طالبان به شریک شدن در ‘بی ثمر’ زندانی مبادله مذاکرات با حکومت افغانستان از

AFP

طالبان دیگر نمی خواهد شریک شدن در “بی ثمر” مذاکرات با اشرف غنی به رهبری دولت افغانستان بیش از یک زندانی مبادله بود که با تشکیل یک بخش کلیدی از توافق با آمریکا شورشیان گفت.

طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین سرزنش دولت رییس جمهور اشرف غنی برای به تأخیر انداختن آزادی “زیر یک بهانه و یا دیگری”.

“ما تیم فنی نمی خواهد شرکت در جلسات بی ثمر مربوطه را با طرف شروع از فردا” شاهین که مستقر در دوحه گفت: در یک صدای جیر جیر برای اولین بار ارسال شده در پشتو حدود نیمه شب سه شنبه.

دو دشمنان شده است, برگزاری مذاکرات در کابل از هفته گذشته به تلاش برای نهایی زندانی مبادله است که در اصل قرار است به اتفاق در مارس 10 و هموار راه را برای “intra-افغانستان” مذاکرات صلح میان کابل و طالبان.

Matin Bek, یک عضو از دولت و تیم مذاکره کننده گفت: انتشار شده بود با تاخیر به این دلیل که طالبان خواستار آزادی 15 “فرماندهان”.

“ما نمی توانیم آزادی قاتلان مردم ما” Bek به خبرنگاران گفت: در روز دوشنبه.

“ما نمی خواهیم آنها را برای رفتن به میدان جنگ و تصرف در کل استان است.”

Bek افزود که دولت آماده بود برای انتشار تا 400 پایین-تهدید زندانیان طالبان به عنوان یک ژست حسن نیت در مقابل “قابل توجهی” کاهش خشونت اما طالبان رد آن ارائه دهد.

جاوید فیصل سخنگوی افغانستان, دفتر شورای امنیت ملی گفت: در توییتر که زندانی مبادله مذاکرات تا به حال “وارد یک مرحله مهم پیش از انتشار”.

“خروج از مذاکرات در چنین زمان نشان دهنده عدم جدیت در مورد صلح” فیصل نوشت:, و اضافه کرد که این دولت باقی مانده است “متعهد به دستیابی به صلح”.

واشنگتن امضا مقابله با طالبان در اواخر فوریه که مورد نیاز دولت افغانستان — که از امضا کنندگان این پیمان به رایگان از 5000 زندانیان طالبان و شورشیان برای آزادی از 1000 طرفدار دولت اسیران در بازگشت.

این عدم تعادل یکی از جنبه های بسیاری از این توافق است که ناظران می گویند به طالبان یک معامله بهتر.

در توافق واشنگتن وعده داده شده خروج از آمریکا و نیروهای خارجی از افغانستان در ماه جولای سال آینده ارائه طالبان آغاز مذاکرات با کابل و پایبند به دیگر تضمین می کند.

روز یکشنبه طالبان با انتشار بیانیه ای متهم دولت افغانستان از نقض “توافق صلح” بین آمریکا و افغانستان و حتی اگر طالبان نمرات نیروهای امنیتی پس از این قرارداد امضا شد.

طالبان با صدور بیانیه جدید سهشنبه متهم ما از کشتن غیرنظامیان در ادامه عملیات بمب گذاری و حملات شبانه.

“این عمل ادامه داد: اگر به طور جدی دندانه روند صلح و آن را بی درنگ پاسخ قوی از (طالبان),” گروه نوشت در وب سایت خود.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de