وضعیت کشمیر فراتر از “نگرانی عمیق” رفته است، می گوید فرستاده پاکستان

فرستاده پاکستان به چین می گوید وضعیت نابهنش کی حقوق بشر در ایوک پرسش های جدی را در مورد ادعای سکولار بودن هند به وجود می آورد. عکس: پرونده

پکن: سفیر پاکستان در چین مواینول هاکه گفته است که محکومیت بین المللی رو به رشد، هند را از اعمال غیرقانونی مجبور خواهد کرد، چرا که وضعیت کشمیر اشغالی هند از «نگرانی عمیق» فراتر رفته است.

در حاليکه ما صحبت مي کنيم، محاصره نظامي مردم کشمير توسط دولت پليس هند 365 روز است که در حال انجام است، و هيچ پاياني در ديد فرستاده در مصاحبه اي در روزنامه چيني گلوبل تايمز نيست.

او گفت: «این محاصره شامل خاموشی ارتباطات، بستن نهادهای آموزشی، بار در مورد اجتماعات مذهبی و عمومی، بازداشت غیرقانونی و خودسرانه ٔ افراد عمومی، مفقود شدن اجباری و کشتار های فراقضایی جوانان محلی است»

او گفت: کسب و کار محلی بسته و فعالیت های اقتصادی که بر اساس آن معیشت مردم بستگی دارد به توقف آسیاب آمده است. در زمان های اخیر، چنین قفل کردن های بی انسانی هیچ سابقه ای نداره.

ممنوعیت هند در گزارش رسانه ها و انکار دسترسی به ناظران مستقل smacks از طرح های ناشکیبانه آن است. بی احترامی های بی مورد هند به هنجارهای بین المللی تکان دهنده و به سادگی غیرقابل قبول است. دولت ادامه وضعیت حقوق بشر در IoK در قرن 21st پرسش های جدی در مورد ادعای هند به یک جامعه سکولار، تحمل و کثرت گرا، او اضافه کرد.

ارزیابی اهمیت گام های فوری جامعه بین المللی برای کمک به رسیدگی به وضعیت قبر، او گفت، هفت دهه گذشته اشغال غیرقانونی هند در کشمیر، با سرکوب وحشیانه، شبه قانون گذاری و بی احترامی مطلق و یک جانبه به تمام هنجارهای رفتار دولت متمدن پر است.

“اقدام غیرقانونی اوت 2019 ضربه آغاز شده موج دیگری از اقدامات برای نظامی بیشتر منطقه، ترور مردم و اجرای آپارتاید جمعیتی با هدف نهایی برای سلب حق رای و زیر پا در آوردن مردم کشمیر،” او افزود.

سفیر هاک گفت: در اصطلاح فوری، این برای جامعه جهانی بسیار سخت است که بفهمد که با چشم بسته کردن به اشغال غیرقانونی و گوش ندادن به صدای مردم کشمیر، تنها بدبختی و تراژدی های بشردوستانه بیشتری را به وجود خواهد داد.

وي افزود: ضرورت و اهميت وضعيت ويراني مستلزم قدرت هاي بزرگي است كه از هند بخواهد تا اقدامات غير قانوني خود را از 5 آگوست به عقب برگرداند، محاصره را بردارد، حقوق اساسي خود را بازگرداند و به وعده هاي رهبري هند به مردم کشمير احترام بنشاند.

در حالی که با اشاره به داده های خاص / حقایق در مورد الگوی ثابت هند از دستگیری های خودسرانه ، بازداشت ها ، شکنجه ، تنبیه بدنی ، قتل های فرا قضایی ، و قفل فیزیکی و دیجیتال در کشمیر اشغالی ، او گفت ، IoK است غریبه به جنایات هند که در آن قتل ، تجاوز ، شکنجه ، تخریب اموال ابزار انتخاب نیروهای اشغالگر هند است.

سفیر هاک گفت، از سه دهه گذشته، حدود ۱۰۰ هزار کشمیری کشته شده اند، بیش از ۱۶۰ هزار غیرنظامی به طور غیرقانونی بازداشت شده اند و بیش از ۱۰۰ هزار خانه تخریب شده اند. هزاران زن مورد تجاوز قرار گرفته اند و کودکان بی شماری یتیم شده اند. تنها برای امسال حدود ۲۰۰ کشمیری بی گناه کشته شده اند، حدود ۵۰ مورد تجاوز و مُلک و نزدیک به ۱۰۰۰ مورد تخریب خانه ها و اموال گزارش شده است. علاوه بر این که نزدیک به 2200 غیر نظامی دستگیر شده اند.

او در حالی که در مورد تلاش هند برای تغییر غیر قانونی ساختار جمعیتی سرزمین اشغالی اظهار نظر می کند، گفت که با وجود محاصره نظامی دراکونیان در IoK و خاموشی ارتباطات تقریباً کامل، مقیاس و وحشی توحش سرکوب نظامی هند در این سرزمین نمی تواند در این روز و سن پنهان بماند.

سفیر هاک گفت: قانون جدید انجام کار برای IoK به دنبال تغییر ساختار جمعیتی از قلمرو اشغال شده به طور نظام مند است.

بر اساس برخی تخمین ها، ۱/۷۴ میلیون هندی یا ۱۴ درصد از کل جمعیت کشمیر می تواند طبق قانون جدید اقامتگاه کشمیری را به دست بیاوبد و در این صورت، حقوق اقامت کشمیری ها را که قرن ها از آن بهره مند بودند، رقیق کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im