عکس: فایل

دو سرباز آمریکایی کشته شدند و شش نفر دیگر زخمی که یک افغان با سرباز مسلح با مسلسل آتش گشودند ارتش ایالات متحده تایید یکشنبه.

مرگ در یک زمان حساس در 18 سال جنگ با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مشتاق به آوردن نیروهای اصلی و پایان دادن به طولانی ترین جنگ در تاریخ ایالات متحده آمریکا.

این حادثه رخ داده است در اواخر روز شنبه در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان که با ما و کماندوهای افغان انجام شد “کلید-رهبر نامزدی” در پایگاه شیرزاد در منطقه است.

“گزارش در حال حاضر نشان می دهد یک فرد در یک افغان مدرسه را آتش ترکیب ما و نیرو های افغان با یک مسلسل” افغانستان سخنگوی سانی لگت گفت: در بیانیه ای در روز یکشنبه.

والی شاه محمود Meyakhil گفت: در یک پیام صوتی به خبرنگاران گفت که سه کماندوهای افغان زخمی شدند.

او گفت: آن را بلافاصله روشن نیست اگر این حادثه عمدی عمل توسط یک “infiltrator” و یا تصادف.

“این یک درگیری میان نیروهای. ما در حال بررسی” Meyakhil گفت.

لگت همچنین تاکید کرد علت یا انگیزه پشت حمله نمی شد بلافاصله شناخته شده است.

در یک صدای جیر جیر آمریکا Armys 7th, نیروهای ویژه گروه (هوابرد) گفت: “چند” سربازان خود را کشته یا مجروح شده در طی عملیات جنگی در افغانستان است.

هیچ گروه بلافاصله مسئولیت این حادثه.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد بعد از آن کاهش یافته است به نظر این حادثه گفت: در یک پیام ارسال کرد که تنها حکومت “بررسی” این حمله است.

سال گذشته مرگبارترین برای نیروهای آمریکایی در افغانستان پس از عملیات جنگی به طور رسمی به پایان رسید و در پایان سال 2014 برجسته به چالش کشیدن وضعیت امنیتی که همچنان ادامه دارد.

بسته به اینکه چگونه یک واجد شرایط مبارزه با مرگ و میر حدود 20 سربازان آمریکایی کشته شده در سال 2019. پس از حمله آمریکایی در اکتبر سال 2001 حدود 2,400 ما سربازان کشته شده در جنگ در افغانستان است.

در ماه دسامبر نفوذی طالبان در افغانستان نظامی کشته شدن نه سرباز افغان در مرکز افغانستان است.

در ماه ژوئیه یک سرباز افغان کشته, دو کشته و به آنها مراجعه افغانستان پایگاه ارتش در قندهار. چنین حملات خودی هستند گاهی اوقات به نام “سبز بر آبی” حوادث.

که دو هفته پس از دیگری در افغانستان سرباز به ضرب گلوله کشته و با نفوذ ارتش افغانستان سرهنگ در حالی که او در حال انجام یک ارزیابی امنیتی در ولایت غزنی.

ما فرستاده ویژه زلمای خلیل زاد شده است مذاکره با طالبان حدود 18 ماه برای یک معامله که دیدن پنتاگون کشیدن هزاران نفر از نیروهای نظامی از افغانستان است.

در بازگشت طالبان را تضمین کند این کشور استفاده نمی شود به عنوان یک جهادی پناهگاه امن.

بسیاری از آنها تردید از پیشنهاد معامله و تهمت خود را اعلام کرد مذاکرات “مرده” در ماه سپتامبر در میان ادامه داد: طالبان خشونت است.

مذاکرات از سر گرفته شد.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de