پاکستان از جهان می خواهد که برای کشمیر

وزیر امور خارجه در پیام رسمی خود در مورد Youm-e-Istehsal حفظ است که آن را باید که هند در مورد اقدامات غیر وجدانی خود را از 5 اوت 2019 پاسخگو باشد.

پاکستان از جهان خواسته است که برای مردم هند که به طور غیرقانونی J&K (IIOJK) اشغال شده اند و کلمات خود را با اقدامات بتنی پشت “بیشتر” انجام دهد.

در بیانیه ای که روز چهارشنبه به مناسبت ‘یوم استه سال’ منتشر شد، شاه محمود کوئریشی، وزیر امور خارجه، بار دیگر توجه جهانیان را به دستگیری های خودسرانه، بازداشت ها، شکنجه ها، تنبیه بدنی، قتل های فراقضایی، قفل دیجیتالی و محاصره نظامی در کشمیر اشغالی برای یک سال تمام جلب کرد.

او گفت: «برای بخش بزرگی از جمعیت جهانی، برای ادامه ایمان به عدالت بین المللی، این کار باید پاسخگو باشد که هند از ۵ اوت ۲۰۱۹ در مورد اقدامات غیر وجدانی خود پاسخگو باشد»

وزیر امور خارجه گفت که اقدامات غیرقانونی هند با هدف تغییر ساختار جمعیتی کشمیر اشغالی غیرقانونی هند (IIOJK) برای تحقق “دستور کار هندوتاوا RSS-BJP” در نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل — به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو بود.

رژیم بی جی پی معتقد بود که: جهان متوجه این مثله شدن عدالت نمی شود؛ بیش از 900,000 نیروی اشغالهند کشمیری ها را از طریق وحشی سازی خاموش; و پاکستان وضعیت جدید را خواهد قبول کرد، بیانیه ای برجسته، و اضافه کرد که “در همه شمارش، هند ثابت شده است اشتباه”.

وزیر همچنین تاکید کرد که جامعه جهانی باید هند را تحت فشار قرار دهد تا تمام قوانین دراکونرا را لغو کند، به ناظران بی طرف، سازمان های بین المللی حقوق بشر و سازمان های بشردوستانه اجازه دهد و رسانه های بین المللی برای اطمینان از وضعیت مردم کشمیر از منطقه اشغال شده بازدید کنند.

وزیر امور خارجه کشور شبه کشور شبه دولتی اعلام کرد: “اجازه دهید کشمیری ها حق خود را در تعیین خود مطابق با قطعنامه های مربوط به UNSC اعمال کنند.”

FM Qureshi تکرار کرد که پاکستان به حمایت بی چون و چرا از مردم کشمیر تا دستیابی به حق مشروع خود را برای تعیین خود مطابق با قطعنامه های UNSC و مطابق با خواسته های مردم کشمیر ادامه خواهد داد.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>