میهنی trolling, astro-turfing و تپش: خوب روزنامه نگاری و Aurat مارس

Rappler بنیانگذاران ماریا Ressa. عکس: DW

در 34 سال از گزارش ماریا Ressa اتحاد “تغییر هیچ چیز” در او چگونه کار می کند. چه چیزی تغییر کرده است افزایش بی سابقه ای در هدف سوء استفاده از او چهره. صحبت کردن با Nieman بنیاد در دانشگاه هاروارد به تازگی او رو باز یک الگوی است که قابل مشاهده است تمام راه را از او بومی فیلیپین به ایالات متحده است.

وجود این “سلاح جدید علیه روزنامه نگاران” می گوید: برنده جایزه روزنامه نگار بود که با سی ان ان به مدت 20 سال به عنوان رئیس دفتر در مانیل و سپس جاکارتا و به عنوان سرب خبرنگار تحقیقی با تروریسم در آسیای جنوب شرقی. او در بازگشت به فیلیپین در سال 2012 برای کمک به پیدا رسانه ها شروع کردن Rappler.com.

چه Ressa نظر به عنوان پدیده ای جهانی از “وطن پرست چرخش” را صدا آشنا برای هر روزنامه نگار است که هل می دهد پس از این حقایق فقط در مورد هر نقطه در جهان از جمله پاکستان و دیگر کشورهای آسیای جنوبی.

به طور خاص هدف قرار دادن زنان می تواند در واقعیت نامیده می شود “پدرسالار چرخش”.

استراتژی است که به “پوند آنها”. این شروع می شود با پایین تا حمله “astroturfing” جعلی چمن که واقعی به نظر می رسد. این کود رسانه های اجتماعی است. وجود یک سیاست زمین سوخته – سکوت مخالفان ترک آنها را ناتوان از عمل است.

گسترده داده ها بررسی نشان می دهد که “26 حساب های جعلی می تواند تاثیر سه میلیون دیگران… این یک شغل تمام وقت”. یکی از اسلاید Ressa ارائه می دهد چند بار که همان پیام است کپی و جا به جا به عنوان یک نظر — به 40-80 بار در روز.

یکی دیگر از اسلاید نشان می دهد که چگونه گسترش شبکه به عنوان بیشتر و بیشتر مردم تکرار دروغ. در عصر رسانه های اجتماعی “دروغ گفت یک میلیون بار می شود یک واقعیت است”.

این اطلاعات اکوسیستم ایجاد یک ارابه موسیقی. هر کس معتقد است که در “فساد” از X سیاستمدار یا “خارجی دستور کار” از Y روزنامه نگار و “پس شما نیز باید”. مبارزه با Rappler منجر به آن ممنوع بودن از کاخ دو سال پیش و حتی پس از آن از هر گونه خصوصی تابع است که رئیس جمهور و یا متحدان خود بودند حضور می یابند.

برای درک پدیده, Rappler با استفاده از پردازش زبان طبیعی (NLP) شاخه ای از هوش مصنوعی است که معاملات با تعامل بین کامپیوتر و انسان است. Ressa سهام این یافته ها در یک اسلاید نشان دادن شدت آنلاین حملات مرتبط به سیاسی در جدول زمانی. اسلاید دیگر ویژگی های این سه حساب های رسانه های اجتماعی است که در یک هدف راه تحت تاثیر هزاران نفر از دیگران.

یک sidedness از مبارزه آشکار است در یک اسلاید نشان می دهد که چگونه به شدت رسانه های اجتماعی فعالیت وزنی نسبت به pro-Duterte اردوگاه. تنها زمانی این تساوی خارج شد اولین بار او دستگیر شد و در ماه فوریه 2019. این زمانی است که مردم “طبیعی” بودند که “نقل مکان کرد و به اندازه کافی به نظر نمی آید دور” شروع به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد این موضوع از منابع خبری مختلف. امروز بیش از حد “افرادی که مراقبت در مورد حقایق در مورد دموکراسی نمی توانیم به دور نگاه کنید”.

دیگری وجود دارد که هر دو طرف تساوی را Ressa تصحیح خودش: زمانی که U2 انجام شده در فیلیپین و بنو انتقاد از ادامه نقض حقوق بشر در کشور است. او با فروتنی اشاره نمی کند که او در میان زنان فیلیپینی افتخار در کنسرت. در واقع بنو ذکر او بیش از یک بار: “ماریا Ressa است که یک زن باور نکردنی اما چیز فوق العاده ای است و حتی ماریا Ressa می گویند آن را در مورد افراد آن را در مورد اقدام جمعی”. (U2 افتخارات کورازون آکینو, ماریا Ressa Pia کیتنو دیگر زنان فیلیپینی در PH کنسرت, CNN, فیلیپین, 12 دسامبر 2019).

استراتژی های دیگری را به سکوت و مخالفت است به تنزل زنان به عنوان اشیاء جنسی. پایان هدف این است که برای ارعاب و فصل به پایین هدف. در یک نقطه Ressa دریافت 90 پیام های یک ساعت.

کمپین های رسانه های اجتماعی تبدیل به یک سایهای از اقدام علیه روزنامه نگاران. Ressa به این تجربه دست اول در رابطه دستگیر شده است دو بار. او فلسفه را خواستار پاسخگویی از قدرت نیست پایین رفتن بیش از حد به خوبی با سخت-صحبت کردن رودریگو Duterte شهردار Davao City برای دو دهه شناخته شده به عنوان “Punisher” به دلیل قتل های فراقضایی بیش از 1000 جنایتکاران مشکوک که در زمان جای خود را در زیر تماشا کنید. او را رد کرده است پس از قتل است اما همچنین در زمان bragged در مورد آنها.

Duterte جاروب به قدرت پس انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016. انتخابات ریاست جمهوری بود سرند با فحاشی از جمله می بالد در مورد امور خود و استفاده از ویاگرا, و جوک در مورد تجاوز به یک دختر بچه (‘فیلیپین انتخابات: Punisher’ رودریگو Duterte در سرب به عنوان سرنشین’, نگهبان, 9 مارس 2016).

هشتگ #arrestMariaRessa شروع به گردش یک ماه بعد. آن را به دست آورد کشش در اطراف اواسط دوره انتخابات در سال 2019. Ressa دستگیر شد و مدت کوتاهی پس از آن. “من می توانست با قید وثیقه آزاد شد اما آنها را نگه داشته من یک شبه فقط برای نشان دادن قدرت خود را”.

در هر صورت “شما لازم نیست برای رفتن به زندان به زندانی شود”. وجود یک فرهنگ از ترس است که مانع از روزنامه نگاران از انجام شغل خود را. این امر نه فقط در فیلیپین.

به عنوان بسیاری از 88 درصد از روزنامه نگاران پاکستانی شرکت کننده در یک نظرسنجی در خودسانسوری گفت: آنها به احتمال زیاد به نگه داشتن اطلاعات مربوط به مذهبی و مسائل امنیتی در گزارش خود و مکالمات شخصی (Media Matters برای دموکراسی در 2 مارس 2018).

یکی دیگر از هدف در فیلیپین است مخالفت سناتور, فعال حقوق بشر و وکیل لیلا دی لیما انتقادی از Duterte مبارزه با مواد مخدر را جنگ. دو هفته پس از هشتگ #arrestleiladelima به نظر می رسد او دستگیر شد, 24 فوریه 2017. او همچنان در بازداشت “تلفظ گناه” حتی بدون محاکمه.

د لیما نگه می دارد او یک قربانی اذیت و آزار سیاسی با راست او به دلیل روند تجاوز و حمله شخصی علیه او تحریف افکار عمومی (گروههای حقوق تقاضا انتشار Duterte منتقد لیلا دی لیما’, الجزیره, 22 Feb 2019).

گسترده ادراک است که د لیما فاسد, امتیاز Ressa است نه اثبات فساد است. “او هرگز مجاز به ارائه پرونده”.

اما افکار عمومی به عنوان ده لیما الجزیره گفت: باعث می شود آن را آسان تر برای دولت فیلیپین به “دستکاری” نظام حقوقی و توجیه او را بازداشت. (صدای آشنا پاکستان?)

نیز وجود دارد که تکنولوژی را فعال کنید موج misogynistic strongmen منتخب در کشورهای مختلف در سراسر جهان بیش از سال گذشته است.

Duterte به عنوان ده لیما تصریح کرد: “متنفر زنان قوی است که ایستادن را به او و مبارزه او”.

زنان قوی هستند یک تهدید در همه جا. در پاکستان یک نمونه از تکنولوژی استفاده می شود به چیزهایی که خارج از چارچوب و افراطی روایت هنجار این است که چگونه چند پلاکارد جنجالی از قبلی Aurat مارس بزرگداشت روز بین المللی زنان استفاده می شود را امتحان کنید و جلوگیری از این رویداد و یا ارعاب هواداران آن است.

برگزارکنندگان این راهپیمایی عظیم مواجه اند سوء استفاده آنلاین. وجود دارد دادخواست در دادگاه خواستار آن است که مارس لغو شود برای ‘ضد اسلام’ و یا ‘غربی’. خوشبختانه دادگاه را به معنای دور انداختن این. یک قاضی که اضافه شده که این شعار بود “در چارچوب نجابت’ موجب انتقاد برای تجاوز خود را از مرزهای قانونی و جسارت به ‘پلیس اخلاقی’.

مارس برگزارکنندگان نیز رو به یک واکنش شدید پس از یک فیلمنامه نویسنده ننگین زبان در برابر فمینیست فعال Marvi Sirmed نه یک سازمان از مارس اما یک حامی که هر دو بخشی از یک پنل در تلویزیون نشان می دهد بحث بحث یکی از بحث برانگیز شعار. پس از جنگ آنلاین, نویسنده, نام آغاز روند به جای Aurat مارس و آن مانیفست. پس از کسی که به اشتراک گذاشته Sirmed را به شماره همراه در Facebook او شروع به دریافت 60 تماس یک دقیقه واتساپ خفگی با هزاران پیام و اطلاعیه ها.

در این صورت از آن جمله حملات به روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر به نظر می رسد غیر قابل عبور و طاقت فرسا است. اما به عنوان Ressa و Rappler تجربه نشان می دهد زمانی که شما تصمیم به مبارزه با آنها باید نیست.

در حال سازماندهی و مبارزه کلید است. هنگامی که حمله آغاز شد و Rappler منابع مالی در زمان ضربه به تیم رهبری تصمیم به ریز ریز کردن خود حقوق. به خوبی wishers سون برای 40,000 تومان در ماه متصلب تا در هزینه های قانونی. Rappler امور مالی نشان داده شده در یک اسلاید به اشتراک گذاشته شده توسط Ressa شروع به تبدیل شدن به بیشتر های متنوع. سهم تبلیغات در حال کاهش است و بیشتر پول در حال آمدن است از منابع دیگر. بسیاری از اخبار گروه بنیانگذاران از جمله Ressa که به سرمایه گذاری پول خود را برای شروع با قرار دادن درآمد و به مقدار مساوی پاداش به تیم – Rapplers به عنوان آنها نامیده می شود.

“What doesn’t kill you makes you stronger” دارایی ماریا Ressa تکرار خط مثل یک شعار بیش از یک بار در طول ارائه خود را.

آنچه که ما نیاز به انجام این کار, او می گوید: “ترکیب تحقیقی را دنبال کنید تا با تکنولوژی و ایجاد جوامع از عمل”. Rappler در آمد با, اخبار دستور کار قرار گرفتن موضوع آب و هوا و حکومت داری خوب, پس با اهداف توسعه پایدار. “ما فقط می توانید بازی یک بازی دفاعی. ما باید به ایجاد یک سیستم سازگار با محیط زیست”.

به سوال خبرنگاری و فعالیت او نظر که در روز وجود قوانین سختگیرانه در مورد نگه داشتن گزارش و فعالیت جداگانه. پس از بازداشت او آگاه شد از مشکلات نادرست ارزی – یک طرف وزن به شدت در برابر دیگر.

این چیزی است که ما در پاکستان متوجه باشند در طول ضیا سال تاریک. روزنامه نگاران نمی تواند نشستن در حصار زمانی که دموکراسی در خطر است.

Ressa موافق است. “در نبرد برای حقیقت شما باید بگویم که نهفته است”.

خط پایین در حال حاضر ؟ مبارزه با عقب. ایستادگی در برابر قلدر. پس از بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی, جهان گرد هم آمدند تا به بازسازی آنها. “بمب اتم دست رفته در اکو سیستم”. ما باید به بازسازی آن آمده و هم در سطح جهانی می افزاید: Ressa تعهد “ما خط نگه دارید”. او به تنهایی است.

خبر خوب این است که آن را نه تنها جعلی, اخبار, خشم و عصبانیت است که گسترش سریع است. دومین چیزی که مردم می خواهم برای به اشتراک گذاری الهام بخش است.

شجاعت مسری است. Rappler است که با هشتگ #CourageOn. بنابراین هستم.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im