اعتراض راهول گاندی به پیش نویس EIA ‘غیر ضروری و پیش از زمان نارس’: وزیر اتحادیه پراکاش جوادکار

توسط PTI

پراکاش جوادکار، وزیر محیط زیست اتحادیه روز دوشنبه گفت: “کسانی که اعتراض هایی را به پیش نویس ارزیابی اثرات محیط زیست (EIA) اعلام می کنند همان افرادی هستند که “تصمیمات بزرگ بدون مشورت” را هنگامی که در قدرت بودند، اتخاذ کردند، پراکاش جوادکار، وزیر محیط زیست اتحادیه روز دوشنبه گفت، با ضربه زدن به رهبر کنگره راهول گاندی.

گاندی روز یکشنبه در توییت کرده بود که پیش نویس EIA یک “فاجعه” است و از مردم خواست که علیه آن اعتراض کنند.

جوادکار که پس از رویدادی برای جشن گرفتن روز جهانی فیل با رسانه ها صحبت می کرد، گفت: «واکنش برخی رهبران را دید که خواستار اعتراض به پیش نویس EIA بودند. چگونه می توانند علیه پیش نویس اعتراض کنند؟ این یک اعلان نهایی نیست. برای مشاوره عمومی به مدت 150 روز به دلیل COVID-19 نگه داشته شد. در غیر این صورت تنها ۶۰ روز است که به ازای هر قانون است.”

“هزاران پیشنهاد دریافت کرده اند که ما استقبال می کنیم. ما به آن پیشنهادها توجه می کنیم. پس يه تماس بگير و با پيش نويس نهايي بيا بيرون بنابراین مردم پریدن فقط در پیش نویس عمل عادلانه نیست. کسانی که می خواهند اعتراض کنند، در طول رژیم خود بسیاری از تصمیمات بزرگ را بدون مشورت اتخاذ کردند. -غير ضروري و زودرسه من آن را در نامه خود را به (رهبر کنگره و وزیر سابق اتحادیه) Jairam Ramesh ذکر شده است. آن (اظهار نظر گاندی در مورد EIA و خواستار اعتراض) غیر ضروری و زودرس است، وزیر به خبرنگاران گفت: “.

گاندی روز دوشنبه در توییت کرده بود، “این پیش نویس EIA 2020 یک فاجعه است. این به دنبال خاموش کردن صدای جوامعی است که مستقیما ً تحت تاثیر تخریب محیط زیست که از بند باز می کند قرار می شوند. از هر هندی می خوام که قیام کنند و علیه آن اعتراض کنند.”

رهبر کنگره همچنین درخواست خروج از آن را کرده است و می گویند که این کار منجر به تخریب و غارت بیشتر محیط زیست خواهد شد. گاندی گفت: “پیش نویس EIA 2020 باید برای جلوگیری از غارت ملت و تخریب محیط زیست، پس گرفته شود.”

پیش نویس هشدار EIA از محیط زیست، دانشجویان، بال های جوانان و سازمان های دولتی در سراسر هند که ادعا می کرد آن رقیق روش ترخیص از محیط زیست کشیده شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>