ارتش پاکستان عملیات امداد رسانی در منطقه دادو سیل زده

را انجام می دهد

ISPR می گوید رنجرز و پرسنل ارتش بیش از ۱۰۰ نفر را از منطقه یوهی تسیل این ولسوالی نجات داده اند. عکس: ISPR

تلاش های نجات و امداد رسانی ارتش پاکستان روز یکشنبه پس از آن که باران های موسمی اخیر به منطقه سند دادو رخنه کرد، حفاظت از سیل بند نای گاج و افراد مارونی که در مناطق اطراف آن زندگی می کردند، ادامه داشت.

در این برنامه، سازمان بین النهار و نیروهای امنیتی پاکستان روز یکشنبه گفت: “سربازان ارتش پاکستان در مناطق مختلف دادو مشغول تلاش های امدادی و نجات هستند تا به مردم آسیب دیده از تورنت تپه های اخیر و نقض حفاظت از سیل بند نای گج کمک کنند.”

به گزارش جناح رسانه ای ارتش، قایق های ارتش پاکستان در حال نجات مردم رشته ای هستند و آنها را به “مکان های امن تر” منتقل می کنند. همچنین گفته می شود که یک اردوگاه پزشکی برای مراقبت از افراد مبتلا و وعده های غذایی داغ در حال به مردم داده شده است تاسیس شده است.

همچنین ISPR گفت که رنجرز و پرسنل ارتش بیش از ۱۰۰ نفر را از منطقه یوهی تسیل این ولسوالی نجات داده اند.

چندی بعد تیم های ارتش و نیروی دریایی پاکستان به همراه تیم های پزشکی و مهندسی به دیدار دادو، ژاله مگس ای برای کمک به اداره عمران برای نجات افراد رشته دار به مکان های امن تر، سفر کردند.

غذای گرم به 1000 نفر از مردم رشته خدمت کرده Jhal Magsi -Gandawah main colonies have been connected,” ISPR said. این پل پاسی برای همه نوع ترافیک باز شده است.

در جال مگسي تمام خانواده هاي هندوکه در تپه هاي ونگو حمله کرده اند نجات پيدا کرده و به جاهاي امن تر بعد از عمليات نجات هشت ساعت نقل مکان کرده اند

دادن به روز رسانی در آسیب، ISPR گفت : N- 65 در نزدیکی پل بی بی Nani و پل پینجره به دلیل سطح بالای آب مسدود شده اند.

“خط انتقال گاز اصلی در نزدیکی پل بی بی نانبه علت باران آسیب دیده است، در حالی که کوئته – جاکوب آباد، گودار- کراچی و سیبی کوهلو در نقاط مختلف مسدود شده اند.”

PDMA اعزام بیش از 5000 اقلام امداد و نجات

در همین حال، اداره مدیریت حوادث استان سند گفت که شش قایق موتوری و بیش از ۵۰۰۰ مورد امداد و نجات شامل چادر، پشه بند، جریکان، کولرهای آبی و ست آشپزخانه را به معاون کمیسر دادو روز شنبه اعزام کرده است تا کسانی که از سیل های فلاش در منطقه جوهی آسیب دیده اند را تسهیل کند.

PDMA همچنین گفت که آن را در تماس مستمر با ارتش و نیروی دریایی برای آغاز کمک هوایی و نجات از طریق هلیکوپتر از مردم رشته.

باران ها به سد نای گاج نفوذ می کنند، روستاهای اطراف آن سیل می کنند

تلاش های نجات ارتش در دادو روز شنبه پس از آن شروع شده بود که باران های شدید به سد نای گاج سیل روستاهای اطراف وارد شد.

ISPR گفته بود که باران های اخیر باعث آسیب به سد نای گج شده است که در نتیجه آن، حفاظت از سیل از سد نقض شده است. همچنین گفته بود که حداقل ۱۲ روستای این ولسوالی به شدت تحت تأثیر این نقض قرار گرفته اند.

اوایل این هفته، اداره هواشناسی پاکستان (PMD) هشدار داده بود که کراچی و سند پایین تر می تواند از سیل شهری در روزهای آینده رنج می برند، به عنوان طلسم موسمی باد افسون چهارم بلند ممکن است وزش بیش از سه طلسم قبلی در این استان.

نهاد پیش بینی کرد که طلسم چهارم باران موسمی در کراچی که از ۷ تا ۸ اوت پیش بینی می شود، می تواند منجر به بارش باران بیشتری نسبت به سه طلسم قبلی شود.

یک سیستم فشار کم که در خلیج بنگال شکل گرفته است، قرار است در ۶ اوت وارد سند شود.

PMD در آخرین مشورتی خود به این موضوع توجه کرد: «تحت تأثیر این سیستم آب و هوایی، جریان های موسمی قوی از پنج شنبه (عصر/شب) تا شنبه در سند، پنجاب جنوبی و بلوچستان شرقی نفوذ می کنند.

“باران گسترده/ باران باد- باران های تندرو، با جدا شده سنگین تا بسیار سنگین در کراچی، حیدرآباد، تاتا، بادن، تارپارکر، عمرکوت، میرپورخاص، سنگر، تندو الله یار، ماتیار، تاندو محمد خان، جامشورو، دادو و شهید بنزیرآباد از پنجشنبه (عصر/شب) تا شنبه انتظار می رود.”


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>