حماسه بی عدالتی


اسلام آباد: سه ده بالا مشخصات افراد رزرو ملی پاسخگویی دفتر (NAB) در طول دو سال گذشته در دو سوء استفاده از قدرت و یا در اتهامات فساد را امن وثیقه در عرض چند هفته یا ماه پس از خود فیزیکی بازداشتگاه به پایان رسید, بالا بردن شک و تردید در مورد قصد و قابلیت های anti-پیوند بدن.

چنین سناریویی داده است ارز به اتهامات احزاب مخالف است که این اداره انجام شد جادوگر-شکار از سیاستمداران/ کارمندان دولت/ تجار و بازرگانان.

ژئو نیوز مرور فایل ها از 36 مگا مواردی که تقریبا 90pc متهم پس از مواجهه طولانی مصیبت های پی در پی فیزیکی remands کردم به قید وثیقه از دادگاه طی دو و نیم سال است. هر متهم به طور متوسط صرف حداقل 41 روز در NAB بازداشت در حالی که 146 روز قضایی زندان (زندان) نشان داد رسمی ثبت. همه را متهم کرد که به قید وثیقه (به جز حمزه شهباز و Khursheed شاه که در حال حاضر در زندان) جمعی باقی مانده است نزدیک به 5000 سال در زندان در حالی که bureauput آنها حدود 1,400 روز تحت فیزیکی بازداشتگاه. دو بازرگانان بودند تبرئه توسط پاسخگویی دادگاه در هفت ماه تنها در حالی که یک متهم مرده در NAB را زنجیره ای در حالی که یکی دیگر از خودکشی کرد.

متهم Ahad چیمه صرف 616 روز در زندان Sharjeel ممان 606 Dr Asim 409 و خواجه سعد رفیق 404 روز در زندان بود. رئیس سابق وزیر پنجاب شهباز شریف صرف 79 روز در NAB را بازداشت حمزه شهباز 83 شهيد Khaqan عباسی 68, Ahad چیمه 90 و فواد حسن فواد صرف 90 روز حداکثر زمان در NAB را بازداشت کرده است. این اداره در زمان حداقل سه ماه و حداکثر 11 سال به دستگیری یک متهم در حالی که آن را ساخته شده از تاریخ جدید با دستگیری میر شکیل-ur-Rahman در شکایت تأیید مرحله.


ثبت رسمی نشان داد که این اعتقاد نسبت NAB این موارد به طور چشمگیری کاهش یافته و در یک سال گذشته. NAB رو متهم به جرم از دادگاه در 43 مورد در سال 2019 در حالی که آن (NAB) رو اعتقادات در آن نفع 78 نفر در سال 2018; ثبت رسمی همچنان به نشان می دهد که 53 متهم کردم تبرئه در سال 2019 و 56 متهم بودند تبرئه توسط دادگاه ها در سال 2018 است.

روند افزایش دستگیری افراد با مشخصات بالا جرقه یک بحث جدی بیش از NAB extended power به صورت فیزیکی بازداشتگاه با استفاده از آن به عنوان یک ابزار برای ماهی برای شواهد با برگزاری متهمان در سلول انفرادی برای ماه مستقل وکلا می گویند. NAB تعقیب تیم وکلای درگیر در موارد گفته این خبرنگار که این bigwigs رو به رو شد اتهامات نادرست و همچنین سوء استفاده از قدرت خود را که ناشی از ضرر و زیان ارزش Rs845 میلیارد دلار به خزانه ملی.

ژئو نیوز ” تحقیقات نشان داد که برتر دادگاه را پذیرفته اند به قید وثیقه درخواست از افراد متهم در 32 بالا پروفایل موارد توهین به موضع NAB تعقیب تیم است. بنابراین, آن را در بر داشت شباهت قابل توجه در مورد نخست وزیر سابق شهيد Khaqan عباسی سابق امور مالی مشاور Miftah اسماعیل پاکستان تحریک-e-انصاف (PTI) وزیر ارشد در پنجاب Aleem Khan, PTI MPA Sibtain خان رئیس سابق وزیر پنجاب میان شهباز شریف اقبال تجار و بازرگانان Z احمد و عثمان جاوید سابق برنامه ریزی و توسعه وزیر احسن اقبال سابق پاکستان وزیر پیشین راه آهن خواجه سعد رفیق و برادر خود خواجه سلمان رفیق پاکستان مسلم لیگ نواز (PML-N) رهبر قمر-ul-Islam, کارمندان دولت فواد حسن فواد, Ahad چیمه, Tayyaba فاروق و همسرش محمد فاروق سابق, سند, وزیر اطلاعات Sharjeel ممان سابق وزیر نفت Dr Asim Hussain بلندگو سند مجمع آقا سراج درانی یوسف عباس شریف ex-MD PSO سید عمران-ul-Haq, PML-N رهبر Maryam Nawaz بلوچستان سابق مشاور در امور مالی خالد Langove و لیست در می رود.

NAB اقتدار برای وادار سازد بازداشتگاه متهم فرد نشات گرفته از مفاد ماده 24(c) NAO 1999 که می خواند که یک مظنون “و…باید مسئول به بازداشت در بازداشتگاه های ناب برای هدف تحقیق و بررسی برای یک دوره بیش از 90 روز [و دادگاه ممکن است بازداشتگاه یک فرد متهم به بازداشت بیش از 15 روز در یک زمان].”

NAB خود را تحت دستورالعملهای عملیاتی استاندارد برای اولین بار می کند شکایت تأیید که حول محور پارامترها برای تعیین صحت این شکایت پس از آن پرس و جو می کند و سپس بررسی و در نهایت یک مرجع واصل شده است. اما این اداره نوشت: یک تاریخ جدید با توقیف Jang گروه مدیر عامل شرکت Mir شکیل-ur-Rahman در شکایت تأیید مرحله بر خلاف دادگاه عالی اسلام آباد قضاوت اعلام کرد در ماه مارس این سال که به نام بیل با بیل کندن که “NAB می توانید دستگیری به انجام غربت سوالات.”

در چند مورد مانند کسانی که در برابر نخست وزیران Yousaf Raza Gillani, راجا پرویز اشرف و چودری شجاعت حسین و سخنران پنجاب مجمع اداره ظاهرا انتخاب شده نه به دستگیری هر متهم حتی در حالی که جنایی ارجاع شده بود در برابر آنها را قبل از پاسخگویی دادگاه. محققان و متهم وکلا می گویند در اطراف Rs31 میلیارد (Gillani Rs7 میلیارد اشرف Rs22 میلیارد و شجاعت و الهی به طور مشترک Rs2.26 میلیارد دلار) گفته می شود سوء استفاده را غیر قانونی احكام است.

در دسامبر 23, 2019, NAB دستگیر احسن اقبال به اتهام فساد مالی در نارووال ورزشی شهرستان مورد اما او به قید وثیقه توسط دادگاه در فوریه 25, سال 2020 است. او همچنان در دفتر را بازداشت 28 روز و برای یکی دیگر از دوره 32 روز او همچنان در زندان است. NAB ادعا Rs3 میلیارد بودند سوء استفاده در این پروژه خود.

در اکتبر 5, 2018, NAB دستگیر سابق پنجاب وزیر شهباز شریف در دارایی های فراتر از معنی Ashiana اقبال طرح مسکن و پول شویی موارد است. او همچنان در NAB بازداشت 79 روز (Dec 24, 2018) و سپس با قرار وثیقه پس از دو ماه 14 فوریه 2019.

شهباز شریف خانواده است که در مجموع مواجهه با موارد متعدد که در آن محققان و حقوقدانان فاش کرد که در اطراف Rs15 میلیارد بودند به اتهام سوء استفاده و یا اختلاس توسط اعضای شریف خانواده بودند که پس از آن در قدرت است.

در جولای 18, 2019, ضد پيوند بدن دستگیر ex-PM شهيد Khaqan عباسی بود که متهم از شیوه های فاسد در امضای قرارداد LNG به موجب آن گفته خزانه ملی دچار ضرر و زیان به ارزش حدود Rs200 میلیارد دلار است. در فوریه 25, 2020, عباسی بود به قید وثیقه توسط IHC. او باقی مانده 68 روز در NAB را بازداشت و بقیه دوره صرف شد در Adiala زندان است.

اداره دستگیر PML-N رهبر قمر-ul-Islam در تاریخ 26 ژوئن 2018 در Saaf Pani شرکت مورد که در آن گفته زیان به مبلغ حدود Rs1 میلیارد دلار است. قمر کردم با قرار وثیقه از IHC در 30 ژانویه 2019. او باقی مانده 48 روز در NAB را بازداشت و برای بقیه هم او باقی مانده در Adiala زندان است.

PTI پنجاب وزیر Aleem Khan را بازداشت گرفته شده توسط NAB لاهور در فوریه 6, 2019 به عنوان محققان ادعا کرد که آنها دستگیر خان پس از آنها شواهدی از دستکاری در سوابق رسمی و اختلاس از برخی از Rs1.2 میلیارد در زمین های مختلف معاملات و دارایی های شخصی خود را به حال دارای عقاید غیر طبیعی. در مه 15, 2019, خان رو قید وثیقه از دادگاه عالی لاهور (LHC). او به مدت 28 روز در NAB را بازداشت و بقیه زمان صرف شده در کوت Lakhpat زندان لاهور.

این اداره به یک دخترک پاک به دستیار ویژه نخست وزیر سید ذوالفقار عباس بخاری در اتهام جرایم مالی پرس و جو که ناشى از پاناما مقالات افشای برخی از سه سال به عقب. Babar Awan رو تبرئه در Nandipur فساد مورد از NAB دادگاه است که باید تبدیل تبرئه تجدید نظر ثبت شده توسط نخست وزیر سابق راجا پرویز اشرف در همان مورد در سال گذشته است. بعد از آن در ناب در چالش با آقای Awan را تبرئه در IHC. اداره درخواست تجدید نظر در حال بررسی است و با IHC از اکتبر سال گذشته است.

NAB دستگیر خواجه سعد رفیق و برادر خود خواجه سلمان رفیق در Paragon طرح مسکن کلاهبرداری به ارزش Rs22 میلیارد دلار در دسامبر 11 سال 2018 است. اما دیوان عالی کشور تایید شده خود را به قید وثیقه در 17 مارس سال 2020 است. هر دو برادر باقی مانده در NAB بازداشت برای 52 روز و بعد از پاسخگویی به دادگاه ارسال آنها را به زندان در فوریه 2, 2019, رد ناب را درخواست تمدید فیزیکی بازداشتگاه. خواجه سعد رفیق بود و همچنین در مواجهه با یک پرس و جو در پاکستان و راه آهن مورد فساد.

پاکستان و وزیر دارایی سابق Miftah اسماعیل دستگیر شد توسط NAB در 7 آگوست سال 2019 در LNG کلاهبرداری که در آن محققان ادعا که او ذینفع در اطراف برخی از Rs410 میلیون در پنهانی می پردازد. IHC به قید وثیقه به اسماعیل در دسامبر 23, 2019. او به مدت 49 روز در NAB را بازداشت و برای بقیه روز باقی مانده در Adiala زندان است.

اداره دستگیر PML-N رهبر Maryam Nawaz در چودری کارخانه قند مورد Aug 8, 2019. اما او با قرار وثیقه از LHC در نوامبر 4, 2019. او همچنان در NAB بازداشت برای 47 روز و بقیه از 39 روز او تسلیم در زندان است. NAB ادعا کرد که او درگیر در چودری شکر میلز با مسئولیت محدود در مورد پول شویی به ارزش میلیاردها روپیه.

NAB دستگیر سند مجمع سخنران آقا سراج احیا و انکشاف دهات در فوریه 20, 2019 و نگه داشته و او را در بازداشت به 53 روز به سوال متهم به اتهام تجمع Rs1.6 میلیارد دلار از دارایی های فراتر از منابع شناخته شده درآمد. سپس دادگاه فرستاده او را در بازداشتگاه برگرداندن قضایی در 13 آوریل 2019 و در نهایت او با قرار وثیقه از SHC در دسامبر 14 2019.

NAB دستگیر سابق وزیر نفت دکتر Asim Hussain در اتهام Rs460 میلیارد فساد و کلاهبرداری در Dec 11, 2015 شد و او تحت تعقیب در این مورد در مارس 7, 2016. او در مواجهه 58-بعد فیزیکی بازداشتگاه کردم و به قید وثیقه در تاریخ 29 مارس 2017.

در Dec 22, 2018, یک استاد دانشگاه جاوید احمد درگذشت و در زنجیر. تصویر مرحوم استاد جسد در دستبند ساخته شده بود و آن را به عنوان نامیده شواهد بسیاری غیرانسانی توسط این اداره به متهم در سلول انفرادی ، مرحوم استاد در اداره زندان پس از دستگیری در اکتبر 9, 2018 بیش از او به اتهام مشارکت در احداث غیر قانونی sub-دانشگاه تحت مشارکت عمومی-خصوصی سیاست. در یک مورد دیگر بخش بریگ (retd) اسد منیر بود که در حال جستوجو کرد توسط NAB خودکشی در 15 مارس 2019 ترک توجه داشته باشید که او تحت فشار با توجه به اداره تحقیر آمیز کاوشگر.

در اکتبر 11, 2018, ضد پيوند بدن بازداشت استاد مجاهد کامران سابق VC از دانشگاه پنجاب برای نقش خود در ادعایی بی نظمی در دانشگاه. اما پس از 26 روز استاد مجاهد کامران رو با قرار وثیقه از LHC در نوامبر 7, 2018. او به مدت نه روز در NAB را بازداشت و 17 روز در زندان بود.

در 5 جولای 2018, دبیر سابق نخست وزیر و فواد حسن فواد دستگیر شد توسط NAB در یک مورد مربوط به خرید دارایی های فراتر از شناخته شده منابع درآمد و همچنین در ادعایی پیوند اتهامات و دادگاه نگه داشته خود را گسترش فیزیکی بازداشتگاه تا خستگی از 90 روز و حداکثر مدت در اکتبر 2 سال 2018 است. او با قرار وثیقه از LHC در ژانویه 21 سال 2020 است. ناب مقامات ادعا کرد که حسن گفته به دست آورده Rs1.4 میلیارد دلار به طور غیر قانونی در دوره های زمانی مختلف.

NAB دستگیر LDA سابق DG Ahad چیمه در AHS کلاهبرداری در Feb 21, 2018 و بعد فرستاده او را در بازداشتگاه برگرداندن قضایی در 22 مه سال 2018 است. سپس در Jan 28, 2020, چیمه کردم با قرار وثیقه از LHC. مقامات ادعا کرد که او متهم به اختلاس بیش از Rs2 میلیارد دلار است.

رئیس جمهور سابق آصف زرداری کردم به قید وثیقه در “ترکیه” در 11 دسامبر 2019. او دستگیر شد توسط NAB در 9 ژوئن 2019 در اتهام “حساب های جعلی” مورد. او باقی مانده 68 روز در NAB را بازداشت و سپس در بازداشتگاه برگرداندن قضایی از 17 اوت 2019. به طور مشابه زرداری خواهر MPA Faryal Talpur کردم با قرار وثیقه از IHC در 17 دسامبر 2019 در پزشکی “زمینه” پس از گذراندن 56 روز در NAB را بازداشت و بقیه از 113 روز در زندان بود. او نیز دستگیر و در حساب های جعلی مورد توسط NAB در 14 ژوئن 2019. هر دو PPP را مدافعان گفته می شود درگیر در Rs54 میلیارد حساب های جعلی کلاهبرداری.

PML-N رهبر حمزه شهباز و PPP رهبر Khursheed شاه تنها دو سیاستمداران هستند که شفاعت مربوطه موارد برای وثیقه قبل از SC. وثیقه برنامه های کاربردی از هر دو سیاستمداران در حال حاضر رد شده از دادگاه در اوایل این ماه.

حمزه شهباز دستگیر شد در تاریخ 11 ژوئن 2019 قرار داده و در NAB بازداشت 83 روز طولانی و به زندان فرستاده می شود در سپتامبر 4, 2019 پس از لاهور پاسخگویی دادگاه را رد کرد و این اداره تلاش برای گسترش فیزیکی خود را در بازداشتگاه.

PPP رهبر Khursheed شاه دستگیر شد توسط NAB در 18 سپتامبر 2019. این اداره تا به حال شاه در بازداشت به 51 روز در فیزیکی بازداشتگاه تا زمانی که دادگاه فرستاده او را به زندان در 14 روز قضایی بازداشتگاه در نوامبر 9, 2019. او رو به یک مورد از Rs2 میلیارد دارایی فراتر از آن شناخته شده است به معنی.

ویژه سابق دادستان NAB عمران شفیق می گوید: “هیچ متهم شد و تا کنون در بازداشت شکایت تأیید مرحله در دفتر تاریخ اخیر. تحت NAO 1999 بازداشتگاه دوره فقط 15 روز اما بعد از آن تقویت شد و به مدت 90 روز از راه اصلاحات.”

شفیق افزود: “بازداشتگاه دوره از 90 روز است که بیش از حد بیش از حد غیر قابل توجیه سوء استفاده و غیر طبیعی است. این نیاز به محدود. اگر یک جرم قتل و تجاوز به عنف و پول شویی (در FIA تحقیقات) و یا تروریسم را می توان مورد بررسی در کمتر از یک ماه تا 14 روز پس چرا یک جرم می تواند بررسی توسط NAB در این دوره ؟ چنین طولانی بازداشتگاه دوره نامتناسب به حقوق متهم و کرامت شهروندان است.” NAB, دادستان, تیم باید برای بررسی استراتژی خود را به اعتراف به مشخصات بالا موارد در دادگاه, یک حرکت برای بدست آوردن نتایج بهتر در برابر متهم شفیق اضافه شده است.

امجد پرویز وکیل ارشد شفاعت NAB موارد مشاهده شده است که “نود روز فیزیکی بازداشتگاه زمان بیش از حد بیش از حد حتی دستگیری مطلوب نیست به عنوان بسیاری از شواهد در جرم یقه سفید موارد مستند است و به راحتی در دسترس و در اختیار عمومی ادارات.”

ژئو نیوز با نزدیک شدن چندین بار دادستان کل سید اصغر حیدر به دانستن دلایل که چرا 90pc متهم از موارد گرفتن وثیقه در مراحل اولیه بررسی است. او گفت: “من می ترسم از آن خواهد شد ممکن است برای من به هیچ NAB فرد مجاز است به صحبت کردن با رسانه ها. اما شما ممکن است تماس با رسانه ها بال NAB اگر شما تمایل در این زمینه است.”

ناب سخنگوی Nawazish علی Asim نیست پاسخ به این خبرنگار نمایش داده شد و با وجود دریافت چند یادآوری. پاسخ او این است که انتظار برای دو هفته گذشته.

NAB, سخنگوی, صحبت کردن به یک کانال تلویزیون خصوصی در روز شنبه به حال گفت که NAB استقرار همیشه به عنوان در هر قانون. همه این مقامات اشاره شده در NAB قانون و ملی پاسخگویی فرمان 1999 بسیار روشن است.

او گفت که در طول دوره تصدی رئیس وقت به عنوان بسیاری از 600 مراجع واصل شده اند. رئیس نقش استثنایی است. در 56 موارد مربوط به شرکت های تجاری با مدیران اجرائی که درو سنگین حقوق بازگشت مقدار. پاسخگویی دادگاه باید تصمیم بگیرید در عرض یک ماه. قانون برابر برای همه, او اضافه شده است.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im