قند بحران: تحقیق گزارش کمیسیون ممکن است فاش کردن نام های بزرگ

DG FIA Wajid ضیا. عکس: فایل

شکر استعلام کمیسیون (SIC) میله میله برای ارائه به نخست وزیر Imran Khan ممکن است رها bombshells در بسیاری از bigwigs در حالی که توصیه جدی علیه برخی از چهار ده کلیدی واسطه, ثبت نام خریداران اشخاص و شکر بارون متهم از درآمد غیر قانونی سود در ده ها میلیارد روپیه از طریق غیر قابل توجیه قیمت افزایش benami معاملات فرار از پرداخت مالیات مشکوک شکر صادرات و معاملات غیر قانونی قدرت تولید سوء استفاده از یارانه و خرید نيشکر کردن کتاب.

SIC بیش از 63 روز از ماراتن دادرسی مواجه بیش از 220 افراد پس از مارس 18 سال 2020 نشان داد مقامات مرتبط با این کمیسیون است. آنها گفته اند که در حال حاضر دادن نکات نهایی برای این گزارش. با توجه به منابع ما گزارش ممکن است شامل یک خلاصه اجرایی (150 صفحه) با برخی از چهار جلد و بیش از 4000 صفحات از جمله مدارک.

SIC ارائه یک رکورد غیر طبیعی رشد دارایی های قند شکن صاحبان خود مشکوک نیشکر و قند کسب و کار به عنوان آسیاب صاحبان چشم پوشی ادعا با واسطه و شکر فروشندگان/خریداران/صادر کنندگان نشان داد که مقامات. این گزارش ارائه خواهد شد به نخست وزیر عمران خان هر زمان در 72 ساعت.

SIC تقسیم کرده است یافته های خود را به دسته های متعدد به عنوان مثال: یک تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی از همه قند و نیشکر معاملات از millers خریداران و تولید کنندگان; نوشته های جعلی در این کتاب که توسط عصا فروشندگان و خریداران; تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی از تمام حساب و benami معاملات مربوط به millers; تجزیه و تحلیل گزارش تراکنش به ارزش Rs700 میلیارد دلار از بالای 350 پول سپرده گذاران در میان خریداران و millers کارکنان; و به اتهام فرار از پرداخت مالیات ثبت millers.

آن را نیز شامل یک بررسی سوابق اشخاص و افراد تحت بررسی توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس پاکستان (SECP), بانک دولتی پاکستان (SBP) ملی پاسخگویی دفتر (NAB) فدرال هیئت مدیره درآمد (FBR) و مبارزه با فساد در بخش پنجاب; بررسی ثبت یارانه داده شده به تمام 36 کارخانه قند توسط وزارت مالیه و استان در 10 سال گذشته; و یک تجزیه و تحلیل از شکر صادرات رکوردهای گرفته شده از وزارتخانه های بازرگانی و صنایع و رکورد از تحقیقات جاری در برابر سه آسیاب صاحبان.

این کمیسیون گزارش متمرکز در JDW گروه کارخانه قند که متعلق به پاکستان تحریک-e-Insaf رهبر جهانگیر خان Tareen; داد قند شکن Pvt با مسئولیت محدود متعلق به فدرال وزیر مخدوم Khusro بختیار خانواده; Al-Arabia Sugar Mills Pvt Ltd متعلق به سلمان شهباز شریف; هونزا Sugar Mills Ltd متعلق به چودری ادريس و چودری وحید; Al-Moiz صنایع متعلق به شمیم خان — پسر عموی جهانگیر خان Tareen — و پسرش Nauman خان; و چند دیگر کارخانه قند.

به اطلاع مقامات اظهار داشت که این کمیسیون مورد بحث و بررسی نقش نخست وزیر سابق شهيد Khaqan عباسی سابق وزیر بازرگانی خرم Dastgir خان وزیر Sindh مراد علی شاه وزیر پنجاب عثمان Buzdar سابق وزیر پنجاب شهباز شریف عملکرد ضعیف SECP, FBR و CCP و بی کفایتی از وزارتخانه های صنایع و بازرگانی که گفته می شود منجر به بحران شکر.

درخواست کمیسیون نیز با تمرکز بر نقش برنامه ریزی وزیر اسد و عمر و مشاور نخست وزیر در تجارت Razzak داوود نه قند شکن صاحبان و بیش از 70 نفر از کارکنان این کارخانه قند با ارزیابی خود از نقش و مسئولیت.

این کمیسیون همچنین از ثبت اظهارات همه ذینفعان از همه پاکستان کارخانه های تولید شکر انجمن تجارت, گروه ها و صاحبان مختلف آسیاب.

محققان با تمرکز بر دو برابر شدن ظرفیت تولید آسیاب استقرار واحدهای پنبه در حال رشد در مناطق و صدور مشکوک مجوز برای نصب و راه اندازی واحدهای جدید نشان داد مقامات.

کمیسیون ارائه دلایل افزایش ناگهانی در قیمت قند توسط جمعی implicating millers واسطه ها و دلالان و شکر خریداران و اشاره به شکست رگولاتور مانند نگران وزارتخانه CCP و دولت های محلی در کنترل پیاده روی.

کمیسیون دارای ترسیم کردن 330 خریداران بودند که درگیر در ‘مشکوک benami معاملات به ارزش Rs362 میلیارد که ظاهرا مربوط به مستند نشده یا خارج از کتاب فروش برخی از 6.4 MMT شکر توسط صاحبان کارخانه های تولید در پنج سال گذشته فاش کردند.

نه بررسی تیم های درگیر بیش از 89 از مقامات اداره تحقیقات فدرال (FIA), SECP ناب, CCP FBR, SBP وزارت امور صنایع و بازرگانی و مبارزه با فساد در بخش پنجاب اداره اطلاعات (IB) و دولت های محلی از شش ولسوالی های مختلف برای گرفتن کار انجام می شود.


تیم بازدید تمام نه کارخانه قند جایی که آنها در بر داشت جدی بی نظمی در رکورد فروش شکر, که اشاره به malpractices از احتکار و دستکاری از عرضه به بازار به حداکثر رساندن احتکار, مقامات گفت.

این تیم در طول فیزیکی بررسی سهام موجود سهام در بیش از آنچه بود نشان داده شده در کتاب در یک تلاش آشکار برای طفره رفتن از فروش مالیات اضافه شده بودند.

دو اعضای تیم نیز فرستاده شده خود را جداگانه یادداشت/مشاهدات با این کمیسیون گزارش. مشاهدات در مورد وضعیت در نقطه ای در حالی که انجام عملیات در داد کارخانه قند Pvt. Ltd و JDW کارخانه قند, مقامات گفت.

SIC را یافته اند قابل توجه شباهت با حساب های جعلی مورد زمانی که آن را به ردیابی benami معاملات که در آن millers انجام معاملات به ارزش دهها میلیارد روپیه بر روی نام هر کدام از آنها frontmen یا درجه پایین کارکنان اضافه شده بودند.

کمیسیون پزشکی قانونی تیم های مورد بررسی در اطراف 5,700 اصلی معاملات که نشان داد که حدود 6.4 MMT شکر فروخته شد خارج از کتاب در مجموع با اتهام فرار مالیاتی حدود Rs33 میلیارد دلار در پنج یا شش سال مقامات نشان داد. حدود 1.12 MMT شکر به ارزش Rs55 میلیارد فروخته شد خارج از کتاب در 2015-16; 1.55 MMT شکر به ارزش Rs58 میلیارد دلار در سال 2016-17; 1.45 MMT شکر به ارزش Rs56 میلیارد دلار در 2017-18; 1.15 MMT شکر به ارزش Rs65 میلیارد دلار در 2018-19; و 1.1 MMT شکر به ارزش Rs75 میلیارد دلار در سال 2019-2020 نشان داد که مقامات.

ویژه فصل در این گزارش متمرکز بر یارانه آشکار است که 24 قند شکن در پنجاب به طور انحصاری دریافت Rs11.8 میلیارد دلار در حمل و نقل یارانه از دولت فدرال و دولت پنجاب در سال 2017 و 2019 در ترکیب.

اطلاعات رسمی ارائه شده به کمیسیون کاوش قند بحران نشان داد که نزدیک به Rs9.4 میلیارد منتشر شد در سال 2017—تحت یارانه طرح در صادرات اعلام کرد و سپس نخست وزیر شهید Khaqan عباسی و پس از آن وزیر پنجاب Shehbaz Sharif, با توجه به اطلاعات تهیه شده توسط SBP تحقیق در این کمیسیون است.


این کمیسیون همچنین با تمرکز بر یارانه های داده شده توسط دولت از سند و نقش وزیر مراد علی شاه برای اولین بار به عنوان وزیر دارایی سند در سال 2015 و پس از آن به عنوان وزیر در ترم قبل. این موضوع بحث شده است در جزئیات به عنوان برخی نه کارخانه قند متعلق به هتلز گروه باقی مانده عمده ذینفع سند را شکر یارانه بود که در اطراف Rs8.4 میلیارد دلار در پنج سال گذشته توجه کنند.

SIC در آن یافته های بیشتر مشاهده می کند که هر دو این تحقیقات می تواند بیشتر مراجعه کننده به NAB یا آن را به نخست وزیر پاکستان برای تصمیم گیری در این کمیسیون توصیه.

این کمیسیون متشکل DG FIA Wajid ضیا, رئیس کمیسیون; SECP افسر ارشد بلال Rasool; DG مبارزه با فساد در بخش پنجاب گوهر نفیس; DDG IB Ahmad Kamal; مشترک مدیر SBP مجید چودری و DG اداره کل اطلاعات و تحقیقات FBR Dr Bashirullah خان.

این کمیسیون تا به حال 19 ضوابط با تمرکز اصلی بر روی حصول اطمینان از دلایل افزایش قیمت شکر. این کمیسیون نیز بررسی شده که آیا حداقل حمایت قیمت نيشکر کافی بود. این کمیسیون همچنین جستوجو کرد دستکاری در بازار/cartelization توسط کارخانه قند و که واقعی ذینفع از جمله افزایش هستند. اعضای کمیسیون نیز جستوجو کرد توجیه صادرات شکر همراه با یارانه داده شده بر صادرات و تاثیر آن و بهره مند.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im