عکس: فایل

پاریس: ستاره شناسان موفق به گرفتن عکس از Betelgeuse نشان می دهد که این ستاره یکی از درخشان ترین در کهکشان راه شیری شده است از دست دادن درخشندگی بیش از ماه های اخیر رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) گفت: در روز جمعه.

مرموز نور یکی از قابل رویت ترین ستاره در صورت فلکی جبار است ستاره شناسان خاراندن سر خود را با برخی از گفته Betelgeuse می تواند در مورد به منفجر شود در حالی که دیگران برای عبور از شرایط.

“خیره کننده تصاویر جدید از ستاره, سطح نشان می دهد نه تنها محو ابرغول سرخ بلکه چگونه ظاهری آن شکل در حال تغییر است و” ESO گفت: پس از ستاره شناسان با استفاده از observatorys تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر.

یک تیم به رهبری توسط میگوئل Montarges ستاره شناس در کو لون دانشگاه در بلژیک شده است رعایت ستاره با ESOs VLT از دسامبر با هدف درک و چرا از آن تبدیل شدن به ضعیف.

Betelgeuse شروع کاهنده نسبت به پایان سال گذشته است و در حال حاضر در حدود 36 درصد از نرمال آن روشنایی “یک تغییر قابل توجه حتی به چشم”, ESO گفت.

کارشناسان بررسی dimming آنها می گویند “بی سابقه” هنوز باور نمی کنم که Betelgeuse است که در مورد به منفجر شدن به عنوان برخی از علاقه مندان به نجوم شده اند گمانه زنی. “Betelgeuse یک روز رفتن ابرنواختر اما ستاره شناسان اصلا فکر می کنم این اتفاق می افتد در حال حاضر” ESO گفت.

در عوض محققان فکر می کنم که یا سطح ستاره خنک کننده است به دلیل استثنایی ستارگان فعالیت یا که وجود دارد “گرد و غبار جهشی نسبت به ما”. Betelgeuse را نامنظم سطح ساخته شده است تا از سلول های همرفتی است که حرکت کوچک و تورم ESO گفت.

“ستاره نیز pulsates مانند ضربان قلب به صورت دوره ای تغییر در روشنایی” آن را گفت.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im