پاکستان را دعوت به شرکت در امضای طالبان و مذاکرات صلح در فوریه 29


اسلام آباد: وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی روز سه شنبه گفت: قطر تمدید کرده است دعوت به پاکستان برای حضور در امضای طالبان و صلح برگزار می شود در دوحه در این ماه.

پیشتر وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo نشان داده بود که توافق بین این کشور و طالبان را در فوریه 29, 2020.

وزیر امور خارجه گفت: قطر فرستاده تا به حال او را دعوت به امضای مراسم به نمایندگی از قطر معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه ،

وزیر امور خارجه ابراز دیدگاه های خود را در حد انتظار توسعه گفت که پاکستان از اعلام آتش بس معامله بین آمریکا و طالبان است.

“پاکستان همواره ادعا می کند که روند صلح افغانستان نیازی نیست که یک راه حل نظامی گفت:” وزیر امور خارجه ،

او در ادامه گفت که پاکستان نقش مهمی در روند صلح افغانستان و امروز تمام جهان است اذعان پاکستان موضع.

وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح را هموار کردن راه برای یک داخل افغانستان گفت و گو است.

“تصرف فرصت تاریخی”

پاکستان قبلا گفته شد به دنبال به جلو به امضای توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان اصرار افغانستان احزاب به “تصرف این فرصت تاریخی و کار جامع و فراگیر حل و فصل سیاسی”.

وزارت امور خارجه بریتانیا در بیانیه خود گفت: “پاکستان همواره در مذاکرات مستقیم بین آمریکا و طالبان است. از ابتدا پاکستان به تسهیل این روند و کمک به پیشرفت آن است.”

“پاکستان با تأکید بر لزوم حمایت خود را برای یک صلح پایدار ایالات دموکراتیک و مرفه افغانستان در صلح با خود و با همسایگان خود” آزادی مطبوعات به عنوان خوانده شده.

ایالات متحده شده است در مذاکرات با طالبان برای بیش از یک سال به امن یک معامله که در آن خروج هزاران نفر از نیروهای نظامی در مقابل طالبان تضمین های امنیتی و تعهدات.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>