PM Imran خواستار نقش سازمان ملل در مورد نقض حقوق در IoK

مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) رئیس جمهور منتخب ولکان بوزکیر با شاه محمود خورشیدی وزیر امور خارجه. عکس: دفتر امور خارجه

اسلام آباد: عمران خان نخست وزیر روز دوشنبه از سازمان ملل خواست به موضوع نقض حقوق بشر در کشمیر اشغالی هند بجنگد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) رئیس جمهور منتخب ولکان بوزکیر از پ.م عمران خواست که نخست وزیر از سازمان ملل خواست نقش درست خود را در حل وضعیت قبر در کشمیر اشغالی ایفا کند و اطمینان حاصل کند که کشمیری ها حق خود را برای تعیین خود اعمال می کنند که به قول قطعنامه های مربوطه UNSC وعده داده شده است.

نخست وزیر از ۵ اوت سال گذشته و همچنین نقض های ناخالص و سازمان یافته مداوم حقوق بشر در سرزمین اشغالی، وضعیت وخيم حقوق بشر و بشردوستانه در این وادی را برجسته کرد.

رئیس جمهور منتخب این کشور در حالی که در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شاه محمود روشی وزیر امور خارجه در روز بعد صحبت می کرد، گفت که پاکستان یک “مثال خوب” برای جهان است که وقتی صحبت از برخورد با همه گیر ویروس تاج و عروق می شود، دنبال کند.

Bozkir گفت که او توسط نخست وزیر عمران خان پس از ملاقات با او امروز (دوشنبه) تحت تاثیر قرار گرفت.

“من امروز نخست وزیر عمران را ملاقات کردم و مورد احترام و تاثیر قرار گرفت [توسط او]، او گفت.

بوزکیر افزود: «او یک چهره سیاسی شناخته شده در سراسر جهان است و چشم انداز روشنی برای منطقه دارد، برای صلح و امنیت جهانی، در کنار مسائل مهمی مانند جهان در حال برخورد است، مانند تغییرات آب و هوایی»

پاکستان با سیاست های مربوط به همه گیر جهانی، نمونه خوبی برای جهان بوده است. Bozkir گفت: این عمل بهتر از هر کشور دیگر در برخورد با همه گیر جهانی و من خوشحالم که آن را مشاهده نیز با چشم خودم”.

وی افزود: «شاه محمود الروشی برای من مثل برادر است و کار بسیار خوبی انجام می دهد. من می خواهم به مردم پاکستان در مورد انفجار بلوچستان تسلیت عرض کنم. سفر من به این کشور برادری این است که روابط برادری دیرۀ ترکیه و پاکستان را به روببشناسم.”

رئیس جمهور اونگا با عمران خان نخست وزیر انتخاب می شود. عکس: دفتر امور خارجه

Qureshi، در حالی که خطاب به مطبوعات پیش از این، گفت که او موضوع نقض حقوق بشر در هند اشغال کشمیر را به دست نیروهای اشغالگر در منطقه مطرح کرده بود.

وزیر امور خارجه، ضمن ابلاغ نگرانی های عمیق خود از ادامه نقض حقوق بشر در کشمیر اشغالی از یک سال پیش، گفت: «ما بحث بسیار خوبی در این مورد داشتیم که [کشمیر]، وضعیت در حال تحول، محاصره نظامی که بیش از یک سال است که در حال حاضر ادامه دارد، نقض حقوق بشر و نقض آتش بس است.»

“UNGA در مورد اختلاف طولانی مدت سه بار در یک سال است که بی سابقه است و ما سپاسگزار آن است، عمدا، گفت: “ما سپاسگزار است، “. “پاکستان می خواهد که بحث در مورد این موضوع نیز در UNGA برگزار می شود آن را به عنوان نبض جهان است که برجسته دیدگاه های از ترکیب ملت ها است.”

و يوشي گفت اين دو در باره اوضاع افغانستان و تحولات مثبتي كه در گفت و گوهاي دوحه به وجود امده نيز بحث و گفتگو مي کردند. او نشان داد که این دو در مورد تصمیم ی که از طرف جرگه ی ملی افغانستان در مورد آزادی ۴۰۰ زندانی طالبان در روز یکشنبه گرفته شده بود، صحبت کردند.

پاکستان انتظار دارد سازمان ملل متحد نقش موثری در حل مسئله کشمیر ایفا کند: FM Qureshi

شاه محمود خورشیدی، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور منتخب وولکان بوزکیر، امروز در جلسه ای در وزارت امور خارجه. عکس: دفتر امور خارجه

Qureshi در دیدار قبلی با بوزکیر گفته بود پاکستان انتظار دارد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) نقش موثری در حل مسالمت آمیز مسئله کشمیر داشته باشد و به نقض حقوق بشر در دره پایان دهد.

Qureshi during the meeting appriseed Bozkir about the ongoing human rights in occupied Kashmir in the wake of India’s unilateral step of changing the valley’s constitutional status, saying the extrajudicial killings of Kashmiris at the hands of the occupiing forces, had become a norm in the valley.

او گفت که مسئله کشمیر یک اختلاف بین المللی به رشناخته شده است، که در بیانیه ۸ اوت ۲۰۱۹ دبیرکل سازمان ملل نیز مورد تایید قرار گرفت.

Qureshi در مورد همه گیر شدن ویروس های کرونری صحبت می کرد، گفت که یک تلاش به هم پیوستن دو ترکیب شده در سطح بین المللی برای مبارزه با همه گیر مورد نیاز است.

دو رهبر همچنین در مورد تلاش های صلح و ثبات در منطقه، از جمله روند صلح افغانستان، تبادل نظر کردند.

“کوروشی” گفت که پاکستان تحت مسئولیت مشترک یخود نقش صلح را در افغانستان ایفا می کند. او افزود که گفت وگو درون افغانستانی برای صلح و ثبات پایدار در منطقه بسیار ناپایدار بود.

در بدو ورود به وزارت خارجه بوزکیر یک نهال در دفتر کار کاشت، یک روز پس از آن که پاکستان بزرگترین مزرعه خود را در طول تاریخ پیاده کرد.

رئیس جمهور منتخب وونگا ولکان بوزکیر نهال کاشتن در دفتر وزارت خارجه تحت مدیریت مزرعه. عکس: دفتر امور خارجه

UNGA رئیس جمهور منتخب روز یکشنبه برای یک دیدار دو روزه پس از آن که ماه گذشته به دلیل “مشکلات فنی پرواز” به تعویق افتاد، وارد اسلام آباد شده بود.

پاکستان گفته است که همچنان متعهد به حمایت از نقش سازمان اونگا در مورد پرسش های مربوط به صلح و امنیت بین المللی است؛ اقتصادی و اجتماعی توسعه; ترویج و حمایت از حقوق بشر؛ حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین المللی؛ خودداری از تهدید به استفاده از زور؛ و توسعه روابط دوستانه بین ملت ها بر اساس اصل حقوق برابر و تعیین خود مردم، همان گونه که در اهداف و اصول منشور سازمان ملل متحد آمده است.

Bozkir اولین ملیت ترک است که به دفتر رئیس جمهور UNGA انتخاب شده است.

او در این سال به عنوان بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این سازمان، یک جلسه مجمع عمومی تاریخی و بی سابقه را رهبری خواهد کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>