PM دستیاران نمی توان شک بیش از دو ملیت می گوید: IHC

PM دستیاران نمی توان شک بیش از دو ملیت می گوید: IHC

اسلام آباد: در حالی که رد دادخواست علیه انتصاب دوگانه اتباع به ویژه دستیاران نخست وزیر عمران خان دادگاه عالی اسلام آباد (IHC) حکم داد که “میهن پرستی شهروندان پاکستانی برگزاری دو ملیت را نمی توان شک”.

IHC اظهار داشت: در یک نوشته قضاوت است که نخست وزیر بود به مردم پاسخگو و نمی تواند اجرای امور دولت به تنهایی.

“دولت فدرال ساخته شده است که این قوانین از سال 1973 و توصیف کرده است این سازمان از بخش’ در قانون 4, ibid. زیر قانون 6 از قانون 4 را قادر می سازد نخست وزیر انتصاب دستیار ویژه یا ویژه دستیاران و برای تعیین وضعیت خود و توابع” IHC رئیس دادگستری اطهر Minallah نوشت.

“قوانین از سال 1973 به خصوص قانون 4(6) هستند و نه در تضاد با مفاد قانون اساسی است. ویژه دستیاران نیست اعضای کابینه فدرال. علاوه بر این, آنها متمایز از مشاوران منصوب شده توسط رئیس جمهور در توصیه نخست وزیر در ماده 93(1) قانون اساسی است.

“نخست وزیر رئیس اجرایی یکی از مهم ترین ارگان های دولتی و انجام چندین/توابع مختلط. یک فرد منتخب به عنوان نخست وزیر این است که پاسخگو به مردم پاکستان و, Majlis-e-Shoora (مجلس). دشوار نقش نخست وزیر توضیح داده شده در قانون اساسی نمی تواند انجام شده توسط دومی تنهایی,” او اضافه شده است.

IHC قاضی در ادامه گفت که نه ویژه دستیاران نخست وزیر و نه میهن پرستی خود را می تواند شک بر اساس این واقعیت است که آنها برگزار می شود تابعیت دوگانه دادگاه حکم داد و در نتیجه نمی تواند رد صلاحیت شده یا نه.

خود را قرار شد برتر را حق آن گفت: با اضافه کردن بیشتر است که وجود دارد بدون محدودیت در تعداد SAPMs PM می تواند تعیین کند.

“به منظور فعال کردن نخست وزیر به داد و ستد کسب و کار اجرایی ارگان دولت دوم باید به آزادی برای تعیین مقامات یا افراد دیگر برای کمک. قانون 4(6) یکی از حالت های از جمله به موجب آن نخست وزیر شده است قدرت انتصاب ویژه دستیاران. وجود دارد هیچ محدودیتی در مورد تعداد ویژه دستیاران است که می تواند تعیین شده توسط نخست وزیر,” او اضافه شده است.

“نیز وجود دارد هیچ محدودیت از انتصاب افراد دارای دو تابعیت باشد. تنها محدودیت ارائه شده در قانون اساسی است که طبق ماده 63(1)(c) است و آن را محدود به رد صلاحیت یک فرد از ‘انتخاب شدن و یا انتخاب خود را به عنوان و از اینکه یک عضو مجلس-e-Shoora (مجلس)’.

“این رد صلاحیت نیز جذب در مورد عضویت در مجمع استانی. وجود دارد برخی از قوانین که تجویز چشم پوشی از ملیت دیگر دولت به عنوان واجد شرایط برای اشتغال است. وجود چنین محدودیت برای انتصاب دستیار ویژه تحت قانون 4(6) از قوانین از سال 1973.

IHC همچنین تاکید کرد که شک و تردید نمی تواند در هر فرد نگه داشتن تابعیت دوگانه.

“این منصفانه نیست برای بالا بردن شک و تردید یا شک و تردید در مورد انتصاب یک تیم ملی به عنوان دستیار ویژه نخست وزیر. اهمیت و کمک های ساخته شده توسط دو تبعه نمی توان انکار کرد. این میهن پرستی شهروندان پاکستانی برگزاری دو ملیت را نمی توان شک. اوت دیوان عالی کشور اذعان کرده است این کمک ها از خارج از کشور پاکستانی متعدد در قضاوت […].

“میهن پرستی یک فرد است که یک شهروند پاکستان نمی تواند شک و نه مشکوک مگر اینکه دولت می تواند آشکارا و بدون سایه ای از شک و تردید ایجاد شود. یک فرد که دارای دو ملیت است و در واقع یک شهروند پاکستان و در نتیجه خود و یا تعهد خود را به پاکستان و میهن پرستی نمی تواند شک. یک شهروند پاکستانی برگزاری دو ملیت است در نتیجه نه فاقد صلاحیت و یا منع از منصوب شدن توسط نخست وزیر به عنوان دستیار ویژه تحت قانون 4(6) از قوانین از سال 1973.

“علاوه بر این دخالت این دادگاه خواهد تاثیر منفی معامله کسب و کار از دولت فدرال و جلوگیری از نخست وزیر از تخلیه تعهدات خود تحت قانون اساسی در نتیجه ضمانت خویشتن” قاضی اشاره کرد.

SAPMs با ملیت دوگانه

تصمیم به قلم IHC رئیس دادگستری Minallah — تا به حال محفوظ است در اوایل امروز پس از دادگاه شنیده استدلال در مورد.

آن را به حال پدید آمده در هفته گذشته که چهار ویژه دستیاران نخست وزیر برگزار شد ملیت دوگانه. این شامل ندیم بابر (US), سید ذوالفقار ‘Zulfi عباس بخاری (انگلستان), شهزاد قاسم (ما) و Tania S Aidrus (کانادا و سنگاپور) در SAPMs نفتی در خارج از کشور پاکستانی قدرت را بدست آورد و دیجیتال پاکستان بود.

افشای درباره ملیت باز floodgates با احزاب مخالف کوبیدن نخست وزیر كاركرد دوگانه اتباع در کابینه.

Aidrus واریز بیش از ‘شهروندی کانادا’ موضوع

اما Aidrus — سابق-Google اجرایی — استعفا کرده بود روز چهارشنبه “در بیشتر منافع عمومی” پس از انتقاد برای برگزاری کانادا ملیت.

“نقد وضع نسبت به دولت به عنوان یک نتیجه از وضعیت شهروندی است تیرگی هدف از دیجیتال پاکستان است. در بیشتر مورد علاقه من ارسال استعفای من از SAPM نقش” او در توییتر نوشت.

او اضافه کرد که او را “ادامه خدمت به کشور من و PM را دید به من بهترین توانایی” و اشاره کرد که آن را یک “افتخار و امتیاز” به او خدمت می کنند.

“من از بازگشت به پاکستان با مفرد به قصد کمک و توسعه چشم انداز دیجیتال پاکستان یک مفهوم است که شما باید همیشه ابراز و من به اشتراک بگذارید.

“من همیشه بود و باید یک پاکستانی,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>