گزارش: برنان رئیس سابق سازمان سیا گفته است که هدف کاوشگر دورهام

نیست

جان برنان، رئیس سابق سیا قرار است با دادستان ی بررسی ریشه های کاوشگر ترامپ-روسیه ملاقات کند، هرچند که به رئیس جاسوسی دوران اوباما گفته شده است که او هدف این کاوشگر نیست.

NBC News این هفته گزارش داد که جان دورهام، وکیل ایالات متحده برای کانکتیکت، درخواست کرد تا با برنان به عنوان بخشی از تحقیقات خود مصاحبه کند. منبعآشنا با این موضوع به ان بی سی گفت که برنان موافقت کرد که مصاحبه شود، و دو طرف در حال کار کردن در زمان ملاقات هستند.

به گزارش ان پی آر، به برنان گفته شده است که او هدف تحقیقات دورهام نیست، که در مارس ۲۰۱۹ آغاز شد، چرا که کاوشگر مشاور ویژه در حال پیچیدن بود.

ویلیام بار دادستان کل دورام را به منظور بررسی های بسیار پراز پشت سر اف بی آی، سیا و دیگر سازمان ها در فعالیت های تحقیقی و اطلاعاتی جمع آوری مربوط به کمپین ترامپ و روسیه شنود کرد.

کار دورهام با تحقیقات بازرس کل وزارت دادگستری همسو شده است، که متوجه شد اف بی آی در تلاش برای به دست آوردن حکم جاسوسی علیه کارتر صفحه، یکی از دستیاران سابق ترامپ، دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی (FISC) را گمراه کرده است.

IG گفت : اف بی آی اطلاعات را که اعتبار پرونده استیل را تضعیف کرد ، که محققان مورد استفاده در برنامه های کاربردی به FISC.

مدیر اف بی آی جیمز جِیمز، مدیر اطلاعات ملی جیمز کلاپر و جان برنان مدیر سیا در جلسه ی استمادات مجلس شهادت می دن. رویترز/کوین لامارک

همچنین گزارش شده است که دورام در حال بررسی یک ارزیابی جامعه اطلاعاتی است که در اواخر سال ۲۰۱۶ توسعه یافته است که گفته است ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ به طور خاص برای کمک به دونالد ترامپ در کسب مقام ریاست جمهوری دخالت کرد. (مرتبط: جزئیات گزارش مجلس سنا ی طبقه بندی نشده ‘بحث تلخ’ بین CIA و FBI بر روی پرونده استیل)

نیویورک تایمز در ۱۹ دسامبر گزارش داد که دورهام درخواست ارتباطات برنان و سایر سوابق را به عنوان بخشی از استعلام او در مورد فعالیت های سیا کرده است.

دورام جنبه های دیگری از کاوشگر ترامپ و روسیه را تعقیب کرده است. او و بار گزارش شده است که پروفسور مالتی جوزف میفسود با مقامات اطلاعاتی ایتالیا در سفر ی پارسال به رم بحث کردند. به گفته جورج پاپادوپولوس، مشاور سابق کمپین ترامپ، میفسود در آوریل ۲۰۱۶ به او گفت که دولت روسیه در هیلاری کلینتون «کثیف» دارد که ممکن است قبل از انتخابات در سال بعد آزاد شوند.

FBI تحقیقات خود را از کمپین ترامپ در ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶ پس از یک دیپلمات استرالیایی به نام الکساندر داونر پس از ملاقاتی که در مه ۲۰۱۶ با پاپادوپولوس در لندن نوشت، به دست یک دیپلمات استرالیایی، باز کرد. Downer ادعا کرد که پاپادوپولوس گفت که روسیه ممکن است سعی کند برای کمک به مبارزات انتخاباتی ترامپ. بابادوپولوس این حرف را به “پایینر” نگفته است.

حامیان ترامپ امیدوار بودند که کاوشگر دورهام منجر به اتهامات جنایی علیه چهره های بلندپایۀ دولت اوباما، مانند برنان، مدیر سابق اف بی آی جیمز میث، یا معاون سابق اف بی آی اندرو مک کیب شود.

تا کنون تنها نشانه ای از تحقیقات جنایی فعال علیه کوین کلاین اسمیت وکیل سابق اف بی آی است که در تیم مشاور ویژه نیز کار می کرد. بنابر گزارش IG، یک وکیل اف بی آی که به عنوان Clinesmith شناسایی شده بود، ایمیلی را تغییر داد تا بگویند Page رابطه ای با سیا نداشته است، زمانی که در واقع او به عنوان یک “تماس عملیاتی” برای آژانس جاسوسی برای سال ها خدمت کرده است.

محتوا ایجاد شده توسط بنیاد خبری روزانه کالر بدون دریافت هزینه برای هر ناشر خبری واجد شرایط ی که می تواند مخاطبان زیادی را در دسترس قرار دهد، در دسترس است. برای دریافت مجوز از محتوای اصلی ما، لطفا با [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im