پاکستان پرونده با اعتراض ارشد هند با ایران بی نقض آتش بس


اسلام آباد: وزارت امور خارجه روز جمعه در گفت و گو با احضار یک مقام ارشد هندی دیپلمات به ثبت نام قوی در اعتراض به هند نقض آتش بس در امتداد خط کنترل (LoC).

این بیانیه توسط FO گفت که در دختران هندی, شلیک در سراسر LoC در Nezapir و Rakchikri بخش شش غیر نظامی به شدت مجروح شدند.

“به دلیل بی رویه و بی دلیل شلیک به اشغال نیروهای 14 سال Faiza 10 سال پیر Seerat, 7 سال Aaiza و مادر خود را, سونا, بی بی ساکنان Degwar ناران ایجاد کرد; 44 سال Abdul Majeed ساکن Mandhar ایجاد کرد و 22 سال پیر محمد یاسر ساکن Kirni روستای پایدار آسیب های جدی,” FO بیانیه بخوانید.

FO افزود که هند نیروهای اشغالگر در طول LoC و مرز کار (WB) باید به طور مداوم شده است هدف قرار دادن غیر نظامی مناطق با آتش توپخانه سنگین کالیبر خمپاره و سلاح های خودکار.

“در سال 2020 هند تا کنون متعهد 989 نقض آتش بس” آن نگهداری می شود. FO گفت که آشکار نقض قوانین بین المللی منعکس سازگار هندی, تلاش برای تشدید تنش در امتداد LoC و یک تهدید برای صلح و امنیت منطقه ای.

“هند جانبی نامیده می شد بر احترام به آتش بس سال 2003 درک; این تحقیق و دیگر حوادث عمدی نقض آتش بس و حفظ صلح در امتداد LoC و WB. سمت هند نیز خواست به اجازه سازمان ملل متحد نظامی ناظر در هند و پاکستان (UNMOGIP) به بازی خود را موظف نقش عنوان در شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) قطعنامه” FO گفت.

با افزایش تنش در امتداد LoC و WB هند در تلاش برای منحرف کردن توجه از شدید نقض حقوق بشر در هند را اشغال جامو و کشمیر اشاره کرد FO.

در روز شنبه را نقض همراه LoC, 14 سال Faiza, 10 سال Seerat, 7 سال Aaiza و مادر خود را, سونا, بی بی, 44 ساله Abdul Majeed ساکن Mandhar ایجاد کرد و 22 سال از محمد یاسر ساکن Kirni روستای پایدار آسیب های جدی.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de