RSS و دیگر گروه های همفکر 30 سال برای انجام رام معبد حل و فصل کار می کرد: Mohan Bhagwat

خدمات اکسپرس نیوز

در حالی که به نارندرا مودی نخست وزیر برای مراسم ودای بهومی پوجان برای ساخت معبد رام در آیودهیا در روز چهارشنبه ملحق شد، راشتریا سویامسوک سنگه (RSS) رئیس جمهور موهان بهاگوات گفت که مبارزه دهه ها با لحظه شکوه و جلال خود را ملاقات کرده است و آن را یک موضوع رضایت بزرگ است.

رئیس آر اس اس گفت این سازمان ۳۰ سال برای انجام عزم برای ساخت معبد در ایودهیا کار می کرد. ما قطعنامه ای گرفته بودیم رئیس آر اس اس آن زمان بالاسهیب دیوراس به ما گفته بود که برای مبارزه ای ۲۰ تا ۳۰ ساله برای واقعی کردن این رویا آماده باشد. ما تلاش می کنیم و در آغاز سال ۳۰، به شادی تحقق قطعنامه خود دست یافته است.”

رئيس آر اس اس در جمع دعوت کننده ها براي مراسم بومي پوجان، به اين جا مي گفت امروز در کل کشور موجي از شادي وجود داره در مورد تحقق قرن ها آرزوها لذت می برد. روز را به ارمغان آورده است احساس اعتماد به نفس، که فاقد بود، به هند خود را به خود اعتماد به نفس،” او گفت.

او افزود که نقطه ی بالای این رویداد این بود که توسط بالاترین مقام کشور که قادر به اتخاذ تصمیم است، انجام می شد.

او گفت: هر چند کسانی که برای معبد قربانی می تواند بخشی از این روز فیزیکی اما عاطفی و معنوی آنها در Ayodhya نیست. آدوانی جی باید در خانه اش این را تماشا کند. برخی هستند که باید می آمده اند اما به دلیل همه گیر شدن نمی توانست دعوت شود.” همچنین نام آسوک سینگال، رئیس VHP که نقش کلیدی در رهبری جنبش معبد داشته است را نیز ذکر کرده است.

بهاگوات و اوتار پرادش رئیس وزیر یوگی آدیتاناث و فرماندار آناندیبن پاتل از جمله کسانی بودند که در این رویداد در محل محل حضور هندوها معتقدند لرد رام متولد شده است.

رئیس آر اس اس ایدئولوژی جامع جامعه را تکرار کرد و با اشاره به فلسفه Vasudhaiv Kutumbukam گفت که هند همیشه به “یکه تکه” و تمام جهان به عنوان یک خانواده اعتقاد داشت. ما به اين اعتقاد داريم که همه رو کنار بُرداريم امروز هند جدید به دنیا آمد، او افزود.

اون مردم رو براي تجميه شهر معبد تبرئه کرد ما باید مثل جنگجوها عمل کنیم تا شادی و صلح را در سراسر جهان گسترش بدیم. ما باید قلب خود را به عنوان یک معبد قبل از شکل دادن به این معبد در اینجا و لرد رام باید در قلب ما زندگی می کند. ما باید فلسفه رام را برای دست یابی به جامعه ای ایده آل تقلید کنیم.”

در همین حال، یوگی آدیتاناث UP CM یوگی آدیتاناث، در این هنگام، تاریخ ۵۰۰ سال حرکت معبد و فداکاری های انجام شده برای آن را یادآوری کرد. “ما خوش شانس به زندگی در این لحظه از شکوه و عظمت زمانی که معبد از رویاهای ما قرار است به شکل ، گفت : تا CM آن را به PM مودی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>