پاکستان تلاش برای مخفیانه سلاح به J -K با استفاده از UAVs: DGP Dilbag سینگ

توسط PTI

مدیرکل پلیس جامو و کشمیر دیلبگ سینگ روز پنجشنبه گفت: پاکستان تکنیک جدیدی را در ارسال اسلحه و مهمات به جامو و کشمیر با استفاده از وسایل هوایی بدون سرنشین (UAVs) اتخاذ کرده است و چندین حادثه از این دست در گذشته اخیر شناسایی شده است.

او همچنین گفت که کمتر از ۲۰۰ شبه نظامی در حال حاضر در جامو و کشمیر فعال هستند و تنها ۲۶ تروریست می توانند از آن سوی مرز ها تا کنون در سال جاری وارد خاک اتحادیه بشن.

پاکستان تلاش کرده است تا از طریق هواپیماهای بدون سرنشین (UAVs) اسلحه و مهمات برای شبه نظامی بفرستد. ما در گذشته چندین حادثه از این دست را کشف کرده بودیم.” سینگ به PTI در اینجا گفت.

رئیس پلیس گفت که چنین حوادثی از UAVs پاکستانی حمل سلاح در Kupwara، Heera Nagar، Kathua و راجوری کشف شد.

یکی دیگر از مدووس های پاکستان برای اعزام سلاح از طریق کامیون به جامو و کشمیر در گذشته در پنجاب لغو شد.

رئیس پلیس گفت: «کمبود عظیمی از سلاح برای شبه نظامی که اینجا فعالیت می کنند، وجود داشته است.

DGP گفت پاکستان در سال جاری شلیک های مرزی را تشدید کرده است تا تروریست ها به جامو و کشمیر رانده شوند.

در هفت ماه اول سال 2020، 75 درصد بیشتر از مرز شلیک شده است. ۴۸۷ حادثه شلیک از پاکستان تا ژوئیه سال جاری در مقایسه با ۲۶۷ حادثه از این دست در همان دوره در سال ۲۰۱۹ رخ داد. آتش ها براي نفوذ به شبه نظامی ها پوشش داده شده اند. تا کنون، فقط 26 ستيزه گران مي تونن به جامو و کشمير نفوذ کنن

سینگ گفت به دلیل عملیات ضد میلیتانسی پایدار، نیروهای امنیتی قادر به کم کردن تعداد شبه نظامی فعال در جامو و کشمیر به کمتر از 200 در حال حاضر از 300 به 350 تروریست چند سال پیش.

DGP با اشاره به جوانان محلی پیوستن به militancy ، گفت : 80 جوانان از جمله به گروه های مختلف ترور در سال جاری که 20 از آن در حال حاضر فعال هستند و زندگی خود چنین میلیتانت در حال حاضر حداکثر 90 روز است.

هشتاد جوان محلی امسال به گروه میلیتانسی پیوستند که از این بین ۳۸ نفر کشته و ۲۲ نفر دستگیر شده اند. فقط 20 نفر از کسانی که به میلیتانسی ملحق شده اند اکنون فعال هستند.”

رئیس پلیس گفت که تا کنون ۱۵۰ نفر از شبه نظامی ها در سال ۲۰۲۰ کشته شده اند که ۳۰ نفر از آن ها خارجی و ۳۹ تن دیگر از فرماندهان ارشد هستند.

او گفت: “گروه های تروریستی بی رهبر هستند و با کمبود عظیمی از سلاح مواجه هستند.”

DGP با ادعای موفقیت عملیات ضد میلیتانسی در دو سال گذشته، گفت که این اتفاق افتاده است که نیروهای امنیتی علیه ساختار حمایت ی تروریستی رفته اند — جامعت اسلامی (JK)، حریت و اعضای آنها و کارگران زمینی بیش از حد (OGWs).

اکثر رهبران جماات و حریت و OGWs تحت بازداشت هستند و بودجه آنها متوقف شده است، او گفت.

سینگ گفت : یک گروه نظارت بر ترور (TMG) با نمایندگان از پلیس جامو و کشمیر ، ریاست اجرای قانون ، مالیات بر درآمد و چند سازمان دیگر ، راه اندازی شده است و بدن به طور مداوم در حال کار برای جلوگیری از بودجه تروریست ها و حامیان آنها.

“تقریبا تمام لینک های ارسال پول از طریق هاوالا، انتقال پول اتحادیه غربی و در جعبه تیفین از couriers بسته شد، او گفت: “.

رئیس پلیس گفت درجه امنیت در امتداد مرز بین المللی و خط کنترل بهبود یافته است و در نتیجه، شش برخورد در طول مرزها تا کنون در سال جاری انجام شده است.

او گفت که در هفت ماه نخست سال ۲۰۱۹ در جامو و کشمیر ۷۶ کشته و ۱۰۷ نفر در نیروهای امنیتی زخم برجا بود، در حالی که در همین مدت در سال ۲۰۲۰ تنها ۳۶ کشته و ۱۰۲ نفر در نیروهای امنیتی زخم داشته اند.

DGP می گوید حوادث ترور نیز با 70 درصد پایین بود — از 198 در هفت ماه اول 2019 به 124 در همان دوره در سال 2020 ، DGP.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>