پاکستان احضار هندی, کاردار در اعتراض به نقض آتش بس

فایل

به وزارت امور خارجه احضار هند کاردار Gaurav Ahluwalia در روز دوشنبه به ثبت نام پاکستان قوی در اعتراض به این نقض آتش بس توسط نیروهای اشغالگر در امتداد خط کنترل (LoC) در Dhudnial, Rakhchikri, Chirikot و Baroh بخش یک روز پیش از آن.

FO, در بیانیه ای در روز دوشنبه گفت که هند فرستاده بود احضار “توسط مدیر کل (جنوب آسیا & سارک) زاهد حافظ Chaudhri به ثبت نام پاکستان قوی در اعتراض به این نقض آتش بس […] منجر به شهادت یک کودک و زخمی شدن چهار غیر نظامیان بی گناه.

“به دلیل بی رویه و بی دلیل شلیک شده توسط نیروهای هند و دو ساله فرزند محمد حسیب آغوش شهادت در Dhudnial بخش. در Rakhchikri بخش دو غیر نظامیان بی گناه, 26 ساله, Waqar شاه و 72 ساله محمد شریف دچار آسیب مهم. در Chirikot بخش 17 ساله تیپو و در Baroh بخش 25 سال Zareena پایدار صدمات جدی کردند.”

هند نیروهای اشغالگر همراه LoC و مرز کار (WB) باید به طور مداوم شده است با هدف قرار دادن مناطق پر جمعیت غیر نظامی با آتش توپخانه سنگین کالیبر خمپاره و سلاح های خودکار. “در این سال هند تا کنون متعهد 749 نقض آتش بس به تاریخ.”

محکوم کردن هدف قرار دادن غیر نظامیان بی گناه به اشغال نیروهای DG (SA & سارک) تأکید کرد که چنین “بی معنی” هندی, عمل نقض آشکار آتش بس سال 2003 درک و بی توجهی کامل به صورت بین المللی حقوق بشر و هنجارهای بین المللی بیشتر خراب کردن جو متشنج در طول LoC و یک تهدید برای صلح و امنیت منطقه ای.

او اضافه کرد که با افزایش تنش ها در امتداد LoC و WB هند نمی تواند منحرف کردن توجه از وخیم تر شدن وضعیت حقوق بشر در هند را اشغال جامو و کشمیر (IOJ&K).

DG (SA & سارک) نامیده می شود بر طرف هند به احترام به آتش بس سال 2003 درک; این تحقیق و دیگر حوادث عمدی نقض آتش بس و حفظ صلح در امتداد LoC و WB. او همچنین خواست که هند باید با مجوز سازمان ملل متحد نظامی ناظر در هند و پاکستان (UNMOGIP) به بازی خود را موظف نقش عنوان در سازمان ملل متحد قطعنامه شورای امنیت (UNSC).


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de