unSC نشست ویژه ای در مورد بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در IIOJK برگزار می کند: منبع

جزئیات رسمی از این نشست که در پشت درهای بسته با یک نماینده اندونزیایی در صندلی برگزار می شود، منتشر نشده بود. — AFP/Files

اسلام آباد Geo.tv: شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه ویژه ای را در نیویورک تشکیل داده بود تا در مورد بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در هند که به طور غیرقانونی جامو و کشمیر اشغال شده است، بحث و گفتگو کند.

در این نشست که در پشت درهای بسته با یک نماینده اندونزیایی در صندلی برگزار شد، جزئیات رسمی منتشر نشده بود.

بیانیه ای پس از جلسه هنوز صادر نشده است.

چین، که در میان پنج عضو شورای امنیت دائمی است، به خاطر گزارش های نقض گسترده حقوق بشر و یک حکومت قانونی فلج کننده در بخشی از سرزمین مورد مناقشه در هند، برای این نشست تحت فشار قرار گرفت.

شاه محمود الوريشي وزير امور خارجه پاکستان از اين ديدار استقبال کرد. “این نشانه همبستگی جامعه بین المللی و اعضای شورا با مردم هند به طور غیرقانونی جامو و کشمیر اشغال شده است، تحت محاصره نظامی وحشی است، او گفت: “.

“این سومین جلسه در یک سال توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد به عنوان یک رد کردن بسیار سخت از ادعای هند که جامو و کشمیر یک “موضوع داخلی” است و بیشتر بر اعتبار قطعنامه های سازمان ملل متحد در مورد حق تعیین خود کشمیری ها از طریق یک تشکل بی طرف انهاست، مورد توجه قرار می دهد.”

وضعیت در کشمیر تحت اشغال هند بدتر شده است از زمانی که دولت مودی به طور یک جانبه خاک هیمالیا در سال گذشته در 5 اوت ضمیمه و قرار داده شده است یک کلنگ امنیتی گسترده در مناطق اکثریت مسلمان برای از بین ببرد هر واکنش مردمی.

همچنین دهلی نو مجلس قانونگذاری ایالت را برکنار کرد و تمام رهبری سیاسی سرزمین اشغالی را دستگیر کرد.

این حرکت توسط پاکستان که به دلیل اعلام این قلمرو در سال ۱۹۴۸ و سال های بعد، به عنوان یک مورد مناقشه در UNSC مطرح شد، به شدت محکوم شد.

…جلسه چهارشنبه چهارمین نشست از جمله در مورد جامو و کشمیر از 16 اوت سال گذشته است. دو جلسه دیگر در های بسته در دسامبر ۲۰۱۹ و ژانویه سال جاری برگزار شد.

دولت هیمالیا بین دو رقیب مسلح هسته ای جنوب آسیا تقسیم شده و در مجموع توسط هر دو ادعا می شود.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>