سه کشور میدان نبرد نمی گویند که ما می توانیم انتظار نتایج انتخابات. چهارم مطمئن نیست.

  • مقامات انتخاباتی در آریزونا، فلوریدا و پنسیلوانیا به استعلام های مکرر در مورد زمانی که ملت می تواند نتایج حاصل از انتخابات نوامبر انتظار پاسخ نمی دهد. یک مقام رسمی در ویسکانسین گفت زمان بندی نامشخص است.
  • مقامات می گویند ویسکانسین و میشیگان میلیون ها نفر را به سمت تجهیزات حفاظتی سرمایه گذاری کرده اند، کارگران نظرسنجی را جذب کرده و شمارش رای های غایب را برای انتخابات نوامبر تسهیل می کنند.
  • اگر چه ویسکانسین گام های اضافی برای اطمینان از نتایج همان شب برداشته است، هجوم از رأی های غایب و رقابت دولت ممنوع هر گونه تضمین، در حالی که هر دو ایمیل در و مجموع شرکت کنندگان شکسته سوابق موجود، به گفته یک مقام انتخابات.

مقامات انتخابات در سه ایالت میدان نبرد نمی گویند که چه زمانی آمریکا می تواند انتظار نتایج از رقابت های ریاست جمهوری نوامبر را داشته باشد، و یک مقام رسمی در ایالت چهارم گفت زمان بندی نامشخص است.

گزارش های خبری متعدد نشان داده اند که نتایج انتخابات می تواند یک هفته طول می کشه تا به دلیل همه گیری ویروس های کوروناویروس و افزایش اطمینان به صندوق های رای گیری برگردد. دقت و زمان بندی خواهد شد به خصوص در ایالات نبرد بسیار مهم است که به احتمال زیاد تعیین خواهد کرد که آیا رئیس جمهور دونالد ترامپ دوره دیگری خدمت خواهد کرد و یا توسط جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور برکنار شود.

اما در سه ایالت آریزونا، فلوریدا و پنسیلوانیا، مقامات انتخاباتی به استعلام های مکرر پاسخ ندادند که پرسیدند پس از نزدیک شدن نظرسنجی ها در ۳ نوامبر، ایالت ها قادر خواهند بود برنده ٔ ریاست جمهوری را اعلام کنند. یک مقام انتخابات فلوریدا به بنیاد خبری دیلی کالر گفت که او اطلاعات را ارائه می دهد، اما هرگز از طریق پیگیری، حتی پس از یادآوری های متعدد.

در ایالت چهارم، ویسکانسین، یک مقام انتخاباتی گفت که نمی داند چه زمانی نتایج اعلام خواهد شد.

رید مگنی به DCNF گفت: «من فکر می کنم در این مرحله ما مطمئن نیستیم. یک انتخابات معمولی ویسکانسین بیش از ۳ میلیون رأی است که بیش از ۷۰٪ جمعیت سنی رای گیری است. بستگی دارد که آن رأی دهندگان چه درصدی رای غایب بدهند.”

و در میشیگان و کارولینای شمالی، مقامات انتخاباتی به DCNF گفتند که آنها در حال انجام اقداماتی هستند تا نه تنها برای ثبت مقادیر ی رای غایب، بلکه برای اطمینان از اینکه نتایج به طور دقیق و به موقع تحویل داده شود، آماده شوند.

پات گانون، مقام ایالت کارولینای شمالی گفت که ایالت نتایج انتخابات را در شب فراهم خواهد کرد، به لطف گسترش برای رای گیری زود هنگام، کمپین های استخدام و آموزش کارگران نظرسنجی و بیشتر، DCNF قبلا گزارش شده است.

آوریل هالستد پس از رای گیری در انتخابات اولیه آریزونا خارج می شود. (Courtney Pedroza/گتئی تصاویر)

در ویسکانسین، کمیسیون انتخابات ایالت «چند میلیون دلار» را به سمت تجهیزات حفاظتی شخصی (PPE) اختصاص داده است، از جمله ماسک، مواد بهداشتی دست، موانع پلکسی گلاس و موارد دیگر، برای محل های رای گیری، آموزش کارگران نظرسنجی، افزایش امنیت نامه در رأی گیری و بیشتر، رید مگنی، سخنگوی کمیسیون، به DCNF گفت، هر چند که او رقم دقیقی ارائه نکرد.

ماگنی گفت که روند انتخاباتی غیرمتمرکز دولت باعث می شود که تقلب انتخاباتی «تقریباً غیرممکن» شود، اما افزود که نمی تواند به طور مطمئن بگویند که آیا حوزه ها قادر ند نتایج خود را به موقع گزارش دهند یا نه.

او همچنین به انتخابات آینده رای گیری در روز سه شنبه اشاره کرد که به گفته او “یک انتخابات خشک خوب برای روز انتخابات” خواهد بود.

انتخابات چهار ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالت در ماه آوریل صورت می گرفت که به علت قرار دادن رای دهندگان و سلامت کارگران نظرسنجی به خطر انداختن نگرانی های کوروناویروس پس از خودداری دیوان عالی ویسکانسین از به تأخیر انداختن آن، مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im