لیوبلیانا: Slovenias اولین مسجد باز در لیوبلیانا پایتخت در روز دوشنبه پس از surmounting موانع مالی و جناح راست اپوزیسیون 50 سال پس از درخواست اولیه برای ساخت ساخته شده است.

مخالفان این پروژه — از جمله کسانی که در انتقاد خود قطر تامین مالی — بارها و بارها سعی در توقف آن و سر خوک و خون نیز در سمت چپ سایت.

جامعه اسلامی سر مفتی Bandai Grabus گفت: مساجد افتتاح شد “یک نقطه عطف در زندگی ما”.

“اسلوونی آخرین یوگسلاوی سابق دولت به یک مسجد در, ساخت لیوبلیانا پایتخت به جای یک شهر استان در لبه جهان است,” او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

مسلمانان عمدتا کاتولیک آلپاین کشور اول ثبت یک درخواست برای ساخت یک مسجد در اواخر دهه 1960 اسلوونی در حالی که هنوز بخشی از سابق کمونیست یوگسلاوی.

جامعه و در نهایت موفق به دریافت اجازه از 15 سال پیش اما فرار به مخالفت جناح راست سیاستمداران و گروه ها و همچنین مشکلات مالی.

ساخت و ساز آغاز شد که در سال 2013 هزینه برخی از 34 میلیون یورو (39 میلیون دلار) که 28 میلیون یورو شد قطر کمک های مالی, با توجه به Gabris.

واقع در نیمه صنعتی منطقه از لیوبلیانا مسجد است که می تواند نگه دارید تا به 1400 نفر به منزله هسته شش-ساختمان فرهنگی مرکز.

این مرکز همچنین شامل communitys دفاتر; یک مرکز آموزش که شامل یک کتابخانه; رستوران; یک بسکتبال; مسکن برای مسلمان clerisy; و 40 متر (131 فوت) ارتفاع مناره.

تمام ساختمان های ساخته شده از بتن با ترکیب شیشه و چوب است. یک آبی بزرگ نساجی ساخته شده و گنبد غالب مساجد کشور با اشاره به بهشت و یادآور معروف مساجد مانند Istanbuls مسجد آبی.

تا به حال مسلمانان — آن را تا 2.5 درصد از countrys دو میلیون نفر تشکیل دومین گروه مذهبی با توجه به آخرین سرشماری سال 2002 — شده اند برگزاری مراسم در اجاره سالن های ورزشی و یا ساختمان.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de