مسلح ناشناس حمله به معبد سیک ها در افغانستان


مردان مسلح ناشناس با حمله به یک معبد سیک ها در مرکز کابل روز چهارشنبه پس از آن نبرد با نیروهای امنیتی ادامه داد: یک مقام رسمی گفت.

حمله به افغانستان با آن مواجه است بحران های بی شمار از جمله مواج شورش بن بست سیاسی گسترده در آمریکا کمک آور صلح و افزایش coronavirus موارد است.

“در حدود 7:45 am (0315 GMT) تعدادی از مهاجمان وارد یک هندو و سیک معبد” وزارت کشور سخنگوی طارق آرین به خبرگزاری فرانسه گفت.

“مردم در داخل ساختمان و (نیروهای امنیتی) در حال تلاش برای نجات آنها است.”

طالبان هرگونه دخالت در این حمله است. در حالی که هیچ گروه دیگری بلافاصله مسئولیت دولت اسلامی جهادی غالبا هماهنگ ضرب و جرح در این کشور اقلیت های مذهبی.

“وجود دارد که حدود 150 نفر در داخل معبد. خانواده ها در زندگی وجود دارد و آنها معمولا جمع آوری به نماز در صبح” گفت: Anarkali Kaur Honaryar, یک سیک عضو مجلس.

“برخی از افراد در داخل معبد پنهان شده و تلفن های خود را خاموش هستند. من بسیار نگران هستم.”

حدود 1000 سیک ها و هندوها تخمین زده می شود به اقامت در افغانستان ،

در اوایل این ماه شبه نظامیان کشته شدن 32 نفر و زخمی شدن دهها نفر در یک حمله در یک سیاسی در گردهمایی در کابل ،

برای اضافه کردن به این کشور گلایه واشنگتن کاهش میزان کمک به این کشور در این هفته است.

این تصمیم پس از وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo بازدید کابل در تلاش برای حل و فصل مناقشه میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله که او نیز خود را اعلام رئیس جمهور پس از یک رقابت انتخاباتی.

Pompeo که شدت انتقاد کرد خود را در “شکست” برای رسیدن به توافق گفت: ما بلافاصله قطع $1 میلیارد و “آماده شده” به جلو و یکی دیگر از $1 میلیارد دلار در سال 2021 با کاهش بیشتر ممکن است پس از آن.

آمریکا و طالبان یک قرارداد امضا شده در ماه گذشته است که قرار بود برای هموار کردن راه برای مذاکرات میان افغانستان و رهبری طالبان اما با کابل قادر به توافق برسند که در دولت, مذاکرات متوقف شده است.

با تولید ناخالص داخلی تنها حدود 20 میلیارد دلار کاهش نشان دهنده یک ضربه ویرانگر به افغانستان کمک کننده وابسته به اقتصاد است.

در ضمن coronavirus ادامه به گسترش در سراسر افغانستان است. رسمی وجود دارد که 74 مورد تأیید و دو مرگ, اما بسیاری از ناظران ترس این تعداد به مراتب بالاتر است.

فقیر کشور است تست چند نفر “اجتماعی فاصله” یک مفهوم انتزاعی برای یک جمعیت بی سواد عادت به ازدحام به مساجد و بزرگ جمع های خانوادگی و هزاران نفر از مردم در بازگشت از زیارت به کروناویروس-آمار ایران در هفته های اخیر.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>