دیوان عالی کشور به شنیدن on Jun 29 درخواست برابر فهرست سیاه خارجی به اتهام Tablighi فعالیت های

توسط PTI

دهلی نو: دیوان عالی کشور روز جمعه تصمیم به شنیدن در ژوئن 29 درخواست توسط اتباع خارجی که به چالش کشیده اند به دستور دولت است که در لیست سیاه در حدود 2500 شهروندان از 35 کشور جهان از سفر به هند به اتهام مشارکت در Tablighi Jamaat فعالیت است.

یک نیمکت متشکل از قضات A M Khanwilkar و دینش Maheshwari خواسته وکیل ظاهر می شود برای دادخواهان به خدمت نسخه از درخواست خود را به مرکز.

چهار دادخواست واصل شده اند توسط 34 نفر از جمله یک ملی تایلند است که در هفت ماه باردار به چالش کشیدن مرکز سفارشات در 2 آوریل و ژوئن 4 که بیش از 2500 اتباع خارجی که در حال حاضر در هند, لیست سیاه شد.

“این impugned تصمیم خود بسیار یک طرفه طبیعت نقض اصل عدالت طبیعی به خصوص ‘آئودی alteram partem’ توسط فهرست سیاه گفت: خارجیان در حال حاضر در هند بدون اعطای فرصت شنیده بودن و یا اطلاع از هر شکل و resultantly محروم آزرده اتباع خارجی از حق خود از نقل و انتقال و سفر به این کشور از حق شهروندی خود گفت:” درخواست ثبت شده توسط زن تایلندی.

دادخواست باید معتقد بود که en-مرتبه فهرست سیاه خارجی بدون هر فرصتی برای دفاع از خود یک نقض آشکار ماده 21 (حفاظت از زندگی و آزادی شخصی) قانون اساسی است.

گفتند ناگهانی فهرست سیاه به غیر از ثبت نام از دپو منجر به فقدان گذرنامه خود توسط مقامات دولتی در نتیجه و در نتیجه کامل محرومیت از آزادی شخصی sans روش های ایجاد شده توسط قانون است.

“این impugned تصمیم بنابراين منتقل شده است خودسرانه علیه اموال اتباع خارجی که عاری از هر گونه مستند اثبات یا مدرکی برای اثبات این اتهامات ادعایی Tablighi فعالیت و در صورت عدم وجود هر فرصتی که فراهم شده به دفاع و یا به توضیح است که توهین به نه تنها حق زندگی شخصی و آزادی های تضمین شده در ماده 21 اما همچنین به rudimental اصول عدالت طبیعی” این زن تایلندی درخواست گفت.

او گفت: او منتشر شد از قرنطینه در اواخر ماه مارس است اما هنوز هم در یک مرکز تحت محدود حرکات بدون خیابان به بازگشت به کشور خود و تجربه تولد فرزند خود را با امنیت و کرامت با خود عزیزان.

“در به سختی از 50 عبارت impugned تصمیم به عنوان منعکس شده در مطبوعات انتشار مورخ 2 آوریل سال 2020 است خودسرانه اولین ضبط شخصی آزادی بیش از 960 اتباع خارجی متعلق به 35 کشور جهان در حال حاضر در هند پس از وارد شده در معتبر ویزای توریستی صرفا با ادعا دخالت خود را در “Tablighi Jamaat فعالیت های’ با وجود این دستورالعمل از پاسخ دهنده شماره 1 (MHA) قرار دادن هیچ بار بر حضور در جماعت مذهبی و یا بازدید از اماکن مذهبی ،

“مخاطب شماره 1 (MHA) baselessly و خودسرانه گذشت یک پتو ممنوعیت آزرده اتباع خارجی زیر لباس ادعایی ویزا نقض موجب به اتهام Tablighi فعالیت وادار کردن این افراد به باقی می ماند در هند تحت محدود حرکات” آن را گفت.

تقاضای افزود: تصمیم گیری بر اساس یک “اشتباه فرض” معادل یک مذهبی جماعت با Tablighi کار مانند موعظه ایدئولوژی مذهبی.

آن را به دنبال جهت به MHA و وزارت امور خارجی به حذف گفت: اتباع خارجی از لیست سیاه و تلاشی ویزا و تسهیل بازگشت آنها به کشورهای خود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im