پیوندهای سند بازگشایی مدارس، کسب و کارها به وضعیت کوروناویروس

CM می گوید: «این به این معنا نیست که ویروس کوروناویروس حذف یا مهار شده است» — Geo.tv/Files

KARACHI: سند اجازه خواهد داد تا فعالیت های آموزشی، تجاری، اجتماعی در سراسر استان از سپتامبر 15, اگر وضعیت همه گیر بهبود, کارگروه استانی در Coronavirus تصمیم گرفت در روز شنبه.

تصمیم به اجازه فعالیت کسب و کارها و موسسات آموزشی از ماه آینده توسط کمیته هماهنگی ملی روز پنجشنبه اعلام شد، اما دولت استان تصمیم گرفت تا در هفته اول ماه آینده وضعیت را بررسی کند تا با طرح پیش برود.

رئیس مجلس مرادعلی شاه، بر اساس بیانیه ای در مجلس سی ام، گفت: «ما در هفته اول سپتامبر دوباره می شیم تا وضعیت را بررسی کنیم و تصمیم به باز شدن فعالیت های اجتماعی، تجاری و آموزشی بگیریم.»

“هنگامی که آن را مجاز است، وزارت خانه اطلاع رسانی از افتتاح فعالیت ها و اعلام SOPs، منتشر می کند، او گفت.

جلسه روز شنبه با رئیس وزیر سند سید مراد علی شاه در صندلی، در حالی که وزرای ولایتی، دکتر عزرا پژوهو، سعيد غنی، موکش چاولا، نسير شاه، و مرتضی وهاب به همراه شهردار کراچی وسيم اختر، رئيس دبير مومتاذ شاه، آی جی سند موشتاق ماهر، کمیسر کراچی افتخار شاهالواني، و کازيم جاتوی دبير بهداشت نيز حضور داشته اند.

در آغاز این نشست، رئیس جمهور گفت که درست پس از جلسه شورای منافع مشترک، نخست وزیر در ۶ اوت ریاست جلسه شورای همکاری خلیج فارس در اسلام آباد را بر آن داشت.

“جلسه تصمیم گرفت که تمام فعالیت های تجاری، از جمله موسسات آموزش و پرورش و دیگران باید از 15 سپتامبر بازخواهد شد. با این حال، تصمیم گرفته شد که دولت های استانی وضعیت جلسات نیروی کار خود را برای اتخاذ تصمیم نهایی بررسی کنند.”

در این دیدار، وزیر بهداشت دکتر آزرا پژوهو گفت که وضعیت ویروس کورونا بهبود یافته و تعداد موارد جدید رو به کاهش گذاشته است.

به دنبال این، رئیس جمهور گفت که در طول 30 روز گذشته پرونده ها کاهش یافته است.

در ۸ ژوئیه، حدود ۱۷۸۲ مورد جدید گزارش شد و در هر روز پی در پی تعداد آن ها پایین می رفت و سرانجام در ۷ اوت ۲۰۲۰، ۴۸۷ مورد جدید گزارش شد.

شاه گفت: «این به این معنا نیست که ویروس کوروناویروس حذف یا مهار شده است، بلکه به ما می آموزد که ویروس هنوز وجود دارد و باید یاد بگیریم که چگونه با آن زندگی کنیم تا واکسن آن آماده شود»

در ادامه، کاظم جاتوي دبير بهداشت توصيه هاي کليدي منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهاني در مورد بازگشايي بخش هاي اقتصادي را خواند.

  • به اشتراک گذاشتن بهترین شیوه.
  • اعمال درس های آموخته شده از کشورهایی که با موفقیت در بازگشایی فعالیت های اجتماعی، از جمله کسب و کار، مدارس و خدمات دیگر و کاهش دوباره از COVID-19.
  • حفظ تعهد سیاسی و رهبری برای استراتژی های ملی و فعالیت های پاسخ محلی رانده شده توسط علم، داده ها، و تجربه و درگیر تمام بخش ها در پرداختن به تاثیر همه گیر.
  • به افزایش ظرفیت برای نظارت بهداشت عمومی، آزمایش و ردیابی تماس با ما ادامه دهید.
  • تقویت تعامل جامعه، توانمند سازی افراد و ایجاد اعتماد با آدرس دهی به اطلاعات غلط/ اطلاعات و ارائه راهنمایی های روشن، منطق و منابع برای اقدامات بهداشت عمومی.
  • در دسترسی به شتاب دهنده Covid-19 ابزار (ACT) شرکت در کارآزمایی های مربوطه و آماده سازی برای معرفی واکسن درمانی امن و موثر.
  • حفظ خدمات بهداشتی ضروری با بودجه کافی، تدارکات و منابع انسانی، آماده سازی سیستم های بهداشتی برای مقابله با منابع، آماده سازی سیستم های بهداشتی برای مقابله با آنفلوانزای فصلی، سایر شیوع بیماری های جاری و بلایای طبیعی.

رئیس جمهور تصمیم گرفت که بیمارستان های COVID-19 که در NIPA و جاده دانشگاه یتاسیس شده اند به کار خود ادامه داده و تقویت می شود.

همچنین او به وزیر بهداشت سند هدایت کرد تا الزامات مرکز انزوای میدانی را در مرکز اکسپو بررسی کند.

رئیس جمهور همچنین نظر پزشکان پیشرو در این نشست را در مورد از سرگیر شدن فعالیت های اجتماعی، آموزشی، و تجاری را در پی داشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>