PTI دولت متعهد به توافق با BNP-M: قریشی

وزیر امور خارجه Shah Mahmood Qureshi. AFP

اسلام آباد: PTI دولت هنوز متعهد به قرارداد خود را با حزب ملی بلوچستان-Mengal (BNP-M) گفت: وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی در جمعه گزارش ژئونیوز.

صحبت کردن با Geo پاکستان وزیر امور خارجه گفت که دولت نگران نیست در مورد هر گونه تحولات در مورد متحدان آن به عنوان “فراز و فرود بخشی از سیاست”.

او گفت که اختر Mengal بود که یک احترام و سیاستمدار است که PTI شد و قرارداد آن را امضا کرده بود با BNP-م “وی با اشاره به توافق با ما [PTI] ما هنوز محدود آن گفت:” وزیر امور خارجه ، “ما نه در رد آن” اضافه شده بیان کرد که مذاکرات برگزار می شود به بحث در مورد سرعت پیشرفت در آن نیاز به اجرا شود.

FM قریشی گفت که توافق هسته ای ایجاد خواهد شد تماس با Mengal او را متقاعد به بررسی تصمیم خود را. “او یک MNA, یک نماینده مجلس و رهبر حزب خود گفت:” FM قریشی. “ما گوش به آنچه که او تا به حال به می گویند. ما سعی خواهد کرد برای ارضای خواسته های خود را.”

با این حال وزیر امور خارجه گفت که Mengal بود “مستقل در ساخت خود تصمیم گیری” در مورد ائتلاف دولت است.

در پاسخ به یک سوال در مورد اینکه آیا توافق هسته ای از دست رفته بود جهانگیر Tareen — که به تازگی تبدیل به جدا با رهبری حزب با توجه به اتهام نقش در شکر افزایش قیمت — هنگامی که آن را به allaying متحدان نگرانی قریشی گفت که بسیاری از اعضای ارشد این حزب بودند که “بازی نقش خود را”.

“بسیاری از اعضای ارشد در PTI مانند Pervaiz Khattak, Asad عمر Shafqat محمود و بسیاری از دیگران است.” “هیچ مسئله ای است که همه چیز نمی خواهد بود قادر به حرکت به جلو [در Tareen غیاب].”

وزیر امور خارجه گفت که او نمی تواند اظهار نظر در اجرای این امتیاز از توافق بین PTI و BNP-M به عنوان او سفر کرده بود. او گفت که COVID-19 کاهش داده بود سفر خود و وزیر امور خارجه برای برقراری ارتباط از طریق جلسات مجازی از این رو در حال حاضر او تا به حال زمان بیشتری برای توجه به این مسائل.

قریشی اظهار نظر در هند انتخابات به عنوان یک غیر عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل گفت که این یک اشتباه درک است که پاکستان تا به حال ممتنع از رای گیری.

“پاکستان نمی پرهیز از رای ما رای دادند در برابر هندوستان,” او گفت:. “ما بیان ما رزرو هند اوت 5 اقدامات که در برابر شورای امنیت و مقررات و در مغایرت با قوانین بین المللی توسط اصولا رای گیری در برابر هند” وزیر امور خارجه تاکید کرد.

او گفت که مردم باید درک روند انتخابات از شورای امنیت عضویت در انتخابات است. وزیر امور خارجه اشاره کرد که پاکستان تا به حال برنده انتخابات به عنوان یک غیر عضو دائم شورای هفت بار و هند که برنده شده بود به تعداد مساوی از زمان در گذشته است.

FM قریشی گفت که هند آغاز شده بود رایزنی برای انتخابات از سال 2013. “آن بود و نه نیازی بود که در دولت در سال 2013. ما باید بررسی هايی که در دولت پس از آن” اعلام کرد.

BNP-M اعلام خروج از دولت ائتلافی

بیانیه خود را می آید در پاسخ به BNP-M را اعلام روز چهارشنبه که حزب بود شکستن اتحاد خود را با ائتلاف حاکم است.

“امروز من اعلام در مجلس [BNP-M] جدایی از PTI را [حاکم] اتحاد” Mengal گفته بود در حالی که پرداختن به مجلس شورای ملی.

این نماینده مجلس تا به حال روشن است که حزب خود را ادامه خواهد داد تا بخشی از مجلس ملی و صحبت کردن در مورد بلوچستان مسائل.

در سخنرانی خود Mengal به یاد خانه است که حزب او تا به حال دو توافق با حزب حاکم و اضافه کرد که این حزب عمران خان رهبری که به او آمده بود برای یک اتحاد نه BNP-M که رفت به بنی جشن — شخصی اقامت PM عمران خان.

“توافق برای اولین بار انجام شد و در 8 اوت سال 2018 و امضا شده توسط شاه محمود قریشی, جهانگیر Tareen و یار محمد پوست” به یاد می آورد Mengal.

او اضافه کرد که حزب او تا به حال خواستار آن شدند که این افراد از دست رفته مسئله حل شود و طرح اقدام ملی اجرا شود و در متن و روح در قرارداد.

“آیا کسی می تواند به ما بگویید که اگر وجود دارد هر چیزی که خلاف قانون اساسی در هر دو این خواسته? چرا آنها اجرا نمی شود ؟ ” نماینده مجلس از بلوچستان خواسته بود.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im