آنکارا: رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان را متهم کرد روسیه از مدیریت لیبی “در بالاترین سطح” رسانه های محلی گزارش شنبه به آنکارا-مسکو تنش کوه.

“روسیه است که مدیریت جنگ وجود دارد در حال حاضر در بالاترین سطح” اردوغان گفت: با توجه به iiss.

ترکیه و روسیه در حال حاضر درگیر در جنگ لفظی بر سر سوریه که در آن دو کشور حمایت طرف مخالف.

به همین ترتیب در لیبی آنکارا با پشتیبانی سازمان ملل متحد مورد حمایت دولت توافق ملی (GNA) مستقر در طرابلس در حالی که روسیه حمایت نظامی قدرتمند خلیفه Haftar.

رئیس جمهور است و تکرار این اتهام که روسیه شرکت امنیتی واگنر حمایت Haftar با وجود Moscows انکار.

“آنها در حال حاضر مدیریت واگنر” اردوغان گفت: ترکیه با روزنامه نگاران در هیئت مدیره هواپیما خود را پس از سفر به پاکستان در این هفته.

“با این حال آنها هنوز هم ایستادن و می گویند انگار هیچ لینک,” او اضافه شده است.

واگنر گروه سایه شرکت های خصوصی امنیتی و هزاران نفر از امنیت خود پیمانکاران هستند و اعتقاد به خارجی در درگیری ها از سوریه به اوکراین به جمهوری آفریقای مرکزی.

اردوغان اصرار داشت که ترکیه همچنان به حمایت از GNA به عنوان بخشی از یک برخورد امنیتی امضا شده در اواخر سال گذشته.

او همچنین آمار در شرق و غرب در حمایت Haftar بدون به طور مستقیم نامگذاری هر کشور است. “غرب هنوز هم پشتیبانی از این مرد…. (او) داده شده است, اسلحه, مهمات و پول است.”

پیشتر در روز شنبه وزیر امور خارجه ترکیه Mevlut Cavusoglu کشور را “بسیار خطرناک” دخالت برخی از کشورهای خلیج فارس در طول کنفرانس امنیتی مونیخ.

“این کشورها بر این باورند که دموکراسی در یک کشور یا منطقه است که بزرگترین تهدید برای خود رژیم” بالا ترکی دیپلمات اضافه شده است.

Haftar حمایت امارات متحده عربی و عربستان سعودی و مصر و کشورهای که با آنها بوقلمون روابط پر تنش است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im