پاکستان دوم-آلوده ترین کشور در جهان به لحاظ کیفیت هوا ادعای گزارش


کراچی: پاکستان در روز سه شنبه رتبه دوم آلوده ترین کشور در جهان از نظر تراکم جمعيت در مناطق با غلظت بالای خطرناک آلاینده های هوابرد با توجه به گزارش جهانی کیفیت هوا منتشر شده توسط شرکت سوئیسی IQ Air.

این گزارش با حمایت ایالات متحده بر اساس غیر انتفاعی صلح سبز نیز معتقد است که حداقل 90 درصد از 200 شهرستانها دست و پنجه نرم کردن با سطوح بالایی از آلاینده های هوا در سال 2019 بودند واقع در جنوب آسیا با چین و هند در صدر فهرست و پس از بنگلادش و پاکستان است.

اکثریت قریب به اتفاق از شهرستانها به خصوص با درصد بالایی از آلاینده های هوابرد در پاکستان واقع شده بودند در پنجاب این گزارش ادعا. گوجرانواله, Faisalabad, Raiwind لاهور موریدک و سیالکوت برجسته و شاخص با پیشاور نیز در فهرست آلوده ترین شهرها آمده است.

چگونه بود شاخص محاسبه می شود ؟

با توجه به سوئیس شرکت 2019 جهان کیفیت هوا شاخص محاسبه شد با استفاده از داده های جمع آوری شده از نظارت بر زمان واقعی از هوا با کیفیت توسط هزاران نفر از طرح های اجرا شده توسط دولتها در جوامع غیر انتفاعی و شهروندان در صدها نفر از شهرستانها در سراسر جهان.

شاخص جمع اعتبار و تجسم زمان واقعی هوا-کیفیت اطلاعات شهرها و اختصاص داده شده به طور متوسط کیفیت هوا نمره برای هر ماه به هر شهرستان در شاخص است. بر این اساس میانگین متوسط نمره از هر شهرستان برای سال 2019 محاسبه شد و همچنین.


نمره, بر اساس درجه غلظت ذرات ریز اندازه گیری 2.5 میکرون (PM 2.5) یا کمتر در قطر نیز طبقه بندی در نظر داشتن استاندارد های سازمان جهانی بهداشت بر کیفیت هوا. بنابراین نمرات هر شهرستان رتبه بندی شدند در یک non-شماره مقیاس بیش از حد.

این غیر از تعداد مقیاس رتبه بندی شهرستانها در حال سقوط درون که استاندارد از نظر کیفیت هوا به کسانی که داشتن خطرناک مقادیر آلاینده های هوا. یک ساعت 2.5 نمره از 0-12 بود. به عنوان خوب در حالی که یک امتیاز از 250+ ذکر شده بود به عنوان خطرناک. نمره 55-100 ذکر شده بود به عنوان ناسالم.

چه خوب ذرات معلق?

ذرات از 2.5 میکرون یا کمتر در قطر – حدود 1/30 عرض یک تار موی انسان – خطرناک ترین نوع هوابرد آلودگی است. میکروسکوپی بلورهای کوچک به اندازه کافی برای وارد جریان خون از طریق سیستم تنفسی منجر به آسم و سرطان ریه و بیماری های قلبی.

بیشتر از هفت میلیون مرگ و میر زودرس نسبت داده شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) به آلودگی هوا ناشی از PM 2.5 ذرات که سرچشمه در طوفان شن, کشاورزی, صنعت, آتش سوزی و به خصوص سوزاندن سوخت های فسیلی است.

“آلودگی هوا در جهان است که منجر محیطی و تهدید سلامت” گفت: IQ Air مدیر عامل فرانک Hammes. “نود درصد از جمعیت جهان است و تنفس نا امن هوایی” او اشاره کرد در یک بیانیه مطبوعاتی به عنوان گزارش کیفیت هوا منتشر شد توسط خود شرکت است.

چگونه پاکستان اندازه گیری کیفیت هوا ؟

بسیاری از کشورها در سراسر جهان باید کیفیت هوا در ایستگاه های نظارت در شهرستانها بزرگ است. این ایستگاه جمع آوری اطلاعات در زمان واقعی و رله آن را به نگران ادارات دولتی. پاکستان دارای چندین ثابت و همراه کیفیت هوا در ایستگاه های مانیتورینگ.

آنها عمل بیشتر توسط فضا و جو فوقانی تحقیقات کمیسیون (SUPARCO), آژانس فضایی ملی. این شامل دولت از هنر محیطی ساکت و نظارت بر تجهیزات برای اندازه گیری غلظت هوا ذرات در شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک.


با توجه به SUPARCO پاکستان مواجه است با تعداد شديد و مشکلات زیست محیطی از قبیل تخریب منابع طبیعی و صنعتی و فضایی آلودگی در میان مسائل دیگر هزینه سالانه است که در حدود 4.3 درصد از تولید ناخالص داخلی (دلار آمریکا 4.3 میلیارد دلار).

چگونه آلوده است در جنوب آسیا در مقایسه با بقیه جهان است ؟

یکی از هر چهار نفر در سراسر جهان تماس جنوب آسیا صفحه اصلی. منطقه در حال حاضر دارای جمعیت نزدیک به دو میلیارد آمار و ارقام بانک جهانی نشان می دهد. به عنوان منطقه تکل افزایش بیکاری و فقر با شهرنشینی سریع مسائل زیست محیطی را گرفته صندلی عقب.

روند حمایت ارقام از گزارش منتشر شده توسط IQ هوا و صلح سبز در روز سه شنبه. 90 از 200 آلوده ترین شهرهای جهان قرار دارد در جنوب آسیا با بسیاری از آنها در مراکز صنعتی از چین و هند است. پاکستان و بنگلادش در لیست بیش از حد.

در میان جهان مگا شهرستانها از 10 میلیون یا بیشتر مردم ترین PM 2.5-سمی در سال 2019 شد پایتخت هند دهلی نو به دنبال لاهور داکا در بنگلادش در Kolkata در هند, فرودگاه و تیانجین در چین و جاکارتا در اندونزی است. بعدی در لیست بودند ووهان و پکن است.

کجا شهرستانها پاکستان رتبه از نظر میانگین کیفیت هوا در سال گذشته ؟

جهان کیفیت هوا شاخص 2019 ذکر شده نه پاکستان در شهرهای بالای 250 آلوده ترین شهرهای جهان بر اساس حضور خوب ذرات معلق در هوا خود را. این شهرها اکثرا در پنجاب با چند استثنا دارد مانند پیشاور و کراچی.

گوجرانواله شناسایی شد به عنوان سوم-آلوده ترین شهر جهان از نظر کیفیت هوا به طور متوسط یک ساعت 2.5 نمره از 105.3 برای سال 2019. فیصل چهارم بود آلوده ترین در سطح جهان به طور متوسط 104.6. Raiwind (92.2) و لاهور (89.5) بودند هشت و دوازدهم آلوده ترین.

موریدک همچنین در پنجاب شد و 27 به ثمر رساند 80.6 در کیفیت هوا در مقیاس. پیشاور یکی از دو شهرستانها پاکستان از خارج پنجاب در لیست بود و 37 به ثمر رساند 63.9. سیالکوت (58.1) راولپندی (40.8) و کراچی (40.2) ذکر شده بود 73, 224 و 231 بود.


در این گزارش IQ Air نیز ذکر شده پایتختهای جهان از نظر کیفیت هوا. اسلام آباد تبلیغ به عنوان یک پاک و سبز شهرستان شد 14th در این فهرست با یک ساعت 2.5 نمره از 35.2. این کشور نه مطلوب مقایسه با رقبای منطقه ای در این مثال هر دو نمره بالاتر از هند و ایران است.

با وجود این به جای محکم ادعاهای ساخته شده در این گزارش IQ Air هشدار داد که تعداد زیادی از شهرستانها در منطقه به ویژه در پاکستان و هند دیده بود بهبود خود PM 2.5 سطح از سال 2018 2019 در نتیجه به طور کلی کاهش در PM2.5 سطح با 14.8% در منطقه است.

IQ Air نیز گفت که پاکستان تا به حال دو برابر آن ایستگاه های مانیتورینگ اما بیش از 90 درصد از داده های کیفیت هوا هنوز بدهکار به فرد و همکاران. این شرکت اظهار تاسف کرد که بسیاری از این منطقه هنوز هم فاقد داده های کیفیت هوا در مناطق دور افتاده.

این گزارش همچنین با تمجید نخست وزیر عمران خان برای مصرف سرب در مقابله با مسائل زیست محیطی ستایش بازگشت خود از یک کیفیت هوا نظارت بر زیرساخت در لاهور یک برنامه که قبلا رها شده توسط دولت سابق نخست وزیر نواز شریف.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>