سند دولت ممنوعیت نماز جماعت تا آوریل 5

فایل

کراچی: دولت سند در روز پنج شنبه اعلام کرد ممنوعیت نماز جماعت شروع مارس 27 بعد از استان coronavirus شمارش عبور بیش از 400.

اعلام شده توسط Sindh وزیر اطلاعات سید ناصر حسین شاه. “تنها سه تا پنج نفر را مجاز به خواندن نماز در مساجد,” او گفت:, و اضافه کرد که این ممنوعیت ادامه خواهد داد تا مارس 5.

نماز جمعه نیز متوقف مشاور Sindh وزیر در قانون مرتضی وهاب گفت که دولت استانی تا به حال مشورت با علما از همه مذاهب.

تصمیم گیری شده است برای جلوگیری از گسترش مرگبار coronavirus.

وهاب گفت که مساجد باز خواهد ماند اما تنها کارکنان و بیش از پنج نفر می تواند دعا کنید در داخل.

تعداد تایید COVID-19 نفر در پاکستان به رسید 1,138 پس از بیشتر مردم آزمایش مثبت در سند پنجاب بلوچستان, خیبر پختونخوا, Azad, Jammu and Kashmir, Islamabad Capital Territory و گلگت-بلتستان.

در سطح جهان 200 کشور آسیب دیده اند و بیش از 21,000 نفر کشته شده اند و بیش از 470,000 آلوده به این بیماری به عنوان آن را به سرعت در حال گسترش به سرزمین های جدید است.

تصمیم می گیرد که چند ساعت پس از وزیر فدرال امور مذهبی Dr Noor-ul-Haq قادری اعلام کرد که دولت تصمیم گرفته بود به “مهار’ نماز جماعت در مساجد سراسر کشور است.

“این تصمیم گرفته شده است با اجماع است که نماز جمعه خواهد بود ‘محدود’,” قادری گفت: در یک کنفرانس خبری. “تنها مساجد اداره کارکنان و تعداد محدودی از نمازگزاران اجازه خواهد داشت به دعا در داخل مساجد,” او اضافه شده است.

او روشن است که مساجد را بسته نمی شود اما نماز و ذکر خود ادامه خواهد داد و در داخل آنها. دکتر قادری گفت که تصمیم گرفته شده بود با مشورت با علمای متعلق به گروههای مختلف فکری.

“علما گفته شده است به مردم بگویید به دعا در داخل خانه های خود را,” او گفت:. “این است که نه تنها کار دولت برای کنترل coronavirus بلکه از مردم است.”

وزیر گفت که های مختلف برنامه کلاس ها و امتحانات مختلف در سراسر madressahs در پاکستان شده بود به تعویق افتاد و در نور از وقوع.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im