Rs12bn ارزش از کمک هزینه تحصیلی اعطا می شود در این سال: فواد چودری

اخبار/از طریق Geo.tv/Files

اسلام آباد: دولت تنظیم شده است برای جایزه کمک هزینه تحصیلی به ارزش تومان. 12 میلیارد دلار در سال جاری علم و فن آوری وزیر فواد چودری گفت.

در حالی که خطاب به شرکت کنندگان در جهانی توسعه کارگاه آموزشی برگزار شده توسط بریتانیا و پاکستان علم و نوآوری و شبکه جهانی (UPSIGN) بریتانیا بر اساس خیریه چودری گفت: بیش از 70 کارشناسان و دانشمندان وارد پاکستان برای شرکت در کارگاه.

چودری بیشتر گفت: پاکستان در حال همکاری با انگلستان در عرصه پژوهش است. او مطلع از شرکت کنندگان که یک تعامل این کارشناسان بین المللی و دانشمندان با رئیس جمهور دکتر عارف Alvi چیده شده در مارس 10.

در حالی که ریختن نور را در پیشرفت علم و فناوری در پاکستان گفت: این کشور به زودی معرفی برقی و اتوبوس و ساخت حمل و نقل هزینه ای کمتر. او در ادامه گفت: بودجه علم و فناوری شده است افزایش 600 درصد است.

جالب چودری نشان داد که پاکستان به حال آماده ارزان کیت برای تاج تشخیص و آن را به راحتی مقرون به صرفه برای تشخیص ویرانگر Covid-19 ویروس در پاکستان است.

در حالی که با اشاره به روز زن چودری قدردانی از نقش زنان برای بهبود جامعه است. او در ادامه گفت: از آنجا که روز از پاکستان و جنبش و مشارکت زنان در تمام حوزه های زندگی ستوده است.

انگلستان موسسه تحقیقات منجر استاد دکتر نیکولا گفت: UKRI هیجان زده است به کار در پاکستان برای رسیدگی به چالش های تراز وسط قرار دارد به سازمان ملل متحد در اهداف توسعه پایدار. او گفت: UKRI اختصاص داده است و در مجموع £1.5 b برای تحقیقات با مشارکت پایین و کشورهای با درآمد متوسط به آدرس این چالش را از طریق چالش های جهانی صندوق تحقیقات.

این UKRI سرمایه گذاری تا £200,000 (Rs40 میلیون) در این کارگاه است.

جهانی توسعه کارگاه به پایان خواهد رسید و در تاریخ 11 مارس سال 2020 است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im