پالگر لینچ: SC از دولت مهارارشترا می خواهد تا گزارش وضعیت در مورد استعلام علیه پلیس ها را به صورت پرونده ای در مورد

به ثبت برسانیم

توسط PTI

دهلی نو: دیوان عالی کشور پنجشنبه از دولت مهارارشترا خواست تا آن را از استعلام و اقدامی که علیه پرسنل پلیس بی کار در مورد اتهام لینچ کردن سه نفر، از جمله دو سِر، در ماه آوریل در ناحیه پالغر صورت گرفته است، به میان آورد.

یک نیمکت به سرپرستی عدالت آسوک بوشان و آر سوبهاش ردی از دولت ایالتی خواسته اند که برگه اتهام را نیز پیش از آن پرونده کند و گفت که می خواهد گزارش را بررسی کند.

وکیل عمومی توشار مهتا، که برای مرکز ظاهر می شود، گفت گزارش های رسانه ها حاکی از آن است که برگه های اتهام ی که در پرونده تشکیل شده است، بیش از ۱۰۰۰۰ صفحه را شامل می شود.

او گفت که آیا هر پلیس درگیر در این ارتکاب یا هر گونه تخطی از وظیفه خواستار اقدام انضباطی وجود دارد، که باید توسط دادگاه در نظر گرفته شده است.

نیمکت موضوع را پس از سه هفته نوشته شده است.

در ۱۱ ژوئن، دادگاه برتر در دو دادخواست که به دنبال کاوشگرهای جداگانه توسط CBI و NIA به اتهام لینچ کردن، پاسخی از دولت ایالتی را جویا شده بود.

نیمکت سمع طومار از جمله یکی از سادوس از ‘شری Panch داشبان جونا آکهرا’ و بستگان مرحوم سرز.

درخواست آنها ادعا می شود تحقیقات توسط پلیس ایالتی در حال انجام شده است به شیوه ای مغرضانه.

و درخواست دیگر، به دنبال کاوشگر نییا در این حادثه، توسط Ghanshyam Upadhyay واصل شده است.

در کنار دولت مهارارشترا، یکی از دادخواست ها مرکز، CBI و مدیر کل پلیس مهارارشترا را به عنوان پاسخ دهندگان در این موضوع آرایه کرده است.

سه قربانی از کاندیوالی در بمبئی با یک ماشین برای شرکت در مراسم تشییع جنازه در سورات در گجرات در میان قفل شدن COVID-19 در سراسر کشور در هنگام توقف خودروی خود را در حال سفر بودند و آنها توسط یک اوباش در روستای گادچینچیلی در شب 16 آوریل در حضور پلیس مورد حمله قرار گرفت و کشته شدند.

قربانیان به عنوان چیکن ماهاراج Kalpavrukshagiri، 70، Sushil گیری ماهاراج، 35، و نیلش تلگاد، 30، که در حال رانندگی خودرو شناسایی شدند.

در حالی که شنیدن درخواست جداگانه به دنبال یک تحقیق CBI در این مورد، دادگاه بالا در ماه مه بود هدایت دولت مهارارشترا به ارائه گزارش وضعیت در مورد تحقیق در این موضوع است.

درخواست “sadhus” از ‘شری Panch داشبان Juna Akhara’ است به دنبال انتقال از کاوشگر به CBI ، ادعا می کنند که “تحسین معقول از تعصب” وجود دارد اگر پلیس مهارارشترا با تحقیقات ادامه.

“کلیپ های ویدئویی متعددی در رسانه های اجتماعی و گزارش های خبری که به وضوح نشان می دهد دخالت فعال پلیس حاضر ، که می توان دیده می شود تحویل سه نفر به مجمع غیر قانونی افراد جمع آوری شده ، ظاهر شده است ، درخواست ادعا کرده است.

پلیس بیش از 100 نفر را در ارتباط با این پرونده دستگیر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im