بخشی از آتش بس در افغانستان می تواند یک گام به سمت خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا.عکس: AFP

افغان ها از خواب بیدار به یک هفته جزئی آتش بس پنج شنبه پس از طالبان, آمریکا و نیروهای محلی همه موافقت کردند به آرامش است که می تواند یک نقطه عطف در جنگ است.

اگر به اصطلاح “کاهش خشونت” دارد از آن خواهد شد یک قدم بزرگ به سمت خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا پس از بیش از 18 سال — و راه اندازی افغانستان به آینده نامشخص.

“افغان ها از جنگ خسته شده اند” بسم الله Watandost عضو ارشد مردمی مردم جنبش صلح افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفت, دعوت از شهروندان برای ماه مارس و “تقاضای پایان دادن به این جنگ غم انگیز”.

بسیاری از افغانها در Facebook امیدوار بودیم. “این یک فرصت طلایی برای افغانستان برای آوردن صلح” یکی از ابو محمود نوشت.

هر دو وزیر امور خارجه مایک Pompeo و طالبان با صدور بیانیه روز جمعه گفت: آنها تا به حال توافق برای امضای یک توافق در 29 فوریه در دوحه پس از یک هفته جزئی بس.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای طالبان و توافق است که انتظار می رود به حرکت رو به جلو” Pompeo, گفت:, و اضافه کرد که مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان خواهد بود “شروع به زودی پس از آن”.

افغانستان در شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل و طالبان منابع گفت: “کاهش خشونت” بین آمریکا و طالبان و نیروهای امنیتی افغان موافقت شده است.

ایالات متحده شده است در مذاکرات با طالبان برای بیش از یک سال به امن یک معامله که در آن خروج هزاران نفر از نیروهای نظامی در مقابل طالبان امنیت را تضمین می کند و یک وعده برای برگزاری مذاکرات صلح با دولت کابل ،

کاهش خشونت را نشان می دهد طالبان می توانید کنترل نیروهای خود را و نشان دادن حسن نیت پیش از امضای هر که می بینید پنتاگون برداشت حدود نیمی از 12,000-13,000 سربازان در حال حاضر در افغانستان است.

“طالبان باید با نشان دادن تعهد خود به معنی کاهش خشونت” وزیر دفاع علامت Esper گفت در توییتر.

“باید طالبان را رد مسیر صلح ما همچنان آماده دفاع از خودمان و همکاران افغان,” او اضافه شده است.

بخشی از آتش بس نیز می تواند به یک مهلت بسیار مورد نیاز به شهروندان است که از عهده فشار از جنگ خونین است. سازمان ملل متحد گفت: در سال گذشته که بیش از 100 ، 000 نفر کشته یا زخمی در افغانستان در دهه گذشته است.

اما جزئیات آنچه که دقیقا مانند یک آتش بس را شبیه اندک باقی مانده اند.

در ولایت دیده می شود که طالبان افزوده یکی از شورشیان به خبرگزاری فرانسه گفت او دریافت سفارشات را به ایستادگی کردن.

با این حال یکی دیگر از فرماندهان طالبان وجود دارد گفت: او تنها دستور داده شده است به خودداری از حمله به شهرهای اصلی و بزرگراه ها.

هر گونه آتش بس می آید مملو از خطر و تحلیلگران هشدار می دهند که تلاش برای بنیادی افغانستان خونریزی laced با عوارض و می تواند شکست در هر زمان.

بدتر هنوز, آنها می گویند طرفین می تواند بهره برداری از سکون به پیکربندی مجدد نیروهای خود را امن و یک میدان جنگ ،

پس از حمله آمریکا در سال 2001 وجود دارد و تنها یکی دیگر از مکث در جنگ — تعجب سه روز آتش بس میان طالبان و کابل مارک جشنواره مذهبی عید در سال 2018 است.

افغانها در پاسخ jubilantly با طالبان و نیروهای امنیتی در آغوش گرفتن و ژست گرفتن برای عکس های سلفی قبلا غیر قابل تصور صحنه های سراسر کشور.

غیرنظامیان نیز flocked به خوش آمد می گوید شورشیان به آنها وارد مناطق شهری که آنها معمولا بازدید تنها به حمله از جمله کابل برای بستنی و بیشتر selfies.

رئیس جمهور اشرف غنی روز جمعه گفت نیروهای امنیتی افغان باقی خواهد ماند “فعال دفاع وضعیت” در طول هفته.

در بیانیه طالبان گفت: دو طرف درگیر خواهد “ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی” پیش از معامله امضای.

طالبان سیاسی سخنگوی سهیل شاهین جداگانه توییتی که این توافق را “تمام” نیروهای خارجی افغانستان را ترک.

اما در حال حاضر, حداقل, ایالات متحده می خواهد به ترک نیروهای نظامی در افغانستان در مبارزه با تروریسم ماموریت برای مبارزه با گروههای جهادی مانند داعش.

ایستاده کردن

طالبان متخصص Rahimullah Yusufzai گفت: این حرکت حاکی از یک تغییر در تفکر برای هر دو طالبان و ایالات متحده پس از سال ها مبارزه.

“هر دو طرف نشان داده اند که تعهد خود را به امضای قرارداد صلح و توسعه” او گفت:.

ایالات متحده و طالبان شده اند tantalisingly نزدیک به یک معامله تنها برای دیدن رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هیچ کس آن را در ساعت یازدهم در ماه سپتامبر.

تلاش برای بنیادی افغانستان خونریزی است که با رنگ و لعاب عوارض از جمله ترس که رقابت نیروهای می تواند بهره برداری از سکون به امن یک میدان جنگ ،

پس از حمله آمریکایی پس از 11 سپتامبر 2001 حملات امریکا به صرف بیش از $1 تریلیون دلار در جنگ و بازسازی در افغانستان است.

در مورد 2,400 سربازان آمریکایی کشته شده اند همراه با دهها هزار نفر از افغانستان نیروهای طالبان و افغانستان.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im