توییتر/نخست وزیر ترکیه در پاکستان (@PakPMO)/از طریق اخبار

اسلام آباد: رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان روز جمعه گفت او در نظر گرفته پاکستان خود را “خانه دوم” را به عنوان او و نخست وزیر عمران خان امضا تفاهم (م) در یک مراسم در اینجا در پایتخت فدرال.

اردوغان ابراز قدردانی به دولت پاکستان و مردم آن خود را برای استقبال گرم طی دو روز بازدید. “به نظر من پاکستان خانه دوم من,” او گفت:. “ترکیه در کنار پاکستان و ادامه خواهد داد به انجام این کار است.”

رئیس جمهور ترکیه همچنین تشکر “برادرش عمران” برای اقدام علیه شبه نظامیان و تروریست های مستقر در پاکستان تاکید کرد که پاکستان و افغانستان شد “برادرانه ملت” و آنکارا خواست برای ترویج روابط “برادرانه ملت”.

اعضای کابینه و دولت ترکیه را به مقامات ارشد حاضر در مراسم برگزار شد و مدت کوتاهی پس از ساعت, عمران و اردوغان دیدار کرد طی 6 دور از پاکستان و ترکیه در سطح بالایی استراتژیک شورای همکاری.

پاکستان و ترکیه به امضا رسید 12 MoUs مرتبط با زمینه های مختلف مانند تجارت, گردشگری, فرهنگ و راه آهن.

پرداختن به این رویداد پاکستان در لیگ برتر گفت: فصل جدیدی شده بود باز در پاکستان-Turk روابط.

“از رئیس جمهور ترکیه شد, مدیر اجرایی, ترکیه, روابط دوجانبه بهبود یافته است,” او اضافه شده و اشاره کرد که چگونه اقتصاد ترکیه بهبود یافته به طور قابل توجهی پس از اردوغان به قدرت رسید.

PM عمران گفت: ترکیه به دست آورده بیش از $170 میلیارد دلار در سال از گردشگری و پاکستان باید یاد بگیرند از اردوغان تجربه برای به حداکثر رساندن پتانسیل خود را به عنوان به خوبی.

وی با قدردانی اردوغان در مجلس سخنرانی از پیش از آن در روز, جایی که رهبر ترکیه در حال صحبت کردن در برابر هند “تصمیمات یک جانبه” در کشمیر تحت اشغال و همچنین دهلی نو-تحریم جنایات.

اردوغان گفته بود محروم کشمیری از آزادی خود و غاصب حقوق خود بود نه در کسی منافع.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im