پاکستان اطمینان اجرای ICJ این حکم در مورد جاسوسی

سخنگوی وزارت امور خارجه عایشه Farooqui . — رادیو پاکستان

اسلام آباد: پاکستان روز پنجشنبه گفت: این امر اجرای جولای 17 حکم دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) و فراهم کردن دسترسی کنسولی به جاسوسی Kulbhushan Jadhav.

سخنگوی وزارت امور خارجه عایشه Farooqui در یک نشست خبری هفتگی گفت: پاکستان در روح گذارم ICJ تصمیم تا به حال دو بار اعطا دسترسی کنسولی به Jadhav علاوه بر ارائه هند دسترسی به ملی خود را سه بار.

Farooqui گفت که دولت تا به حال نیز منتقل اسلام آباد بالا دادگاه به تعیین وکیل برای Jadhav در یک پیشنهاد به او یک فرصت عادلانه محاکمه زیر حکم اعدام او.

خدمت هندی فرمانده نیروی دریایی Jadhav دستگیر شد از بلوچستان در ماه مارس 2016 و داده شد حکم اعدام توسط پاکستان میدان به طور کلی دادگاه مارشال به اتهام ترور و جاسوسی در آوریل 10, 2017.

ICJ در آن حکم نهایی پس از آن نزدیک شد هند را رد کرد و هند درخواست تبرئه آزادی و بازگشت Jadhav اما پاکستان خواسته برای موثر “نقد و بررسی” حکم اعدام.

Farooqui گفت: هند تا کنون به حال هنوز رتبهدهی نشده است در پاسخ به پاکستان پیشنهاد سوم دسترسی کنسولی و همچنین یک جلسه بین Jadhav و پدرش.

FO, سخنگوی, گفت: رئیس جمهور منتخب از مجمع عمومی سازمان ملل سفیر Volkan Bozkir شد ورود به اسلام آباد در روز دوشنبه.

در این وضعیت در هند-اشغال جامو و کشمیر Farooqui گفت: 353 روز گذشته بود از غیر قانونی و یک جانبه اقدامات صورت گرفته توسط هند به ضمیمه یک در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده سرزمین مورد مناقشه است.

او گفت که brutalisation و انقیاد از مردم بی گناه در دره ادامه دارد همراه با برخورد و ساختگی کمربند و عملیات جستجو.

سخنگوی هند که مسئول مکرر نقض آتش بس (CFVs) در خط کنترل و مرز کار با هدف قرار دادن مناطق پر جمعیت غیر نظامی با آتش توپخانه سنگین کالیبر خمپاره و سلاح های خودکار.

در این سال به تنهایی هند متعهد است 1,732 CFVs و در نتیجه 14, شهادت و آسیب های جدی به 134 شهروندان است.

او گفت: پاکستان همیشه خواست که مستقل حقوق بشر ناظران و رسانه های بین المللی اجازه داده شود برای اولین بار نمایش وضعیت در کشمیر تحت اشغال و در امتداد LoC.

“پاکستان همواره خواسته هند اجازه می دهد تا سازمان ملل متحد نظامی ناظر گروه برای هند و پاکستان (UNMOGIP) دسترسی به [اشغال کشمیر] به طور کامل تخلیه آن دستور داده شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد,” او گفت:.

FO سخنگو گفت: برای آن بخش پاکستان همیشه ارائه دسترسی نامحدود نه تنها به UNMOGIP اما به رسانه های بین المللی و ناظران مستقل.

او به ذکر است که روز چهارشنبه یک بار دیگر نمایندگان از متنوع بین المللی رسانه های بازدید LoC در Chrikot بخش و شاهد برای خود تخریب و صدمات ناشی از به جمعیت غیر نظامی در طول LoC.

“آنها همچنین شاهد چند لایه مدار بسته و سیستم دفاعی در امتداد LoC ساخته شده توسط هند که به طور کامل نفی اتهامات توخالی توسط ارشد ترین نظامی و غیر نظامی مقامات هند و ثابت تبلیغاتی توسط رسانههای هند در مقابل پاکستان در مرز این کشور نفوذ و به اصطلاح راه اندازی پد,” او اضافه شده است.

Farooqui گفت: موضع پاکستان در فلسطین اصولی و همان باقی مانده است.

FO سخنگو گفت: پاکستان دعوت کرده بود افغانستان و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله برای یک دیدار که جزئیات آن منتشر خواهد شد به زودی.

او به ذکر است که در 14 ژوئیه ملی افغانستان نیروهای اخراج پوسته نسبت به پاکستان و همچنین پوسته مهمند و باجور دوباره در جولای 15, باعث از دست دادن زندگی است.

او گفت: پاکستان نمی شد با استفاده از توپخانه و خمپاره در مرز افغانستان به عنوان یک ماده از سیاست.

در بازگشت از پاکستانی او گفت: بیش از 2.5 میلیون مهاجران از سراسر جهان آورده شده است بازگشت به این کشور در طول coronavirus بیماری همه گیر.

Farooqui افزود که پاکستان حمایت ملی لیبی تمامیت ارضی و حاکمیت و رزولوشن مورد نظر از این موضوع تحت قطعنامه های سازمان ملل.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im