پاکستان روحانیون تقسیم سيوطى در الازهر فتوا را به حالت تعلیق در نماز جماعت

فایل

در درخواست از رئیس جمهور عارف Alvi بزرگ حضرت شیخ از مصر Al Azhar University صدور فتوا اجازه تعلیق نماز جمعه به کنترل گسترش مرگبار coronavirus.

عربستان سعودی, ایران, امارات متحده عربی, کویت, فلسطین, ترکیه, سوریه و مختلف دیگر اکثریت مسلمان کشور را به حالت تعلیق در جمعی نماز اما علمای پاکستان شده اند قادر به متحد در مبارزه با این ویروس هستند و در ادامه جمعی نماز با وجود تلاش های دولت برای متوقف کردن آنها.

زودتر از شیوع کروناویروس در فلسطین در ارتباط بود به جمع آوری مذهبی در Raiwind که یکی از بزرگترین تجمعات مذهبی در جهان است. پاکستان بود که به نام “فوق العاده-پخش” توسط رسانه های بین المللی رسانه های جهان اسلام پس از شکست به اقدامات احتیاطی لازم در کنترل گسترش آن در مساجد.

با وجود این فتوا توسط Al Azhar university — بیش از یک هزار سال در نظر گرفته و معتبر ترین در جهان اسلام — پاکستان روحانیون ادامه ارائه جمعی نماز با وجود شدید خطرات بهداشتی آنها در برخواهد داشت.

مفتی تقی عثمانی که یکی از محترم ترین علمای دینی پاکستان اعلام کرد که نماز جمعه ادامه خواهد داد به غیر از افراد مسن تر از 50 جوان کودکان و نوجوانان و کسانی که نشان داد علائم مرگبار coronavirus.

“این ممکن است برای خلاص شدن از تاج بدون درخواست از خدا برای بخشش” عثمانی گفت.

مفتی طارق مسعود یکی دیگر از برجسته مذهبی و روحانی مخالف عثمانی را مشاهده و پشتیبانی دولت در ارائه مشاوره به ممنوعیت نماز جماعت. در احساسی پیام منتشر شده در رسانه های اجتماعی مسعود گفت: “ما هنوز هم نمی فهمم شدت از این ویروس است. شما می توانید دعا در این زمان و از خدا برای آنان آمرزش و سلامت است.”

چند روز قبل از آن علامه ضمیر اختر Naqvi ادعا به داشتن پادزهر برای کوروناویروس. این ادعا را به شدت مورد انتقاد قرار توسط پاکستانی ها که اعتقاد بر این است که این ادعا نشان داد که چگونه غیر جدی پاکستان روحانیون بودند در برخورد با این بهداشت جهانی بحران.

در حالی که دانشمندان و شرکت های داروسازی در حال کار برای توسعه یک واکسن است که می تواند در درمان این ویروس کارشناسان بر این باورند که این واکسن می تواند در هر نقطه بین 12-18 ماه قبل از آن می رسد به طور متوسط مصرف کننده.

رئیس کمیته مجلس سنا در علم و فناوری سناتور سجاد میر اظهار نظر در پاکستان روحانیون موقعیت در برخورد با این ویروس. او گفت: “لطفا معرفی narrow-minded تفسیر دین ما. استفاده از عقل سلیم هنگامی که تفسیر متون دینی”.

مختلف از اعضای جامعه مدنی و دولت در مجموع در تلاش برای متقاعد کردن علما از پاکستان به اتفاق آرا توافق به طور موقت متوقف نماز جماعت اما به عنوان از پر کردن از این گزارش هیچ توافق رسیده است.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de