توسط PTI

دهلی نو: دیوان عالی کشور روز دوشنبه از سر خود ورزش از فریم سوال مربوط به تبعیض علیه زنان در ادیان مختلف و روشن ساخته است که آن را نه بحث در مورد این موضوع ورود زنان در همه گروه های سنی به Sabarimala معبد در کرالا است.

نه قاضی نیمکت به ریاست رئیس دادگستری S A Bobde شده است شنیدن چندین ارشد وکلا در مورد این مسئله از فریم بزرگتر سوالات حقوقی به بررسی و بر اساس آن مربوط به تبعیض علیه زنان در ادیان مختلف.

“این Sabarimala بررسی موردی است نه قبل از ما. ما در حال تصمیم گیری Sabarimala. ما در حال تصمیم گیری بزرگتر سوالات” نیمکت گفت: زمانی که ارشد طرفداران F S نریمان, Kapil Sibal, Shyam ديوان و Rakesh Dwivedi مخالف این جلسه در اصطلاح بزرگتر مسئله مربوط به تبعیض علیه زنان در ادیان مختلف.

پنج قاضی قانون اساسی نیمکت با اکثریت 3:2 در تاریخ 14 نوامبر سال گذشته تا به حال اشاره به یک نیمکت بزرگتر به موضوع تبعیض علیه زنان در ادیان مانند محرومیت از ورود زنان مسلمان به مساجد عمل ختنه زنان در Dawoodi Bohra جامعه مسلمان و محرومیت از حق به پارسی زنانی که ازدواج خارج از دین است.

در ابتدا نریمان گفت: این سوال که آیا زنان در تمام گروه های سنی می تواند اجازه ورود به Sabarimala معبد بوده است و در حال حاضر با تصمیم دیوان عالی کشور در سال 2018 و پس از آن نقد و بررسی شده است پرداخته و از این رو این نمی توان از ظهر پذیر است.

مشخصه که همچنین شامل قضات R Banumathi Ashok دارند Bhushan, L Nageswara Rao, M, M Shantanagoudar S A Nazeer R Subhash Reddy, B R Gavai و Surya کانت گفت که آن را نیز در نظر اعتراض از نریمان به عنوان یکی از مسائل است.

نریمان گفت: apex دادگاه نمی تواند باشگاه دیگر مسائل با Sabarimala و آن را نمی قاب سوالات در یک بررسی و آن را در مسائل جدید.

“دامنه نقد و بررسی بسیار محدود شده است. این یک سابقه جدید. چگونه می توانم به شما فکر می کنم در مورد مسائل دیگر در یک بررسی?” او گفت:.

به این CJI گفت: “نه. ما نمی خواهد در تصمیم گیری این مسائل است. ما تنها تفسیر مقالات درگیر در این موارد است.”

یکی دیگر از ارشد, مدافع, Kapil Sibal ظاهر می شود برای همه هند مسلمان شخصی هیئت مدیره گفت که اگر زنان مسلمان اجازه ورود به مسجد موضوع ضروری عمل مذهبی است که به اندازه کافی گسترده به تصمیم این دادگاه است.

ماده 25 و 26 (حقوق اساسی به دین) قانون اساسی بخشی از حقوق اساسی است که در حال اجرا در برابر دولت عمل گفت.

“بسیاری از دادخواست واصل شده است گفت: Nikah Halala بد است. کسی است گفت: چند همسری بد است. چگونه نیمکت تصمیم خواهد گرفت که این موضوع” Sibal گفت.

به این نیمکت گفت: “همین دلیل است که ما نه قاضی نیمکت. است که چرا ما در حال شنیدن از شما.”

روی نیمکت گفت: “تنها رفتن به تصمیم گیری تفسیر این مقالات است که استناد در Sabarimala.

در این جلسه که هنوز هم ادامه Sibal پرسید: “شما چگونه تفسیر ماده 21 (مناسب برای زندگی و یا آزادی شخصی) و 17 (لغو نجاست) و 14 (برابری در برابر قانون)? هر بیانیه ای که شما را تحت تاثیر هر کس در سراسر کشور است. آن را تحت تاثیر نظام کاست. چگونه می توانم شما تصمیم می گیرید؟”

او در ادامه گفت: این مسائل که تاثیر سراسر کشور و تمام فرقه های مذهبی.

دادگاه راس در ژانویه 13 خواسته است چهار مقام ارشد وکلا به تشکیل یک جلسه برای تصمیم گیری در مسائل مربوط به بررسی آن در این موضوع است.

در حالی که ارجاع این موضوع به یک نیمکت بزرگتر از پنج نفر قاضی نیمکت در 14 نوامبر سال گذشته گفت: این بحث در قانون اساسی اعتبار مذهبی مانند یک نوار در ورود زنان و دختران به محل عبادت بود و نه محدود به Sabarimala مورد.

آن را تا به حال گفت: این محدودیت وجود دارد با توجه به ورود زنان مسلمان به مساجد و dargahs و پارسی زنان متاهل به غیر پارسی مردان, از ورود امام بخاری از یک agiary.

آن را مجموعه ای از هفت سوال از قانون مورد بررسی قرار گیرد بزرگتر نیمکت.

آنها شامل فعل و انفعال بین آزادی مذهب تحت مواد 25 و 26 قانون اساسی نیاز به ترسیم عبارت “قانون اساسی اخلاق” تا چه حد است که دادگاه می توانید پرس و جو به طور خاص مذهبی به معنی از بخش های اصلی تحت ماده 25 و اینکه آیا “ضروری مذهبی” یک فرقه و یا بخش از آن حفاظت شده تحت ماده 26.

در حالی که پنج قاضی نیمکت به اتفاق آرا توافق کردند که برای اشاره به مسائل مذهبی به یک نیمکت بزرگتر آن به 3:2 تقسیم حکم در دادخواست به دنبال بررسی apex دادگاه سپتامبر 2018 تصمیم گیری اجازه می دهد زنان در تمام سنین برای ورود به Sabarimala حرم در کرالا است.

اکثریت حکم توسط رئیس دادگستری Ranjan Gogoi و قضات A M Khanwilkar و صنعت Malhotra تصمیم به نگه داشتن این درخواست به دنبال بررسی آن تصمیم گیری در مورد ورود زنان به حرم انتظار و گفت: محدودیت های زنان در اماکن مذهبی بودند و نه محدود به Sabarimala به تنهایی و رایج در ادیان دیگر نیز هست.

اقلیت حکم توسط قضات R F نریمان و D Y Chandrachud به یک مخالف نظر با رد تمام بررسی درخواست و کارگردانی انطباق آن 28 سپتامبر 2018 تصمیم گیری است.

توسط 4:1 اکثریت حکم دادگاه راس تا به حال برداشته شدن این ممنوعیت که مانع از زنان و دختران بين سن 10 و 50 سال از ورود به معروف Ayyappa حرم در Sabarimala برگزار شد که صد ساله هندو مذهبی عمل غیر قانونی و خلاف قانون اساسی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de