نخست وزیر عمران خان. عکس: Geo News screengrab

نخست وزیر عمران خان روز دوشنبه گفت: تمام ملت بود و در همان صفحه که آن را به افغانستان به بی ثباتی در این کشور در اسلام آباد علاقه.

“باور من این است که مردم افغانستان رنج می برد بیش از هر انسان دیگر جامعه و من دعا می کنم از قلب من است که این مذاکرات موفق هستند” گفت PM عمران در اشاره به مذاکرات در حال انجام بین آمریکا و طالبان افغانستان در دوحه.

برتر ساخته شده این بیانیه در حالی که صحبت کردن در دو روز کنفرانس بین المللی با عنوان “40 سال از پناهندگان افغان حضور در پاکستان: یک همکاری جدید برای همبستگی” در اسلام آباد است.

“کل کشور در همان صفحه با توجه به, افغانستان,” او گفت:, و اضافه کرد که قبلا گفته می شد که دولت و نیروهای امنیتی کشور نمی شد و در همان صفحه در این مورد نیست در حال حاضر.

برتر مشخص شده است که پاکستان بود و نه به دنبال صلح در افغانستان به دلیل آن بوده است میزبانی 1.4 میلیون پناهنده افغان اما از آنجا که مردم افغانستان سزاوار صلح است.

برتر نیز به اشتراک گذاشته است که امروز در کنفرانس یک جشن “به دلیل وجود دارد بسیاری از موارد که کسانی که پناهنده شده اند که خود را با افتخار”. او اظهار داشت که پاکستان با وجود چالش های آن نگه داشته است فوق العاده در رابطه با پناهندگان افغان.

“قابل توجه رابطه متحمل شده است با توجه به این وضعیت است که ما [پاکستان] اقتصاد مواجه است ، اظهار داشت: PM عمران.

PM عمران اشاره کرد که “هیچ پناهگاه های امن” در پاکستان با این حال او اعتراف کرد که ممکن بود که چنین امن آسمانها بودند عامل در کشور پس از 9/11 در اردوگاه های پناهندگان.

“چگونه است که دولت قادر به چک کردن چگونه نظامیان عمل از اردوگاه” برجسته PM عمران و اضافه کرد که آن را امکان پذیر نخواهد بود چرا که اردوگاه های پناهندگان دارای جمعیت بیش از 100 ، 000.

PM عمران به حضار گفت که پاکستان به دنبال صلح در افغانستان به دلایل بشردوستانه و به ارمغان آوردن رفاه در مناطق نزدیک به خط دیورند.

او مطمئن مخاطبان است که پس از به قدرت رسیدن دولت “انجام می شود همه چیز را به منظور تسهیل در روند صلح افغانستان”.

‘پاکستان در پاسخ با سخاوت’

پیشتر دبیرکل سازمان ملل متحده آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در سخنرانی خود اظهار داشت که مردم پاکستان برای 40 سال باید در پاسخ با سخاوت در میزبانی از پناهندگان افغان.

“حتی اگر عمده درگیری فوران کرده است در برخی از بخش دیگری از جهان; پاکستان است که هنوز هم بزرگترین میزبان پناهندگان. من زده فوق العاده همبستگی و شفقت اظهار داشت:” سازمان ملل متحد شد.

او افزود که سازمان ملل متحد بوده و مفتخر به همکاری با پاکستان در میزبانی از پناهندگان افغان.

اما اشاره به این حادثه تلخ اشاره کرد که حمایت های بین المللی پاکستان در مقابله با این مشکل این بود که “حداقل” نسبت به تلاش های دولت پاکستان.

“جامعه جهانی باید گام تا” خواست سازمان ملل متحد شد.

پیشتر سازمان ملل متحد کمیساریای عالی پناهندگان فیلیپو Grandi و وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی همچنین خطاب به کنفرانس. وزرا و مقامات ارشد از حدود بیست کشور شده اند که حمایت از پناهندگان افغان در سراسر جهان و در پاکستان نیز شرکت در این کنفرانس است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im