمای خلیل زاد گفت: در آینده ما طالبان توافق منجر به غنی سازی از پاکستان و افغانستان روابط تجاری و همچنین طلوع در یک فاز جدید..

هفته گذشته طالبان افغانستان گفت: خود رهبری در دوحه برگزار شد یک جلسه مهم با زلمای خلیل زاد در حضور وزیر امور خارجه قطر.

ایالات متحده فرستاده شد پرداختن به این کنفرانس بین المللی با عنوان “40 سال از پناهندگان افغان حضور در پاکستان: یک همکاری جدید برای همبستگی” در اسلام آباد است.

در طول سخنرانی خود خلیل زاد گفت: این راه حل به روند صلح افغانستان بسیار دشوار است.

“ساخت جناح متخاصم با هم یک چالش بزرگ است” گفت: ما فرستاده و اضافه کرد که آمریکا با طالبان به توافق را هموار راه را برای قبول صلح در کشور است.

زلمای خلیل زاد گفت: کشورهای همسایه افغانستان نقش عمده ای در روند صلح افغانستان.

نخست وزیر عمران خان همچنین خطاب همان کنفرانس و افراطیت که پاکستان به دنبال صلح در افغانستان به بی ثباتی در این کشور جنگ زده است نه در علاقه خود را.

“باور من این است که مردم افغانستان رنج می برد بیش از هر انسان دیگر جامعه و من دعا می کنم از قلب من است که این مذاکرات موفق هستند” گفت PM عمران با اشاره به مذاکرات در حال انجام بین آمریکا و طالبان افغانستان در دوحه.

پیش از این طالبان افغانستان گفت که آنها تا به حال دریافت سیگنال های مثبت از ما در مذاکره تیم در دوحه شدند و نزدیک به یک ممکن است آتش بس طرح است.

جدید توسعه بود گزارش اخیر هشدار بالا رهبری طالبان که آن را ترک روند صلح در مورد ما نشان نمی دهد صداقت در حال انجام مذاکرات است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که او فکر وجود دارد یک “فرصت خوب” ایالات متحده را در رسیدن به یک توافق با طالبان تا پایان بهمن ماه بیش از 18 سال پس از یک ائتلاف به رهبری ایالات متحده به خلع آنها از قدرت است.

اعضای ارشد طالبان افغانستان در قطر و افغانستان گفت: آنها گفته شده بود با ما مذاکره تیم که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن موافقت کرده به پیش نویس پیشنهاد صلح کرد ، آنها گفت: مدتها در انتظار توافق صلح می تواند امضا شود هنگامی که رئیس جمهور تهمت تصویب پیش نویس پیشنهاد صلح کرد.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im