(L-R) قطر وزیر خارجه شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی صحبت می کند به عنوان Kuwaits وزیر خارجه شیخ احمد Nasser Al-محمد صباح امور خارجه ترکیه سخنان چاووش اوغلو, Omans وزیر خارجه یوسف بن علوی بن عبدالله و سناتور کریس مورفی, گوش دادن تخصصي در طول 56 کنفرانس امنیتی مونیخ (کارشناسی ارشد) در شهر مونیخ در جنوب آلمان در تاریخ 15 فوریه سال 2020 است. 2020 نسخه از کنفرانس امنیتی مونیخ (کارشناسی ارشد) صورت می گیرد که از 14 فوریه تا 16 سال 2020 است. عکس: AFP

دوحه: قطر وزیر امور خارجه روز یکشنبه اعتراف کرد که مذاکرات برای حل و فصل دو سال منطقه ای تف بین بین دوحه و ریاض متوقف شده و با وجود تب و تاب از دیپلماسی در اواخر سال گذشته مطرح امیدوار است که شکاف در بهبود.

عربستان سعودی همراه با متحدان خود به امارات متحده عربی, بحرین و مصر قطع تمام دیپلماتیک تجارت و حمل و نقل روابط با قطر در ماه ژوئن 2017.

چهار دولت متهم دوحه از حمایت گروه های تندرو از جمله اخوان المسلمین و به دنبال روابط نزدیک تر با عربستان قوس رقیب تهران — اتهامات قطر به شدت رد می کند.

“ما همیشه بسیار باز برای گفت و گو پس از شروع شورای همکاری خلیج فارس (منطقه ای بلوک) بحران” قطر وزیر امور خارجه محمد بن عبدالرحمان آل ثانی گفت: در کنفرانس امنیتی مونیخ در روز شنبه.

“این تقریبا سه سال پس از بحران آغاز شده است. ما عاملان که بحران و ما شده ایم بسیار باز و روشن است که ما باز به هر قصد واقعی برای حل این مشکل است.

“ما نشان داده این وقتی بود که باز در سال گذشته در ماه نوامبر. متاسفانه این تلاش ها نیست و موفق شده اند به حالت تعلیق در آغاز ماه ژانویه است.”

دو دوحه مبتنی بر دیپلمات ها گفته اند که نمی دیدن هر نشانه ای که نوپای ایران می تواند از سر گرفته و برای آینده قابل پیش بینی پس از یک پشت سر هم از نامزدی در پایان 2019.

نه طرف به نظر می رسد حاضر به سازش به اندازه کافی برای مذاکرات شود قابل دوام یکی گفت: AFP.

به امید دستیابی به موفقیت مطرح شد که عربستان به همراه بحرین و امارات متحده عربی توافق برای شرکت در خلیج فارس جام مسابقات فوتبال در قطر در ماه دسامبر داشتن در ابتدا تحریم آن است.

پادشاه عربستان سعودی پس از آن دعوت قطر حاکم شیخ تمیم بن حمد آل ثانی به اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض در ماه دسامبر است اما قطر در نهایت رد ریاض و به جای آن فرستاده می شود و سپس نخست وزیر عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی.

قطر مقامات با اینحال پیشنهاد کرد که این نشست و شاتل دیپلماسی آغاز شد که در ماه نوامبر شکسته بود یک “بن بست”.

شکاف دیده می شود دو طرف تجارت barbs در همه چیز از دسترسی به شهرستان مقدس مسلمانان از مکه به اتهام توییتر هک.

همچنین دیده می شود خانواده ها تقسیم می شود در حالی که قطر کسب و کار در صورت افزایش هزینه ها از جمله پروژه های مربوط به جام جهانی 2022 و همچنین پیچیده منطقه ای سفر می کند.

“نشانه ای از حسن نیت’

به رهبری عربستان سعودی بلوک اصل ساخته شده 13 کلیدی خواست برای حل و فصل اختلاف از جمله قطر تعطیل گوینده الجزیره در حاشیه روابط با ایران و بسته شدن یک پایگاه نظامی در خاک خود است.

پان-عرب الشرق الاوسط روزنامه در جمعه فارس به نقل از یک دیپلمات که پیشنهاد ریاض کشیده از مذاکرات به این دلیل که قطر مذاکره کنندگان “به نظر نمی رسد جدی در رسیدن به سازش”.

ناشناس دیپلمات متهم دوحه تیم “prevaricating برای طولانی کردن مذاکرات” و گفت که ریاض می خواستم یک راه حل است که شامل تمام تحریم کشورها است.

عبدالرحمان گفت که در حالی که قطر شد مسئول تعلیق دوحه باز مانده بیشتر به گفت و گو است.

“ما در حال تلاش برای رسیدگی به این ماده به درک علل ریشه ای و نه به مقابله با هر آنچه که در رسانه ها و یا ذکر شده توسط non-مقامات,” او گفت:.

“ما می خواهیم به جلو نگاه… به طوری که آن را دوباره تکرار شود.”

کالج کینگ لندن استاديار Andreas Krieg گفت: عربستان سعودی شد “ناراضی” که قطری ها خواستار “برخی از نشانه ای از حسن نیت” قبل از درگیر شدن در آشتی.

“آنها در حال حاضر آمد به یک توافق (در) overflight حقوق. عربستان سعودی می خواستم به جلو بروید اما پس از آن عربستان شاهزاده محمد بن سلمان تغییر ذهن خود را در حالی که در یک مجلس (گردهمایی رسمی) در ابوظبی,” او گفت: AFP.

Krieg گفت: امارات متحده عربی انگیزه به تحریم قطر شد دوحه را درک نزدیکی به اخوان المسلمین در حالی که برای عربستان اولویت بود برای رسیدگی به قطر را به اتهام نزدیکی به ایران است.

کارشناسان گفته بود که عربستان بود مشتاق به درمان شکاف میان ثروتمندان عرب خلیج به کمک شامل آنچه در آن به عنوان یک خطر مطرح شده توسط ایران.

واشنگتن و متحدان آن سرزنش ایران در سال گذشته حمله کلیدی نفت عربستان تاسیسات و همچنین به عنوان یک رشته از ضرب و جرح بر روی نفتکش ها در خلیج فارس. تهران با رد این اتهامات.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de