گزارش سازمان ملل متحد می گوید 74 میلیون نفر در جهان عرب فاقد دست شستن تسهیلات

AFP

بیروت: برخی از 74 میلیون نفر در آب-کمیاب عرب منطقه هستند در معرض خطر بیشتری از ابتلا به این رمان coronavirus چرا که آنها فاقد یک سینک یا صابون در خانه, صفحه اصلی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گفت.

این شامل 31 میلیون نفر در سودان جنوبی بیش از 14 میلیون جنگ زده یمن و 9.9 میلیون نفر در مصر یک گزارش سازمان ملل متحد گفت.

“در حالی که آن توافق شده است در سراسر جهان است که شستن دست با آب و صابون بهترین پیشگیری در برابر COVID-19 سرایت این عمل ساده ثابت می شود سخت در یک منطقه که در آن 74 میلیون نفر فاقد دسترسی به اساسی دست شستن تاسیسات” سازمان ملل متحد کمیسیون اقتصادی و اجتماعی غرب آسیا گفت.

“پناهندگان و مردم ساکن در مناطق درگیری و یا تحت اشغال تحمل بار اضافی” آن اضافه شده است.

حدود 26 میلیون پناهندگان و آوارگان در معرض خطر بیشتری از ابتلا به این بیماری در منطقه گسترده ای به عنوان آنها عدم دسترسی کافی به آب و بهداشت خدمات ESCWA گفت.

“این ضروری است برای اطمینان از دسترسی به آب تمیز و بهداشت خدمات برای همه در همه جا بدون هیچ هزینه ای برای کسانی که نمی توانیم آن را به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر از coronavirus” ESCWA دبیر اجرایی رولا دشتی گفت.

حدود 87 میلیون نفر در منطقه و همچنین عدم دسترسی به آب آشامیدنی در خانه آنها را مجبور به جمع آوری آن را از یک منبع و به طور مشابه تهدید کننده سلامت خود را به آژانس سازمان ملل متحد هشدار داد.

در یک منطقه که در آن 10 نفر از 22 کشور کافی مبتنی تامین آب بیشتر دست شستن بود به احتمال زیاد به افزایش خانواده تقاضا توسط چهار میلیون به پنج میلیون متر مکعب آن گفت.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im