سازمان همکاری های اسلامی خواستار هند به خودداری از تجدید نظر در کشمیر تحت اشغال است ساختار جمعیتی


هند باید فورا متوقف کردن آن عملیات امنیتی در اشغال جامو و کشمیر سازمان کشورهای اسلامی گفت: روز دوشنبه خواستار آن خودداری از تجدید نظر در دره ساختار جمعیتی.

سازمان همکاری های اسلامی در بیانیه ای گفت: “گروه تماس [در جامو و کشمیر] نامیده می شود در هند برای توقف عملیات امنیتی علیه مردم جامو و کشمیر بلافاصله احترام به حقوق اساسی بشر خودداری از تغییر ساختار جمعیتی این سرزمین مورد مناقشه و حل و فصل مناقشه تحت مربوطه شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه.”

این بیانیه پس از پایان نشست اضطراری نامیده می شود توسط سازمان همکاری های اسلامی تماس با گروه. این جلسه با حضور وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و جمهوری نیجر, جمهوری اسلامی پاکستان, پادشاهی عربستان سعودی و جمهوری ترکیه است.

سازمان همکاری های اسلامی دبیر کلی دکتر یوسف A Al-Othaimeen افتتاح جلسه و تاکید کرد که سازمان همکاری های اسلامی را “تعهد به پیدا کردن یک حل و فصل مسالمت آمیز برای, Jammu and Kashmir موضوع طبق مربوطه قطعنامه شورای اسلامی اجلاس شورای وزرای خارجه و بین المللی مشروعیت.

“در همان زمان من از جامعه بین المللی برای تقویت تلاش های خود را برای کمک به مردم کشمیر به قاطعانه عمل حقوق مشروع خود محروم برای دهه” Al-Othaimeen گفت.

تماس با گروه مجددا بر ادامه حمایت خود از مردم جامو و کشمیر از سوی سازمان ملل متحد دبیر کل به استفاده از خود را خوب دفاتر به هند پایبند سازمان ملل متحد شورای امنیت (UNSC) قطعنامه ها و شرکت در گفت و گو به آرام کردن اوضاع در منطقه است.

از سوی دیگر تماس با گروه بسیار قدردانی از تلاش های انجام شده توسط دبیرخانه کل سازمان کنفرانس اسلامی از طریق آن فرستاده ویژه به جامو و کشمیر که در بازدید از این منطقه در ماه مارس سال 2020 است.

در ضمن با توجه به رادیو پاکستان در این نشست را رد کرده بود به تازگی مطلع “جامو و کشمیر سازماندهی مجدد سفارش 2020” و “جامو و کشمیر اعطای اقامتگاه گواهی قوانین 2020” با هدف تغییر ساختار جمعیتی از اشغال کشمیر.

“اطلاعیه تأیید کرد که هند اقدامات از تاریخ 5 مرداد ماه سال گذشته و جدید اقامتگاه قوانین کامل نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل, حقوق بین الملل از جمله 4 ژنو و هند را جدی تعهدات به پیاده سازی شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه” انتشار گفت.

سازمان همکاری های اسلامی تماس با گروه همچنین ابراز نگرانی دهلی نو را تکرار نقض آتش بس در امتداد خط کنترل — و در نتیجه مرگ و میر به جمعیت غیر نظامی به ویژه زنان و کودکان است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de