تایوان خواسته که رئیس عذر خواهی برای ویروس ‘تهمت’

که رئیس Tedros Adhanom Ghebreyesus. AFP/فابریس Coffrini/فایل

تایپه: تایوان روز پنجشنبه خواسته سازمان بهداشت جهانی (WHO) مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus به عذر خواهی او پس از متهم کردن دولت این جزیره منجر به حملات شخصی علیه او و آژانس او در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر.

Ghebreyesus به نام برای وحدت به مبارزه با این بیماری در روز چهارشنبه رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتقاد جهانی بهداشت بدن و تهدید به قطع کمک های مالی خود را.

در طول کنفرانس مطبوعاتی او صحبت از سوء استفاده — از جمله نژادی تهمت — او تا به حال شده است در معرض از بحران بهداشت عمومی آغاز شد.

Tedros تا حد زیادی اجتناب ذکر مغلوب ساختن پیشی جستن با نام اما او تنها از دولت در تایپه که منجمد شده است را از که پس از فشار سیاسی از پکن است.

“سه ماه پیش از این حمله در آمد از تایوان” او به خبرنگاران گفت: در ژنو است.

“آنها نمی جدا کردن خود را دارند. آنها حتی شروع نخوری من در وسط از همه که توهین و لکه دار کردن اما من نمی مراقبت” Tedros گفت.نظرات موجب خشم در تایوان که توصیف Tedros’ دیدگاه به عنوان “بی اساس”.

“کشور ما هرگز تشویق به راه اندازی حملات شخصی علیه او و یا هر گونه تبعیض نژادی نظر” وزارت امور خارجه سخنگوی جوآن Ou به خبرنگاران گفت: در روز پنج شنبه.

“دولت ما خواسته های فوری توضیح و عذرخواهی از مدیر کل Tedros بیش از این بسیار غیر مسئولانه عمل می کنند و از تهمت,” او اضافه شده است.

بدتر شدن روابط

روابط بین چه کسانی و تایوان را بدتر شده پس از همه گیر شروع شد و حتی به عنوان کارشناسان بهداشت و درمان را مورد تحسین قرار گرفته تایوان برای پاسخ به این ویروس.

این فقط 379 تایید COVID-19 بیماران و مرگ و میر پنج با وجود آن نزدیکی و تجارت لینک با چین که در آن همه گیر آغاز شد.تایوان استفاده می شود قادر به دست آوردن وضعیت ناظر در این که سالانه مجمع.

اما از برقراری روابط دیپلماتیک پکن در سال های اخیر تحت فشار قرار دادند تایوان از عمده نهادهای بین المللی از جمله WHO و ایکائو — سازمان ملل متحد آژانس هواپیمایی.

چین حزب کمونیست در رابطه با تایوان به عنوان یک جدایی طلب استان و عهد کرده است به یک روز تصرف جزیره — با توسل به زور در صورت لزوم.

پکن تلاش برای منزوی کردن این جزیره را یافت تا پس از انتخابات ریاست Tsai و نشستند ون در سال 2016 به دلیل آیا مشاهده این جزیره به عنوان بخشی از “یک چین”.

منتقدان Tedros را متهم کرد که تحت رهبری خود را از بودن بیش از حد نزدیک به پکن و افتخاری از چین در پاسخ به کوروناویروس.

در یک صدای جیر جیر تهدید به قطع کمک های مالی و تهمت به نام سازمان “بسیار چین محور”.

Tedros را رد کرده است که حزبی و یا برگزاری هر ژئوپولیتیک تعصب.

“لطفا قرنطینه COVID سیاست است. این چیزی است که ما می خواهیم. ما اهمیتی نمی دهند در مورد حمله شخصی” او گفت:.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im